Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup Motor Modifiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    Alıntı 280kmkadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardaşlarım modifiye 1 -2 milyar verdiğimiz bu motorların zaten ömrü hayatları 10 yıldır.bunları modifiye ile kısalmak zannetmiyorumki akıl karıdır.bunu tavsiye nasihat etmesini seven biri olarak değide modifiye etmiş biri olarak kaala alın lütfen olurmu?
    eskiden yapardık mobiletleri ama mobiletlerde şanzıman dişli yoktu direk kayış üstleniyordu işi ama bu motorlar şanzımanlı ilerde boşluk yaparsın şanzımanda eski hızıda bulamssın vitese girmeme vitesten atma gibi problem ler doğurur.
    10 seneyide kafadan atmadım dispritör söylüyo bunu kullanım ömrü diye.
    KADİR ARKADAŞIM GÜZEL TERCÜMELERİN İÇİN TEŞ. AMA YENİ BİR BAŞLIK AÇSAYDIN KEŞKE DAHA İYİ OLURDU
    [B][I][COLOR="Blue"]4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ey vallah ben yeni olduğum için sorduydum problem yok yani cevaplayan arkadaş tartışma konusu aç mesela

kardaşım yeniyim benim adıma sen aç alormu?

işler nasıl cereyan edi yo bu sitede mesela sor bişeyler?

hakketen sorun söyliyeyim yahuuuuuuuuuuuuuuuu

Motosikleti
    mondi 150MC
    Arkadaşım..

Yapmayın Allah aşkına..

90 yapıyo diyosun 100 yapsın hiç değilse diosun

120 yapsa eline ne geçecek_?
    o motor o hızda ne kadar kontrollü durabilir_?
    Yakıt durup dururken 10 km daha hızlı gitmesi için neden 2 katına cıksın_?
    silindir piston büyütme olayına gireceksin sanırım sonuc öyle gozukuyor..

Al sana en az 200-300 ytl masraf...!

Yapıcaksın ayarını tutturamıyacaksın..

2 gün sonra;
    Motorum yağ kaçırıyor..
    Motorum çok yakıyor..
    Bıktım bu çin motorlarından..
    Performans egzosu nerden bulabılırım..

Gibi başlıklar açarsan sana cevabım şu olacak
    Ben sana söylemiştim
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar lütfen cupları birbirine karıştırmayalım

şimdi honda supercup hariç diğer cup lar la 80 km yi geçmenin doğru olmadığına bende katılıyorum ama şunu söylüyüm honda innova ile 100km ile giderken verdiği güven diğer cup un 40 km ile giderken verdiği güvenden daha fazla

frenaj
    lastik kalitesi
    denge

haaa + olararakda şu var eminimki bir honda innovanın 80km/h si ile diğer marka bir cup un 80km/h si bir değil merak eden olursa bir innova görürse bi test yapsınlar
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    valla hic honda novaya yolda denk gelmedim ama yamaha crypton 125 lik ile amcamın biri otoyolda devamlı 110-120 arası gidiyordu ,uzaktan ilk gördüğümde bende inanamamıştım bir süre takip etmeme rağmen aramızdaki mesafe azalmayınca bende bastırıp yanına gittim, 115 km hıza ulaşmıştı sonra biraz daha gazı açtım ve geçtim peşimden uzun bi süre geldi aynı şekilde ,kardeşimin sıfır aldığı ybr 125 inin performansı bile bu kadar iyi değildi bence

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hic honda novaya yolda denk gelmedim ama yamaha crypton 125 lik ile amcamın biri otoyolda devamlı 110-120 arası gidiyordu ,uzaktan ilk gördüğümde bende inanamamıştım bir süre takip etmeme rağmen aramızdaki mesafe azalmayınca bende bastırıp yanına gittim, 115 km hıza ulaşmıştı sonra biraz daha gazı açtım ve geçtim peşimden uzun bi süre geldi aynı şekilde ,kardeşimin sıfır aldığı ybr 125 inin performansı bile bu kadar iyi değildi bence
    herzaman söylerim cupla şaka olmaz cüsselerini göre motor yapıları değişik ve güçlüdür ayrıca yamaha crypton 110cc 125cc liği tr de yok ama 110km-120km gittiği doğrudur honda innova 125 ile yolda denk gelsen baya bi şaşırırsın emin ol
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun üstünde ne varsa sök granaj falan bırakma egzostu sök sadece şaje demiri lastikler ve sen kal üstünde rüzgarıda delip gecersin 100 değil 120 garanti bide jawa karbiratoru tak tam süper olur madem hız istiyon benım önerim bu

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla söze gerek yok. Olay bu...!
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    o motor4da arkadaşımda var 2 kişi 110 vuruyo orjinal.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor4da arkadaşımda var 2 kişi 110 vuruyo orjinal.
    110 ne?km mi?
    Orgazma Dudak Büktürür

Modifiye böyle olur. Sayfada modeli seçin.
    http://images.google.com.tr/imgres?i...%3Dtr%26sa%3DN

Motosikleti
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 ne?km mi?
    ewt km . 110 diyo kendiibrsinde ama arkadaşım senin motor kendi ibresinde 160 da vursa arabayla ölçünce hep 80 hep 80 :D

Motosikleti
    HONDA(hayat onda:)
    arkadaşım sana birkaç yöntem yazacagım bunlar motorunun hızını 20 km artırır
    1-egzostu açtırabilirsin
    2-hava filtresini sökebilirsin yada 20tl. ye bi performans hava filtresi takabilirsin
    3-motosikletin arka tekerlekteki dişliyi büyütebilirsin (nekadar büyük olursa okadar hızlı olur)
    BUNLARI YAPARSAN MOTORUNUN HIZININ ARTTIGINI GÖRECEKSİN
    (HAVA FİLTRESİNİ SÖKMEK VE EGZOST U DELDİRMEK YAKIT I BİRAZ ÇOGALTIR AMA FAZLA SORUN OLMAZ CUP MOTORLAR ZATEN KOKLUYOR BÖYLELİKLE BİRAZ YAKMAYA BAŞLAR)

Motosikleti
    Alıntı titan_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-egzostu açtırabilirsin
    2-hava filtresini sökebilirsin yada 20tl. ye bi performans hava filtresi takabilirsin
    3-motosikletin arka tekerlekteki dişliyi büyütebilirsin (nekadar büyük olursa okadar hızlı olur)
    (HAVA FİLTRESİNİ SÖKMEK VE EGZOST U DELDİRMEK YAKIT I BİRAZ ÇOGALTIR AMA FAZLA SORUN OLMAZ CUP MOTORLAR ZATEN KOKLUYOR BÖYLELİKLE BİRAZ YAKMAYA BAŞLAR)
    bişi sorabilirmiyim arkadaşım bizim pejolarda arka dişliyi küçülttükce hızlanıyo cuplarda büyülttükce mi???

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    1-egzostu açtırabilirsin
    yanlıs biliyor küçüllüttükçe hızlanır.
    Saygı ve sevgilerimle
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

evet büyütünce aksine hızlanması iyileşir son hız artmaz genelde
    ama bu bazı cublarda ve çin malı bazı moto larda dişli büyütünce
    devir arttığından son devirlere doğru titreşim artıyor ve
    km saatinin yayı titrediğinden +20 km fazla gösteriyor garip ama doğru
    hatta çok komik

Motosikleti
    HONDA(hayat onda:)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişi sorabilirmiyim arkadaşım bizim pejolarda arka dişliyi küçülttükce hızlanıyo cuplarda büyülttükce mi???
    arkadaşım birçok forumda okumuştum büyütünce hızlanıyır diyorlardı ben ona göre öyle yazdım.Belki sizin deginiz gibi de olabilir..

Motosikleti
    arkadaşım birçok forumda okumuştum büyütünce hızlanıyır diyorlardı ben ona göre öyle yazdım.Belki sizin deginiz gibi de olabilir..
    mantıklı düşünürsekde küçülünce hızlanır. en azında biz küçüktünce hızlanıyor. cuplarda arkayı küçültünce fazla çekmez tepe yukarı ama hızlı gider düzde. büyültünce hızlı gitmez tepe yukarı iyidir.

Motosikleti
    125cc cup
    bende 150 cup war 160 kadran war çok rahat 115 120 yapıyor ama sölediğiniz gibi bu motorlar için çok tehlikeli...

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla söze gerek yok. Olay bu...!
    ybr 125 = cup ? :D oluyo galiba bence ybr nin üretimine son verilsn :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler