Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR125- twister kapışması

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Pazar günü artçımla beraber Dalaman'dan Fethiye'ye Yıldız savaşlarını izlemek için sakin sakin giderken,Dalaman çıkışında bir CBR125 üzerindeki iki kişi ile yanımızdan vıınnn diye geçti gitti.Hızım yaklaşık 80-85 km kadardı.Hiç kaale almadım.Dalaman-Gürköy arasındaki rampada aşağı yukarı aynı hız ile devam ederek bizimkini solladım.Ardından kimsenin kimseyi kolay kolay sollayamadığı Göcek geçidinde ben önde CBR125 arkada konvoy halinde yavaş yavaş geçidi aştık. Tünel inşaatı bölgesini geçtikten hemen sonra ,arkamdaki yine vıınnn diye bizi solladı gitti.Bu sefer beni de şeytan dürttü, araya 150-200 m mesafe koydum, sonrada Göcek kavşağını geçtikten hemen sonra gazı kökleyip adamı sollayıp gittim.Hızım 110km'ydi.Yol çift şerit rüzgar yok, viraj yok yani şartlar mükemmel.Herhalde pes eder diye düşünürken arkadan yetişti ve ben önde o arkada İnlice mevkii'ne kadar gittik.Buradaki yol zaten yarış pisti gibi.CBR125'in performansını merak ettiğim için beni geçmesine izin verdim.Arkasına takılıp hızını izliyorum.En son 120km yaptı. İnlice-Katrancı arsındaki rampada takip ettim en çok 70-75 yaptı.Bu kadar yeter deyip gazı kökledim ve yanlarından roket gibi geçtim gittim.Bu sefer pes ettiler.Fethiye'ye girene kadar bir daha onları görmedim.Yol neredeyse boş gibiydi,hava açık,rüzgar yok ve sadece uygun mevkiilerde kapıştık.Çok eğlenceli bir seyehat oldu. Arkadaşlara buradan tehlikeli manevralar yapmadıkları ve kontrollü oldukları teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Banro bende seviyorum böyle kontrollü gitmeyi ve zevkli oluyor
    ERASER WİLL COME BACK

asugba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 CBR 954 RR
    nasıl yani,maksimum 120 mi yaptı??ee,arkadaslar yazıyorlar sagda solda,yok 150 yaptım yok 165 bastım.dogrusun nedır bu ısın yavv???
    ”Ölene kadar...

timtim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok malesef olcağada benzemior.
    banro senin twister bu arada kaç yapıyo son merak ettimde
    bendede cbf 250 var..twisterdan 4 bg daha düşük bide 5 kg daha ağırbende geçen gün 140 km yaptımda honda servistekiler twisterla 160 vurduğunu söledilerde bende merak ettim

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    cbr 125r 2 kişilermiş unutmayalım arkadaşlar %50 fark ediyor motorun ivmelenmesi ben tek kişi çok hızlı ivmeleniyorum 2 kişi 120-125 yapıyor cbr 125r tek kişi 140-150 arası oynar tek kişi olsaymış twister herhalde motora yetişemezmiş çünkü gidişi deli cbr 125r
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı juniorR1 adlı üyeden alıntı
    cbr 125r 2 kişilermiş unutmayalım arkadaşlar %50 fark ediyor motorun ivmelenmesi ben tek kişi çok hızlı ivmeleniyorum 2 kişi 120-125 yapıyor cbr 125r tek kişi 140-150 arası oynar tek kişi olsaymış twister herhalde motora yetişemezmiş çünkü gidişi deli cbr 125r
    farkındaysananız twister li arkadaş da iki kişi
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Selamlar,

Runner 2 zamanlı 180lik ve 4 zamanlı 200 lük ile bu motorların performansları karşılaştırılabilinir mi? Hem ivme, hem de son hız açısından. Daha önce deneyen yada bu motorları çok yakından tanıyanlar var mı? 4'ü de en çok sevdiğim motosikletlerin arasında.

Teşekkürler...

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    zaten normal koşullarda cbrnin geçme olasılığı çok düşük!!

not:
    mcleren, bunu başka bi başlık altında sormaya ne dersin?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    mcleren kardeş 180 liği on numaradır kimse tartışamaz zaten ama 200 lüğe (4 zamanlı) binmedim. Tahminimce 2 zamanlı kadar seri olmasada daha dayanıklı daha güçlü olduğu aşikar. Doğal olarakda tercih sebebidir, ama 4'ü derken neyi kastettin anlamadım bu 1, muhabbetin içine alkasız bir konu niye kattın buda 2.
    Neyse, hoşgeldin bu arada...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    arkadaşlar şu cbr 125 güzel motorda ben cbf almadan onada baktımda çok cılız gözüktü bana sizcede öledir sanırım diceksiniz e oğlum bu motor zaten 125 lik ama cbr 125 'in aynısının birde cbr 250 olarak yapsalar daha güzel olmazmı ..yani kısaca 125 lik ve 250 lik de olsun altarnatif çok olsun sizce iyi olmazmı...

Özür dilerim, sorumu yanlış anlaşılacak kadar eksik somuşum.

Demek istediğim 4 motor şunlardır:
    1) CBR125
    2) Twister
    3) Runner 180 (2z)
    4) Runner 200 (4z)

Bu 4'ü birbirlerine yakın perf. a sahiptir diye tahmin ettim ve bu konuda yardım istedim.
    Sorum, bu başlığın içeriğini kapsadığı için sorun olmayacağını düşünmüştüm. Galiba tek sorun benim soramayışım

suayip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşlar küçük hacimli motorları karşılaştırmayı bırakmanın zamanı çokdangeçti geçiyor geçmeli. Niye mi; düşük motor gücü çok düşük tork ve yüksek ağırlık. Eğer 1000cc'lik bir motorun teknik verilerine bakarsanız gücü ağırlığı ile neredeyse aynı hatta fazladır (bilmiyorum aranızda kullanan oldumu!? R1 mesela) Bu yüzden büyük motorlarda yük pek fazla etkilemez (bazı durumlarda) ama iş küçük hacime dondüğü zaman olaylar tam anlamıylan faciaya dönüşüyo yanınızdan bi kamyon dahi geçse 120 gibi hızda sallanıp motordan fırlamamak işten bile değildir. Sözün kısası en ufak bi doğa olayı sürücünün kilosu motor'un motor durumu herşeyi değiştirebilir, aynen bir mobiletin bazı 100cc 4z motorları geçtiği gibi! Yani kıyaslama doğru olabilir ama her zaman farklılık göstereceğide su götürmez kanıdır. saygılarımla Bullwinkle

BrandonLee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben iki motoruda kullanmadım ama cbr ın aynı yükle cbf yi yakalyacagını sanmam. cbr sisirilmis bi 125cc neyi varki yani. cbr ı olan arkadaslar atlamasın simdi motora kotu demiyorum ama cbr ı iki katı guclu bi motorla karsılastırmak abes bence.
    One Life. Live it.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    banro senin twister bu arada kaç yapıyo son merak ettimde
    bendede cbf 250 var..twisterdan 4 bg daha düşük bide 5 kg daha ağırbende geçen gün 140 km yaptımda honda servistekiler twisterla 160 vurduğunu söledilerde bende merak ettim
    Benim bulunduğum bölgede(Muğla ve civarı) yollar genellikle mıcırlı ve aşırı virajlı bu sebeple hız yapmaya uygun değil.Zaten hız yapılacak yerlerdede radar var.En çok Dalaman/ Sarıgerme arasında 135km hız yaptım, daha fazlasına yol şartları izin vermedi.Köyceğiz'deki honda servisi de en çok 140 yapmış.Yakında İzmir'e gitmeyi planlıyorum ,Aydın/İzmir otoyolunda ne yapabildiğini göreceğiz.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Arkadaşlar son nokta şudur.CBR 125 CBF 250 cc yi havada karada düz yolda geçer!Denedik bunu 3 CBF 1 CBR 125 cc ile ve CBF 250 nin başlangıçta tork olayından dolayı 5-10 mt. CBR 125 e fark atmasına rağmen CBR arkadan sakin sakin yakaladı ve geçti 3 CBF 250 yide.Twister ile kapışmasını izlemedim ama büyük ihtimalle Twister CBR 125 i geçebilecek kapasitede, çalıştığım şirkette bir abimde Twister var ve alet 150-155 km. sürati buluyormuş, sanmıyorum ki CBR 125 cc Twisterı geçebilsin.Aynı zamanda CBR 125 in 150 km. yaptığınıda gözlerimle gördüm ama yolun düz rüzgarsız ve çok uzun olması gerekiyor.Tabii motorun çok güzel ve zamanında da açılmış olması şartmış.Bu arada timtim CBR ın 250 cc modeli zaten var.Yapmalarına gerek yok ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    MeTaL,

peki şu şartlarda değerlendir türkiye bilindiği gibi engebeli bir yapıya sahip ve bu nedenle olsa gerekki istanbul yedi tepe ve bu tepenin birine tırmanırken cbr125 cbf 250 karşılaştı ikiside iki kişi ortalama kiloları aynı sen hangisini tutarsın
    bence cbf (bmc gibi oldu ama neyse ) rampa çıkarken 125 lik motor zorlanacaktır hatta iki kişi olduğu için baya bi zorlanacaktır ama ama ama amaya dikkat edin cbf 250 cc (iki katından bir eksik ) basar gider bence sencede öle olması lazım altı üstü titanın sıkıştırma orana fazla olanı bide bayramlıklarını giymiş (amaç motoru kötülemek asla diil hondanın imzasını taşıyo nede olsa)ama 250 lik bir motoru geçeceğine inanamıyorum
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Motosikleti
    metal kardeş nerde var varsa resmini nerde görürüm honda'nın sitesinde yokta bana nerde olduğunu sölesene hayrına ..yada var türkiyeye gelmiyomu... i:

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 2005
    Arkadaşlar benim büyük bi problemim var.Bilindiği gibi motosiklet öğrenmek için önce 125 lik küçük motorlarla başlamak gerekiyo ama babam gençliğinde 5-6 sene motor kullandığı için tekrar motor almaya kara verdiğimizde doğal olarak daha önce kullandıklarından daha iyisini almaya karar verdi ve sözde motoru bana alarak evimizin önüne 600cc 98hp 2005 bir yamaha Fazer koydu.Ben şimdi ne yapmalıyım motora bunla başlamam pek mümkün görünmüyo.Ehliyet kursunda öğrenmeyi düşünüyorum ama sonunda bu motora geçmem gerekecek.Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Prosecutor,

ya bu soruyu heryere yazman gerekiyormu bir yere yaz cevabı gelir

iyi mağdem bu kadar acil ben kendimce cevaplayim
    anladığım kadarıyla sen hiç bilmiyorsun motor kullanmayı yada çok az babanla beraber bi gün trafiğe kapalı bir alana gidin ve baban orda öğretsin sana onlada başlayabilirsin ama bayağı zorlanırsın ayrıca düşürürsen falan çok masraflı olur o yüzden sen babanla konuş mağdem iyi bilen birisi o sana öğretsin devamlı dur kal çalış sağ sola dönüşleri çalış gerisi gelir daha sonra

Not:motorun güçlü olduğundan kullanırken tedirginlik duyacaksın bu da senin öğrenme sürecini uzatacak )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler