Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Muayenelerle ilgili her şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Trafik cezalarına itiraz elbetteki edebilirsin.
    Herşeye itiraz edebilirsin sorun değil.

Benim söylediğim; itiraz etmeden önce olayı tam olarak öğren bakalım, direkt adliyeye gitmek yerine.. bakalım sen haklı olduğunu mu düşünüyorsun yoksa gerçekten haklı mısın.. ondan sonra itiraz et.. Sana itiraz etme demiyorum zaten.
    Önce yazılanları bir okuyalım ondan sonra karşılık verelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    bu hafta ilk fırsatta trafik müdürlüğüne gidip bi şansımı deneyim ozaman umarım alakasız bir memur beni başından def etmez aksi halde ruhsatın yaprak sonuna kadar dolduğu için bide onunla uğraşmam gerekecek...teşekkürler XNODE
    İMZA:BİR DOST

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim;
    Sen benim söylediğim gibi trafik müdürlüğüne gidip öncelikle konunun ayrıntılarını öğren, daha sonra resmi gazetenin 23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 25592
    7. Bölüm 14.Madde D fıkrasını oradaki polislere hatırlat.
    Senin muayenenin tarihinin 1/1/2005 tarihinden sonra olması gerekiyor.

Tabii istersen bu alp_tunay isimli kurye şahısın söylediklerini uygula.
    ancak daha da zararlı çıkarsan gider yakasına yapışırsın.. Çünkü zarara uğrarsan mahkeme masrafları ve tazminat ödemek zorunda kalırsın.

Kolay gelsin sana..

...
    resmi gazete de yazıyorsa muayene zamanı bu arkadaş neden daha zararlı çıkabilir onuda açıklayabilir misin merak ettim , polislere hatırlatmış zaten onlarda haydi yavrum parka demişler bir daha mı polislere hatırlatsın, izlenmesi gereken hukuki yol tekrar tekrar polise danışmaksa işimiz var sanki

blackhawkdown bazi tanıdıklar araç muayene istasyonuna gidip ruhsatlarını vererek düzelttiler, yukarıda belirtilen resmi gazetenin de yanınızda bulunmasında fayda var , memurlar yeni muayene yaptırcaksınız diyebilir, forrap ın belirttiği diğer başlıkta konu daha önce tartışılmıştı

Motosikleti
    kymco venox 250
    yawww arkadaşlar böyle atışacağınıza biri bişi söylesin yawww ruhsat ta yazan 2yıl gecerlimi gecersizmi benim vize de 06.06.2008 de bitiyo 2 yıllık gecerlimi yoksa bidaha vizeye gidecekmiyim

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İşte adamın aklını böyle karıştırırız....Bu gibi tartışmalarla......

Arkadaşım senin bişey yapmana gerek yok....Daha zaten bitmemiş muayenen....Ruhsatındada yazıyor....Bitiş süresi 6-6- 2008.....O tarihe kadar binebilirsin....

Konuştuğumuz konu kanunda olmasına rağmen polislerin keyfi davranışı....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı venox15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yawww arkadaşlar böyle atışacağınıza biri bişi söylesin yawww ruhsat ta yazan 2yıl gecerlimi gecersizmi benim vize de 06.06.2008 de bitiyo 2 yıllık gecerlimi yoksa bidaha vizeye gidecekmiyim
    Arkadaşım ben yukarıda cevabını verdim ama ortalık biraz kirlendi.
    Bak mesajımda yapılması gerekeni yazdım yukarıda... D fıkrası iki tekerlekli araçlar için iki yıl diyor. Ancak bunu trafik tescile gidip bir baktırmakta fayda var.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oo çok güzel ..buradan en az iki kişi banlanır .. evet beyler buyrun ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Arkadaşım ben yukarıda cevabını verdim ama ortalık biraz kirlendi.
    Bak mesajımda yapılması gerekeni yazdım yukarıda... D fıkrası iki tekerlekli araçlar için iki yıl diyor. Ancak bunu trafik tescile gidip bir baktırmakta fayda var.
    Hala adamın aklını karıştırmaya devam ediyorsun.....Arkadaş yazmış demişki 06-06-2008 de bitiyor...Yani geçen sene yaptırmış....Bir dahaki seneye bitiyor muayenesi....Ruhsatındada yazıyor...Daha neyi gösterecek......Göstermesine gerek yok.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala adamın aklını karıştırmaya devam ediyorsun.....Arkadaş yazmış demişki 06-06-2008 de bitiyor...Yani geçen sene yaptırmış....Bir dahaki seneye bitiyor muayenesi....Ruhsatındada yazıyor...Daha neyi gösterecek......Göstermesine gerek yok.....
    Pardon ben bunu yazan arkadaşın ilk mesajı yazan arkadaş olduğunu sandım.
    O yüzden öyle cevap verdim.
    Kafamız iyice ambale oldu cevap vericez diye

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Okumuyorsun okumadan saldırıyorsun......Faydalı olacağımıza zararlı oluyoruz...

Motosikletlerde muayene süresi 2 yıldır.....Ruhsatında yazanlar zaten bişey yapmasına gerek yok....Ama yazmayanlar 1 yıl yazanlar demek istiyorum kimi polise göre düzelttirmek zorunda kimine göre diil.....Eğer vakti olan arkadaş varsa gitsin trafik şubesinden düzeltsin.....

ama anlatmak istediğim kanundan haberi olmadan ceza kesmeleri hukuk dışı....

Herkese iyi geceler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Okumuyorsun okumadan saldırıyorsun......Faydalı olacağımıza zararlı oluyoruz...

Motosikletlerde muayene süresi 2 yıldır.....Ruhsatında yazanlar zaten bişey yapmasına gerek yok....Ama yazmayanlar 1 yıl yazanlar demek istiyorum kimi polise göre düzelttirmek zorunda kimine göre diil.....Eğer vakti olan arkadaş varsa gitsin trafik şubesinden düzeltsin.....

ama anlatmak istediğim kanundan haberi olmadan ceza kesmeleri hukuk dışı....

Herkese iyi geceler
    Yaqa ne saldırıcam alla allaa.
    Sen gidip arkadaşa direkt yaka numarasını al dava aç demişsin. Ben de olayı iyice bir anla, önce uyar ve resmi gazeteyi göster dedim. Doğrusu da budur zaten..

İkimizde aynı şeyi söylüyoruz, ne diye dalaşıp duruyoruz sabahtan beri o zaman
    Hadi sana da iyi geceler..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ceza makbuzunda sicil numarası var....Ver mahkemeye dava aç.....Kesin kazanırsın...Sonuçta kanunu uygulamaya yetkili kişi kanunu bilmeye mecburdur....
    Unutulan bir şey var....Sanırım haberiniz yok.....Hukukçu olanlar bilmeli ama ne hikmetse yazan olmamış....

1- Trafik cezalarına itirazda Kesinlikle para harcanmıyor....

2- Sadece 1 dilekçe ( oda hazır matbuu 50kuruş) ve harcadığınız kalem...

3- Başvurduğunuz andan itibaren 5 dakika sonra sonuçlanıyor....

Ceza makbuzunda sicil numarası yazıyor....İtiraz ettiğinde zaten dava açılmış ve 5 dakikada halledilmiş oluyor....Başıma 2 kere geldi biliyorum....Muayeneden diil ama tamamen keyfi uygulamadan.... 2 sinide iptal etti hakim....

Bu durumda suçlu kim olur sizce?.....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüh bee ekmek çıkmadı ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    R3N bu resmi gazeteyi nasıl temin edebiliriz orjinali şartmı yoksa netten filan çıktı alınabiliyormu?
    İMZA:BİR DOST

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Resmi gazetenin 23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 25592 7. Bölüm 14.Madde D fıkrasını oradaki polislere hatırlat internetten baksınlar gerekirse.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blackhawk06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R3N bu resmi gazeteyi nasıl temin edebiliriz orjinali şartmı yoksa netten filan çıktı alınabiliyormu?
    Resmi gazetenin 23 Eylül 2004 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 25592 7. Bölüm 14.Madde D fıkrasını oradaki polislere hatırlat internetten baksınlar gerekirse.
    blackhawk06, bi ara down diye yazmısım sanırım kusuruma bakmayınız
    internetten indirilebilir, xnode un belirttiği gibi polisler canları isteseler netten de bakabilir ama genelde bizim çok işimiz var bakamayız diyeceklerini tahmin ediyorum, ikincisi elinizde resmi gazete bile olsa kardesim süren ruhsatta yazan sürede bitiyor falancaya derdini anlat tavrı ile de karşılaşabilirsiniz, uyarayım, yani normal süreye uzatılmasında da görevlilerin keyfi uygulamaları olabiliyor lütfen dikkat

bu arada emre dostum cıkardın mı motoru ??

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blackhawk06, bi ara down diye yazmısım sanırım kusuruma bakmayınız
    internetten indirilebilir, xnode un belirttiği gibi polisler canları isteseler netten de bakabilir ama genelde bizim çok işimiz var bakamayız diyeceklerini tahmin ediyorum, ikincisi elinizde resmi gazete bile olsa kardesim süren ruhsatta yazan sürede bitiyor falancaya derdini anlat tavrı ile de karşılaşabilirsiniz, uyarayım, yani normal süreye uzatılmasında da görevlilerin keyfi uygulamaları olabiliyor lütfen dikkat

bu arada emre dostum cıkardın mı motoru ??
    Bu arada çabucak dost olmuşsun ruhşen....

İyiki er-6 nız var....Sizden korkulur...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Büyük konuşmak gibi olmasın ama, ben aynı durumda olsam, motosikletimi vermezdim.Ayrıca motosikletimi bağlayacak polise, şikayet edeceğimi belirtir vede zorla bağladığı taktirde motosikletimi zorla alıkoyduğu için gerekli mevkiye şikayet ederdim.Polis memuruda kuralları bilmiyorsa vayyy bizim halimize...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda birçok arkadaş götürüp trafik şubesinde düzelttirilmesi gerektiğini söylemişti. Ben 2 motorumun da sürelerini trafik şubesine giderek düzelttirdim, sorun çıkmadan. Senin de yapman gerekirdi.Polis kolaylık gösterse tabi iyi olurdu ama genelde böyle sonuclanıyo..
    Kuraldan haberdarız.. Gitik düzeltilmesi için fakat adamlar ruhsatı değiştircez 32,5 ytl dediler.. Hiç bi türlü ikna edemedik.. Pasa pasa vermek zorunda kaldık... Bu hak mı adaletmi İstanbulda kurallar farklı boluda farklı.. Sankı farklı memleketlerin insanlarıyız
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    dostum tek yapman gereken ılımlı davranmaktı polise huyuna gidersen oda senin huyuna gider çok kendine güvenir davranmıcan polise sakin olucan vizen yok derse tamam dicen en yakın zamnda yaptırcam bana diceksinki vizeden yaz cezamı bi daha yaptırmazsam da kapat dicen ılımlı olcan ama diklenirsen affetmez çok başıma geldiği için biliyorum ayrıca senin ruhsatındaki geçerlilik tarihine bakar polis başka şey e bakmaz geçmişse geçmiştir orada yazar zaten yapıldığı tarih ve bir dahaki yapılması gereken tarih olarak
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler