Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Yasaları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Şimdi bir dergide okurken çok hoşuma giden bir yazıyla karşılaştım.Umarım hepsi kabul edilir.Kabul edilirse senelerce motosikletleri adam yerine-araç yerine- koymayan herkes belki daha bir farklı davranabilir.

1- Motosikletlerin hız limitlerinin otomobiller ile aynı seviyeye çıkması

2- Geçiş üstünlüğü sıralamasında motosikletlerin ilk sırayı alması

3- Her yıl trafik muayne zorunluğu olan motosikletler tıpkı arabalar gibi ilk alındığında 3 yıl;devamında her 2 yılda bir muayneye tabi tutulması

4- Motosikletlerin farlarının devamlı yanık olması ve kasklara standart getirilmesi

5- 50 cc motosikletlerin ehliyetsiz kullanılabilmesi,motosiklet ehliyetlerinin 125 cc ye kadar A1,125 cc üzeri A diye sınıflandırılması

6- A1 sınıfı küçük motosikletlerin araba ehliyeti ile kullanılabilmesi.

Daha önceden verildiyseki bende forumu artık devamlı takip ediyorum 1 2 madde ayrı ayrı verildi ama bu bütün verilmemişti.Silinebilir.

Şahsi fikrim kanunlardan evvel kafayı değiştirmek.Çok uzun yıllardır araba kullandığım halde motoruma bindiğimde potansiyel tehlikeler bir bir önüme çıkmakta.Araba tecrübem olmasa istanbulda cidden motor kullanmak zor.Kuryeler konusuna sıcak bakamıyorum.Sonuç itibariyle amatör motosiklet kullanıcılarının ben tüm kurallara uyduğunu çok iyi biliyorum. Motosikleti profesyonel olarak kullanan bazı arkadaşlarımızda trafik kaidelerine uyarsa tüm yasalar daha hızlı çıkacaktır.
    Saygılar...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    paylaşım için teşekkürler

Evet böyle bir yasa kabul edilirse tüm motosiklet sürücüleri için çok iyi olacaktır.

Motosikleti
    Honda vfr800
    palasim icin tsk, ii bi konuya deginmissin, yasalarin cikmasida temennimiz tabii

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir kaçı yıllardır konuşuluyor ama sadece konuşuluyor..Öteye gitmiyor
    Gitmesi dileğiyle...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol inş.bu yasa çıkar
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler