Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakalandım Ceza Ne Ödicem

Motovento
    REKLAM ALANI
    batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    alaçatı girişinde jandarmaya ehliyetsiz yakalandım karakola gittik.motor babamın üstüne olduğuiçin 188 ytl ceza yedim bi de pazartesi çeşmeye gitçekmişiz savcılığa ordan ne kadar ceza yicem?

bi de lütfen ehliyetsiz kullanmanın sonu gibi mesajlar atmayın lütfen evet hata yaptığımı biliyorum ve cezasını çekicem..boşu boşuna niye kullanıyosun diye mesaj atmayın....

HATAMIN FARKINDAYIM!!!!
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Yazacak bişey yok geçmiş olsun.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Trafik ceza madde numaraları ve 2005 yılı ceza tutarlarını öğrenmek için tıklayınız.

Karayolları Trafik Kanununu indirmek için tıklayınız

Karayolları Trafik Yönetmeliğini indirmek için tıklayınız.

Trafik Para Cezalarının Tahsilinde Ve Takibinde Uygulanacak Esas Ve Usuller İle Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği indirmek için tıklayınız.

Trafik Cezası Sorgu Ekranı

WEB: http://trfdenetleme.iem.gov.tr/
    WAP: http://trfdenetleme.iem.gov.tr/wap

Bu bölümde K.T.K. madde 116'ya istinaden, İstanbul’da Trafik Polisleri ve Fahri Trafik Müfettişleri tarafından kural ihlali yapan sürücülerin araçlarının tescil plakalarına yazılan trafik cezaları yer almaktadır. Sorgulama sonucu çıkan trafik cezaları tebliğ için adresinize posta yolu ile gelecektir. Ödeme için tebligatın gelmesini bekleyiniz. Trafik cezaları sitemizde bilgi amacıyla yayınlanmaktadır. Aracınızın ruhsatında yazılı bulunan adreste ikamet etmiyorsanız, yeni adresinizi mutlaka aracınızın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna bildiriniz. Bu yasal zorunluluktur (K.T.K Madde 32).

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren trafik para cezalarının ödeme süresi değişmiştir.

Yeni düzenleme ile 1 Ocak 2005 tarihinden sonra kesilen trafik para cezaları tebliğ tarihinden sonra 1 ay içerisinde ödenmelidir. 1 ay sonrasında ödenmeyen para cezalarına aylık yasal faiz uygulanmaktadır. 1 Ocak 2005 tarihinden sonra kesilen trafik para cezaları katlanmamaktadır.

1 Ocak 2005 tarihinden önce yazılan trafik para cezaları, eskiden olduğu gibi tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içerisinde ödenmelidir. 10 gün içerisinde ödenmeyen para cezaları iki katına çıkar ve ödeme süresi 10 gün daha uzar, bu süre içerisinde ödenmeyen cezalar üç katına çıkar. 3 katına çıkan para cezası da ödenmediği takdirde aylık yasal faiz uygulanır ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca yasal işlem yapılır.

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    toplam 380 mi yicem tam anlamadım bi de hapis cezası gözüküyor o da artı olarak para cezası mı olcak?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    bende yarın ruhsatsız ereğliye gidicem. polislere duyurulur
    olmadı plakayı sele altı yaparım yakalayabilirlerse yazsınlar
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

geçmiş olsun batucan,
    2005 yılı ceza listesinden anladığım kadarıyla sen 188,30 ytl ödemişsin, aynı cezayı ruhsat sahibi olan babanda ödeyecek. 1-2 aylıkta hapis cezası varmış ama bence bu da para cezasına çevrilir. yani toplamda en iyi ihtimalle 500 ytl ye yırtarsın bu işten gibime geliyor ama yinede yanıltıcı olmak istemem.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    batucan bak arkadaşın biri yakalanmış zaten eğer bu topic i okusaydın bu başlığı açmana gerek kalmazdı
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=4358
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Mobilett
    Türk jandarması iş başında geçmiş olsun

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    geçmiş olsun, bu koruda bir başlık var, orda 788 milyon yazıyodu.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun batucan, umarım en hafif cezayla atlatırsın

Motosikleti
    mz fun301
    Geçmiş olsun Batucan
    HİZMET İÇİN VARIZ
    [email]yuksel_1974@hotmail.com[/email]

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Bu B ehliyeti ile kullanan arkadaşlara ne ediyorlar onlara bunu ediyorlarsa çok ayıp ediyorlar . Bu genç arkadaşımızın altında Haya busa mı varki ehliyet bu kadar problem olmuş .

Baktım B tipi ehliyeti olanlarda 2 ay ceza için mahkekmeye sevk ediliyor . Yani işin şakası kalmamış ehliyetlerinizi halledin kardeşler .

işin şakası olmaması sizce kötümü

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    işin şakası olmaması sizce kötümü
    bence mükemmel. hele ki bu kadar ''dogruluk nutuklari'' atilan bi ülkede...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    kanuni 250c
    Geçmiş olsun Batucan

danger0,
    788+188
    188 ruhsat kendi uzerine olmadigi icin
    iyi paralar odemzsen katlanir bilgine

sevgili arkadaşlar geçmiş olsun temennisi bir insanın başına istem dışı gelen hallerde söylenir bir hastalık bir kaza vb yani kişi buna engel olamaz batucan bu olayın olmasına engel olabilirdi ehliyetsiz yola çıktığında yakalanma riskini zaten göze almış olman gerekir
    bende baya ehliyetsiz motor kullandım ama şimdi geri dönüp baktığımda bu kadar büyük riski niye göze almışım demeden yapamıyorum yeni başlayan arkadaşların içinde dinmeyen motor kullanma arzusunun ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum ve batucana çok ucuz atlatmışsın bir daha daha dikkatli ol demekten başka bir şey elimden gelmiyor

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmis olsun Batucan, benim de en tirstigim olay yahu. Gerçi ehliyete az kaldi ama, gider ayak mayina basacagim diye ödüm kopuyor.

Bu arada o degil de sanirim Jandarma bu isi daha siki tutuyor, yani en azindan öyle duyuyorum. Acaba dogru mu ? Yani ben yazlik mekânlarda hiç çevirme falan oldgunu görmedim ve büyük küçük herkes de araba-motor biniyor yani. Ama çok ceza haberi geliyor ekseri de Jandarma'ya yakalaniyorlarmis.
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Batucan,ehliyetsiz eniştemde yakalandı hapi cezasını paraya çevirdiler toplam 578 ytl yedi.Kask ve kaskosu olduğu için bu kadarla kurtuldu.Onuda jzndarna yakalamıştı ne tesadüf.Trafik affediyorda jandarma asla,daha dikkatli ol
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler