Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

boğaz köprüsünü keşfettimm :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar dün ilk defa boğaz köprüsünden geçtim...

zincirlikuyu'dan köprüye giderken biraz rüzgar vardı, motor sallanınca nası korktumm tırsa tırsa köprüde kimbilir nası olacak diye korka korka geçtim... Bu arada arkadaşım da vardı zorla çağırdım yanımda ol korkarım ben diye, iki motorduk yani... Tırsmaktan sanırım ilk geçişin tadını çıkaramadım...

Sonra sordum ya dedim hafiflikten mi sallanıyorum diye.. Yok herkes sallanıyo bişi olmaz merak etme cevabını alınca sanırım akşam geri dönerken tırsıklığım geçti... Gece olmasına rağmen...

Ve tadını çıkardım... Zıp zıp zıplıyorsunuz... hafif sağa sola yalpalıyorsunuz... Hava da güzelse dünkü gibi keyfinize diyecek yok... Altınız mavi deniz, üstünüz mavi gökyüzü... Sağınız solunuz bomboş havadasınız... Önünüzde arkanızda güzelim istanbulun ışıkları... Valla inanılmaz kuş gibi hissettim kendimi, çocuk gibi mutlu oldummm...

Benim gibi acemi arkadaşlar bu zevki güzel bi günde yaşayın derim.... Kuş gibi hafifliyeceksiniz, uçuyomuşsunuz gibi oluyo ne de olsa havadasınız... arabayla alakası yokkk...

Biz iki motor gittik ve döndük... ama güvenim geldi... artık tek başıma da geçebilirimmm...

benim motora bindiimden beri keşfettiğim en güzel olay köprü geçişiydi paylaşmak istedimmm

sevgiyle kalınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    tebrikler geçen hafta da aynı kaşfi biz yaptık. sonra bi baktık 172 km olmuş eve döndüğümüzde.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben istanbula motorla ilk geldiğimde köprüden geçememiştim. önceden çok korkuttular yok yan yatarak gidiyoruz acaip ruzgar oluyor falan ben de acemiyim o zamanlar harem-sirkeci feribotuyla geçmiştim karşıya. ama dönüşte FSM köprüsünden döndüm. Hiç korkulacak bişi yokmuş ve senin de dediğin gibi harika bir duygu. Yanlız ben hep yazın geçtim. Kışın dondurucu olabilir brrrrrr.
    ==============================
    ==============================

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Bravo valla...
    Ben de ilk geçtiğimde tırsmıştım,epey de rüzgarlıydı.Sanki hızlı geçsem daha rahat olurmuş hissine kapılıp bastım gaza.Fakat scooterıma racing gibi yatmama rağmen rüzgardan bi temiz dayak yedim.Dönüşteyse akıllanıp bi otobüsü kendime siper yaptım,rüzgarı o kesince ben de yanından süzülerek devam ettim.
    Tecrübeli arkadaşlardan öğrendiim kadarıyla yavaş geçmek gerekiyormuş,ama büyük motorlar da etkileniyomuş.
    Paniğe gerek yokmuş meğer

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün hava harikaydı... rüzgarlı günlerde gerçekten zor oluyomuş ama... yani havanın kötü olduğu günlerde geçmek pek de kolay değil biraz maharet istiyomuş

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    ben de bu soğuk havalarda ya bir kamyonun ya da bir otobüsün egsozundan faydalanıyorum . Sıcacık bir yolculuk oluyor ( ama her an kamyonla içli dışlı olma ihtimali var bir gün kamyoncu pala amcanın biriyle samimi olucaz ama dur bakalım ne zaman ...)

Motosikleti
    Motti 150T-11---Sym Gts 250
    Gerçekden biraz ürkütücü hele birde hafifden yagmur yagıyorsa

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı fear_factor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu soğuk havalarda ya bir kamyonun ya da bir otobüsün egsozundan faydalanıyorum . Sıcacık bir yolculuk oluyor ( ama her an kamyonla içli dışlı olma ihtimali var bir gün kamyoncu pala amcanın biriyle samimi olucaz ama dur bakalım ne zaman ...)

puhahahahahha
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    ilk gecısımde ( aslında son) felaket ruzgar vardı ecelle pazarlık ederek gectım desem yerı o gunden berı arabalıvapurla harem e gecıyorum kopru yu sıldım defterımden hemde cay sıgara bogaz keyfi yapıyorum
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    dün bende boğaz köprüsünden geçtim ama malesef arabayla geçtim

ama olsun rüzgarı hissetmek için camları açtım bende

motoruma bi kavuşiim ilt işim ilt tatilimde tüm istanbulu gezmek olacak
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de acemiyim o zamanlar harem-sirkeci feribotuyla geçmiştim karşıya. ama dönüşte FSM köprüsünden döndüm. Hiç korkulacak bişi yokmuş ve senin de dediğin gibi harika bir duygu. Yanlız ben hep yazın geçtim. Kışın dondurucu olabilir brrrrrr.
    FSM köprüsü 1. köprüden daha sapa konum olarak 1. köprüde sis yokken 2. köprüde sis bulutu içinde kalmanız muhtemel ya da 1. köprüde hafif rüzgarda gelirken 2. köprüde sağanaktan kurtulmak için kavacık köprüsü altında durmanız muhtemel, köprüye giden yolun üzerinde viyadükler var en az köprü kadar rüzgar alır, büyük araçlar da bu köprüyü kullanıyor rüzgarlı havada tehlikeli durum malum, bundan dolayı 1. köprü her zaman için daha sağlıklı bence

Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli arkadaşlardan öğrendiim kadarıyla yavaş geçmek gerekiyormuş,ama büyük motorlar da etkileniyomuş. Paniğe gerek yokmuş meğer
    Geçiş pekte panik yaratacak bir durum değil, rüzgarın sesi insanı huzursuz eder, taşıma halatlarının bağlantıları arasında kalan asfalt zamanla çökme yaptığından geçişte zıplama da olur, henüz pek rüzgarlı bir hava görmedim köprüde, ancak halatların koptuğu kış (bir kaç sene evvel) köprü üstünde değil motosiklet, belediye otobüsü duramıyordu, rüzgardan otobüsün kapıları içeri açılıyordu.

Dikkat önemli malum hava mevsim normallerine göre oldukça iyi, geçen ay rüzgarlı bir günde en sağ şeritte ilerleyen bir aracın kaputu rüzgardan açılıp ön camına yapıştı, her gün iki kere köprüden geçiyorum ve son 1 senede köprüde yaşadığım en büyük tehlike buydu.

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    1.köprüyü işle ev arasında kaldığı için sıkça kullanıyorum, çok rüzgarlı günlerde geçtim, bir seferinde polislerce çevrildim rüzgar yüzünden motosikletlere izin vermiyoruz dediler..... ama geçen aylarda yaşadığımız büyük fırtınada geçişimi unutamam; gece 12 de yoğun yağmur ve sert bir rüzgar altında bir geçişim vardı ki
    rüzgarın üstüne öyle bir yatmam gerekti,öyle bir yatmam gerekti; ben virajlarda o kadar yatırmıyorum motoru, yani abartmakta istemiyorum ama her üç şeritten birden gidiyorum o derece....büyük bir aşk ve şevk ile zikrederek karşıya geçtim.
    bu tecrübeden sonra rüzgara kontra tekniğini nasıl etkili bir şekilde uygulayabileceğimi de görmüş oldum.
    fırtına boyutunda olmayan ama motoru sallayan rüzgarlardan o kadar korkmayın arkadaşlar, kolay kolay düşmezsiniz
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

Motosikleti
    HONDA 600RR
    Alıntı fear_factor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehehe eheh abi komedisin sen yaww
    ne geyik adamsın walla gulcem die karnıma agrılar girdi
    [CENTER][B][COLOR="Red"]*** THE WEBMASTER[/COLOR] BY_KANUNSUZ[COLOR="Red"] ***[/COLOR][/B]
    ::evil::[/CENTER]

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bu mevsimde köprü üstünde gitmek adami donduruyo
    DREAM OF POWER SAKO

İlk köprü deneyimim Boğaz Köprüsü'ndendi (1. Köprü)

Deli bir rüzgar vardı ve çok acemiydim.. Tüm ağırlığımla motoru sağa yatırmaya çalışsamda beni sol tarafa ittiğini hatırlıyorum.. Rüzgarla boğuşma bitti bitecek derken, Tam Avrupa tarafına çıkacaktım ki , Köprünün ayağı bi anda rüzgarımı kesti.. O an , o milisaniyelik sürede aklımdan neler geçti anlatamam.. Nasıl kortuysam dönüşte motoru asla geçiremem gibi bi üzüntü ile devam ettim yoluma..

Dönüşte rüzgar yoktu ve çok daha sakin bi geçiş oldu..

Sonuç ; Çok şiddetli rüzgarlarda köprü ayaklarına dikkat.. Adamın ödünü patlatıyolar...
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    puhahahahahha
    Alıntı esattuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehehe eheh abi komedisin sen yaww
    ne geyik adamsın walla gulcem die karnıma agrılar girdi

gulmeyün hüleynnnn

gecen 4-5 ay one arabayla gecerken bi tane hayabusa 250km ile geciyoduSana tebriklerRüzgarın estigi taraftan bi tane arabanın yanına pussak acaba daha rahatmı geceriz?

Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Kamyon veya otobüs'ün peşine takıl. hem egsozundan ısınarak istifade edersin, hem de siper almış olursun nasılım ama

şaka tabiki... ( ciddi zannedip laf giydirmeler olmasın pls...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    peugeot bisiklet
    çok güzel olmalı...havada iyisi süper olur.

Motosikleti
    ne istersen var :P
    turuncu motor hevesiyle artık tüm istanbulu keşfe çıkar walla, kim tutar kız seni
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler