Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorsevenlere bir darbe daha: "gümrük vergisi"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    yatırımcı neden kaçar;
    CNBC-E ekonomistleri gibi bilgim olmasada hükümetin yatırımı özendirmesi gerekir.
    yerli üretimi artması için düzenlemeler yapılması ve kaçırılmayan bir verginin olduğu vergilendirme sisteminin olması lazım.
    eğitim - sağlık - adalet sistemi için daha fazla pay ayrılması lazım.
    yapacak çok işimiz var Cumhuriyetimizin kuruluşunun 10. yılında yakaldığımız büyüme ivmesini yeniden yakalamamız lazım.
    Büyük Atatürk' ün dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışmak daha çok çalışmak"
    paradan para kazanmanın önüne geçilmediği sürece boşa çalışmış oluruz
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatırımcı neden kaçar;
    CNBC-E ekonomistleri gibi bilgim olmasada hükümetin yatırımı özendirmesi gerekir.
    yerli üretimi artması için düzenlemeler yapılması ve kaçırılmayan bir verginin olduğu vergilendirme sisteminin olması lazım.
    eğitim - sağlık - adalet sistemi için daha fazla pay ayrılması lazım.
    yapacak çok işimiz var Cumhuriyetimizin kuruluşunun 10. yılında yakaldığımız büyüme ivmesini yeniden yakalamamız lazım.
    Büyük Atatürk' ün dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışmak daha çok çalışmak"
    paradan para kazanmanın önüne geçilmediği sürece boşa çalışmış oluruz
    bu vergiler neden geliyor birincisi çin meşeli malların fiyatlarının ucuz olup bizler tarafından çok talep görmesi buda paraların dışarı uçması yane şu kahrolası cari açık ikinci sebebi kazançlarını eksik gösterip az vergi ödeyen uyanıklar bu meslek ve esnaf kurumlarını tek tek saymıycam bilen biliyor zaten bu yüzden devlet normalde toplaması gereken vergiyi dolaylı vergiye kaydırıyor buda ikinci sebeb işte lütfen her ne alıyorsanız hatta hizmette olabilir bu lütfen faturanızı yada fişinizi alın belki şimdi bunun karşılığını alamıycaksınız ama ilerde daha az vergi ve daha ucuz motor sahibi olucak evlatlarımız hatta torunlarımız olucak bir şeyleri düzeltmeye başlıycaksa insan önce kendinden başlamalı lütfen herkez köprüden atlarken siz sağ duyunuzu dinleyin ayrıca yerli malı yurdun malı tabe kaliteli olanı

Motosikleti
    son 10 yılda ortaya çıkan yolsuzlukların bilançosunu topla ondan sonra görüşelim
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

grimfandango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yeni birsey degilki. 2006 agustosta cikmisti. ithal motosikletlerden 300 usd'dan baslayan ek teminat alinacagi. tabi fiyatlara yeni yansimaya basladi.

kaynak isteyenlere
    http://www.ntvmsnbc.com/news/382621.asp

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    çin motosikletlerde 2. el hızlanır

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 10 yılda ortaya çıkan yolsuzlukların bilançosunu topla ondan sonra görüşelim
    10 yılda değişen değer yargılarımız ve 10 yıl öncesinden baslıyor bu hikaye emperyalizim ama popüler kültürle beslenmiş diğer adı (amerikan kültürü) sonuç dejenere olmuş bir toplum bunun sonucunda namus kavramını tartısır olmusuz bazılarımız sildi zaten bu kavramı kendi ruhlarından bu durum böyleyken yok yolsuzluk felan önce insan kendinden başlamalı düzelmeye birilerini yaptıkları şey için suçlamaktansa birilerinin aynı şeyi yapmalarını engellemek daha mantıklı değilmi biz hep sonuçla ilgiliyiz nedenlere kapalıyız zaten bizden istenende bu nedenlere kapalı olalımki sorunun kaynağına inemeyelim düzlüğe cıkamayalım öncelikle kendinizden sonrada ailenizden devam edin bu halka genişliycektir ancak böyle durur bu rüzgar

Motosikleti
    @Discordian
    yargıların değişimi marshal yardımına dayanıyor.
    marshal yardımı ile ikinci dünya savaşında savaş artığı olarak kullanılmayan ne kadar malzeme varsa aldık. aldıktan sonra hazır yapılmışı var neden üretelim zihniyeti bir kısım karar merkezlerinde kabul gördü.
    aynı zamanda demir yolu tu kaka denildi şimdi bütün gelişmiş ülkeler demiryolları ile insan ve malzeme taşımacılığı yapıyor. hemde çok ucuza
    neden son 10 yıl çünkü bütün işlerin kokusu bankaların batışı ile milyarlarca dolar bir anda uçuup gittti. zarar devlet tarafından karşılandı.
    yapılanlar için yönetimde olanları suçlarım. onlar oraya daha iyisini yapmayı taahüt ederek geldiler. benden oy isterken daha iyisini yapmayı bildiklerini ve Türkiye yi daha ileri götüreceklerini iddia ettikleri için geldiler.
    çinden ithalat olduğunda neler olacağı bal gibi meydanda idi. şimdi değişen nedir?
    değişeni söyleyeyim birileri bu ithalattan güzel zengin oldu şimdi başka kişilerinde aynı yolu kullanmalarını engellemek için bu fon konuldu.
    fona biriken paralar ne olacak? tabiki bütçe açıklarını kapatmak için kullanılacak.
    bütçe neden açık verir?
    üretmeden tükettiğin için verir.
    üretimin artmadığı bir ekonomide neyi harcayacaksın?
    bütün mevzuat birilerine yarasın diye ek maddeler ile doludur. iyi inceleyiniz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tuğrul dostum neden yabancı yatırımcıların gözbebeği olduk sanıyorsun...dalgalı borsa ve devlet garantili tahviller ballı börek...küçük yatırımcıların parası bu açgözlerin karı olarak dönüyor...herkes uyandı artık...piyasada dönen sıcak paranın yönü borsayı işaret eder...fon yöneticileri bizi niye seçti sence...çünkü 1 koyup 3 alıyorlar...1 dolar karşılığında 1 yıl sonra 75 cent kazanılan(parmak oynatılmadan) hangi sisitem var...anlamadığım detay halen toz pembe tablo çizen bu hükümet artık ne duruyor...neyi bekliyor...seçimi tabi...ülkenin kaderi bir Kasımpaşalının ellerine bırakılmış...Hazretleri C.başkanı mı olayım Başbakanmı diye düşünüyor...Ya AKP yi kaybedecek ya C.başkanlığını...neyse siyasete daldık yine...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

fiyatlar değişti arkadaşlar bilginize...

http://www.honda-motosiklet.com/1/pages/?page=fiyat

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu kadarını bende beklemiyorum şimdi Allah var yani...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadarını bende beklemiyorum şimdi Allah var yani...

Ben sana demiştim..Böyle yapacakları belliydi.....Önceden alıştırma metodları...İyiki almışın len...700 lira karın var bak.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    hülleci motor firmaları daha çok kar ederler artık

netbecks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    CBT 150 = 3.990 YTL oy oy

yamaha da bir fiyat değişikliği yok galiba.Yada siteyi güncellemediler

ybr125: 3.365 YTL

cbf 150: 4 000 YTL

Motosikleti
    yamaha nın honda dan ne eksiği var onlarda yaklaştırılar fiyatları
    ben yeni alacağım motor için kymco ck 125 düşünüyorum bakalım kısmet

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Desene seneye satarsak bmw,mercedes le falan takasa gireriz tabi yeni motor muhabbeti de uzunca bi süre rafa kalkar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    08/10/2006 CBF 150 3190 YTL
    12/02/2007 CBF 150 3990 YTL

4 ayda 800 YTL zam.

iyi kitliyor toranaga...
    kısacası, Honda... Herbişey onda...

eserinizle gurur duyun...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    her yıl yeni bir icat (vergi) çıkartacak galiba devlet...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar,
    Gümrük vergisi hakkında bilgisi olan varmı?
    mesela almanayadan bi sıfır suzuki intruder M800 (6250,- Euro) getirsem. Türk plakası için ne kadar vergi öderim?
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

Horexman

merhabe arkadaslar,

ben almanyada mühendislik yapiyorum ve motor tutkunuyum. Yazlari memleketime gelince motorum almanyada bulundugu icin azim acik bir sekilde milleti seyrediyorum. Benim sorum su olacak. Benim Türkiyeye kendi motorumu getirip birakma imkanim varmi? Veya kullanilmis motorsiklet ithali icin kime danismaliyim?
    Tesekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)