Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En kaliteli egzos markası ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese tekrar selamlar, geçenlerde yeni üye olduğumda almak istediğim motorlarla ilgili bilgi edinmek için açtığım forumlar benim için cok yararlı ve keyifli oldu o nedenle teşekkür ediyorum. Şimdi ise almak istediğim motorların tipleri racing olmasına rağmen motor hacimleri düşük oldugundan tam olarak arzulanan sese ulaşamamalarından korkuyorum bu nedenle sesi; kaliteli ve tok bir hale getirecek güzel egzos markaları hakkında bildiklerinizi benle paylaşmanızı diliyorum. Şu ana kadar yaptığım araştırmalar ve izlediğim videolar da "yoshimura" markalı egzosların fena ses vermediklerini gördüm ama bu konuda baska alternatif bilmediğimden dolayı ve fiyat/performans acısından da bilgim olmadığı icin ne kadar dogru bir secim yaptım bilmiyorum.Bu nedenle de sizlerin yorumlarını bekliyorum, kolay gelsin..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Başlığınızı uygun kategoriye açınız
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

bu baslık marka ve model kıyaslamalarına girmiyo mu ?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Marka ve Model Kıyaslamaları Hakkında Bilgi: http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24948

Kategoriler hakkında bazı bilgiler o kategori içinde üst sırada görünmektedir. Lütfen bunları iyi okuyunuz.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ aprilia ;

Kardeşim aprilia cısın sanıyorum.. Tanıstığımıza sewindim..

Bu arad en ii egzoz markası bence yoshimura
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Aror 2 yıl paslanmazlık garantisi var
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Benim bu konuyla ilgili sorularım vardı hazır böyle bir başlık açılmışken bende sorayım.
    1-200 CC bir motora takılacak fiyat / performans açısından uygun bir egzos markası önerebilirmisiniz ?
    2-Bir arkadaş hava filtresini çıkarırsan ses toklaşır dedi. O zaman performans hava filtresi almak boşuna masrafmı oluyor? Benzin sarfiyatı ne kadar artıyor ?
    3-Egzos içindeki petekleri çıkartırsan ses toklaşır dendi. Bu susturucuları cıkarmak demek mi ?
    Benim bildigim bunlar sesi toklaştırmak için yapılabilir işlemler

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Performans egzosu demek çok özel testler ve araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir üründür.

Öyle egzostun peteğini çıkar , içini sök gibi ucuz numaralar ile performans alınmaz. Ayrıca kaliteli markaların ürünleri de fiyat olarak yüksek olacağından , performans için üretilmiş motorlarda bu sistemleri kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Bilinen kaliteli markalara örnek olarak ; Yoshimura , akrapowich , Devil i verebiliriz.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    dostum Bursa malı yoshimura almada git bak aldığın motor için yapılmış bi egsoz al mesala aprilia is git bi bak bakalım ne varmış yokmuş
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Walla yoshimura war Rize de bir çok arkadaşta.. Ve çok ii ses veriyo + Çok ii performans war egzozda.. Ondan yoshimura dedim yani ;)
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yazın bişeyler düşüncez bakalım..
    akrapovic in sesi bence oldukça tok bir ses ve insanı kışkırtıyo tabii ama yine yoshimura için kalite olarak bişey diyemem.bildiğim kadarıyla akrapovic sese yönelik çalışıyor.ama yoshimura da performans katkısıda var.

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    akrapovic weya dewil orjınal olcak ama

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben motorumda yoshimura kullaniyorum her kurusuna helal olsun. Cok fark etti sesi kisiligi degisti motorun. Kullanirken zevk verir oldu.

Bence yoshimura bu isin en ii si cunku akrepler sesi cok yankilandiriyor tupun icinde ve buda yuksek devirde rahatsiz edici bir sese sebeb veriyor ayri bu zirilti vibrasyonda yapiyor
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bence akra ses için en iyisi yoshide hem ses hem performans

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ aprilia ;

Kardeşim aprilia cısın sanıyorum.. Tanıstığımıza sewindim..

Bu arad en ii egzoz markası bence yoshimura
    Bende memnun oldum adim kaan arada,dedigin gibi bu aralar apriliaya ve rs125e kafayi takmis durumdayim ama sanirim ilk motorum hyosung gt250r , cbr 125 r veya rs50 den biri olucak. Bunlarin 3 ude dusuk cc li motorlar olduklarindan dolayi da seslerini biraz toklastirmak icin guzel bi egzos ogrenmeye calisiorum bide her motora ayni egzos takilmaz bu konuda daha detayli bilgiler edinmek lazim, hangi motora hangi egzos gider bu egzoslar motora zarar verir mi yada aksine performans artirir mi merak ediyorum.

Kaan güzel gidiyosun bilgilenince bana bir özel mesaj atsana Ben bayagı kastım ama net olarak oturtamadım olayı. Birde düşük CC motorlarda acaba ses toklaşma oranı tatmin edici olur mu?

Alıntı Kaanhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan güzel gidiyosun bilgilenince bana bir özel mesaj atsana Ben bayagı kastım ama net olarak oturtamadım olayı. Birde düşük CC motorlarda acaba ses toklaşma oranı tatmin edici olur mu?
    Biraz evvel Yamaha TZR50 diye cok tatli bi motor kesfettim aprilia rs hayranlari icin cok guzel bir alternatif olabilir gidip bir bak istiyorsan googledan resimlerine fln. Egzos konusundada bu motor icinde ayni problem mevcut tahminimce, onuda duymadan bilemiycem gerci ama 50cclik makineden scooter sesi cikar. ama racing tipi bir motordan oyle bir ses cikmasi sahsen beni biraz uzer o yuzden egzosla fln elimden geldigince guzellestirmeye calisicam. cunku bende racing tarzina baslangic yapmayi planliyorum o yuzden baslarsam illaki bu tarz bi motorla basliycam onunda olabildigince guzel ses cikarmasi benim icin onemli

kurtuluss55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    slm arkadaşlar, konu egzos dan açılmışken benimde bilginize ihtiyacım var.bende kymco venox var egzos sesi istediğim oranda değil değiştirmek istesem görmüşsünüzdür egzos farkılı üst üste bu motora yükses ses alabileceğim bir egzos bulmam mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    Arrow Arrow Arrow...
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler