Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hollandadan motosiklet getirmek hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki gsx6r ve yamaha thundercat

slm
    dostlar hollandada yasiyorum.biraz arastirdim ,burada motor fiyatlari turkiyeye gore daha cazip.ama turkiyeye motor getirdigim zaman gumruk vergisi ne kadar tutar nasil getiririm bilgisi olan varsa lutfen bana tazsin.
    zzz___70@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    hoşgeldin
    sanırım hollanda'dan hiç üyemiz olmamıştı bir ilki gerçekleştiriyorsun.

gümrükler konusuna gelince bende zamanında bununla ilgili topic açmıştım sana söyleyebilecegim burdaki fiyatlarla aynı hesaba geliyo %18 kdv ve getirecegin motor 600 cc üzeri ise %30 gibide bir ötv veriyon yani hiç ugraşma aynı fiyata geliyo hatta nakliye filan daha pahalıya geliyo. inan öyle bir imkan olsa ilk ben kullancam 120 km doguda(gürcistan) yarı fiyatına motorlar gidip getircem ama işte ahh şu vergilerrrrr

freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    70% filan olsa gerek.. oda isadamiysan.. oyle "siradan" sahisa sokturtmuyolar bile ;)
    Too much Too soon means you get hurt.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığın konusu tanışma değil.Arkadaşımızın tanışma başlığının linki;

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=26539

Tanışma içerikli mesajlar silinmiştir.Başlık içeriğe uygun olarak editlenmiştir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    1 e 1 den fazla ya geliyor ama tam rakam söyleyemem...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Peki motoru getirip ruhsat çıkartmayacaksak bu maliyet ne oluyor? Yani trafikte binmeyeceksek, sadece yarışta kullanacaksak?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motoru getirip ruhsat çıkartmayacaksak bu maliyet ne oluyor? Yani trafikte binmeyeceksek, sadece yarışta kullanacaksak?
    Buraya motor getirtilebiliyor fakat yabancı plakaysa eğer 6 ayda bir giriş çıkış yapma zorunluluğu var ... Ruhsatı üzerine geçirmek zahmetli iş fakat ruhsat üstüne geçirmek istemiyorsanız 6 ayda bir giriş çıkış yaparak rahatça burda kullanabilirsiniz
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @the_cayman
    Buraya motor getirtilebiliyor fakat yabancı plakaysa eğer 6 ayda bir giriş çıkış yapma zorunluluğu var ... Ruhsatı üzerine geçirmek zahmetli iş fakat ruhsat üstüne geçirmek istemiyorsanız 6 ayda bir giriş çıkış yaparak rahatça burda kullanabilirsiniz
    Benim sorum bu değil. Bu şekilde olanı biliyorum. Benim sorduğum yurtdışından motoru satınaldınız, ruhsat çıkartmadınız. Onu da yüklediniz getirdiniz. Gümrükte bu motora ruhsat çıkartmayacağınızı, sadece yarışlarda kullanacağınızı, plakası olmayacağını belirtip hiçbir ücret ödemeden sokabiliyor musunuz?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @the_cayman

Benim sorum bu değil. Bu şekilde olanı biliyorum. Benim sorduğum yurtdışından motoru satınaldınız, ruhsat çıkartmadınız. Onu da yüklediniz getirdiniz. Gümrükte bu motora ruhsat çıkartmayacağınızı, sadece yarışlarda kullanacağınızı, plakası olmayacağını belirtip hiçbir ücret ödemeden sokabiliyor musunuz?
    Abi o şekil olanı bilmiyorum

Ama istersen öğrenebilirim .. Bizim aileden yurtdışına sürekli giriş çıkış yapanlar var .. Gümrükten sordurabilirim istersen . Hatta tanıdıklar var nasıl oluyor diye onlara da sorabilirim

Bende 6 ay sonra çıkacağım ama o zamana kadar bekleyemezsin herhalde
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Sanırım o şekilde de olmaz. Mesele ruhsat çıkarıp çıkarmama meselesi değil zaten sonuçta ruhsatını gümrük vermiyor trafik veriyor. Mesele ülkeye girmesi meselesi. 2. el araç ithalatı yasak Türkiye ye. Sıfır motosikleti faturalı getirip gümrük işlemlerini yaptırabilirisin. Türkiyedekinden pahalıya gelebilir bu durumda. Eğer hollanda da işçi olarka gözüküyorsan ve sanırım 3 seneden fazla kaldıysan permi hakkı doğuyor bu hakkını kullanarak 2. el araç bir defaya mahsus getirilebiliyor ama detayını bilmiyorum.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Getirebilirsin

Bildiğim kadarıyla yurtdışında işçi olarak çalışan Türk vatandaşları bir defaya mahsus olarak gümrüksüz araç getirebiliyorlar.
    Fakat geçtiğimiz yıllarda; yine aynı statüdeki vatandaşlarımız için 3 yaşına kadar araçların gümrüksüz olarak ithaline imkan
    sağlayan bir yasa tasarısı meclisde görüşülmüştü. Hatta bu yasa önce yaş sınırlaması olmadan önerilmiş fakat
    Türkiye araba mezarlığına dönecek gibi bir takım sebeplerle 3 yaş sınırlaması getirilmişti.
    Bu yasanın akibeti ne oldu? bilmiyorum.
    Eğer bu konuyu araştırabilecek arkadaşlar varsa yurtdışında yaşayan biri olarak bana da büyük bir iyilik yapmış olurlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler