Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ehliyette kötü haber

Motovento
    REKLAM ALANI
    burce1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr
    arkadaşlar yeni bir yasa yürülüğe giriyormuş;
    artık A2 kalkıyor yerine A geliyormuş.bu da ehliyetinde A2 şeklinde geçenlerin yürürlüğe girdikten sonra 3 yıl içinde ehliyeti değiştirmeleri gerekiyormuş...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2yi tıpeks le sileriz olur biter yaa
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    A2 lerin kalkması,hepsinin A olması yada 125 cc ye kadar olan motorları B ehliyeti olanları kullanması,Bunlar muallakta olan şeyler.Hiçbiri kesin olan bişi değil.Şu an gitmekte olduğum ehliyet kursundaki trafik hocamızlada konuştum bu konuyuu(Hani trafikçiya,Kulağı kesik olur) O da tam bir cevap veremiyor,Olabilirde olmayabilirde.Burası Türkiye Hiçbir şeyin zamanı belli olmaz.Meclis olayı,meclisten geçerse yürürlüğe girer,geçmesse girmez.Oradaki artık sayısını unuttuğum milletvekillerinin keyfiyeti ne bağı bu
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

burce1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr
    benimde iş yerimin altında sürücü kursu var onun müdürüne sordum.ve haftaya meclise gideceğini avrupa standartlarına uyum sağlamak için bunun yürürlüğe girme olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi...tabi girerde girmezde şu anda muallakta kesin bir şey diyemeyiz ama girerse maddi yönden tekrar masraf çıkaracak o bir gerçek

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Arkadaşlar bu ehliyet ile ilgili forumda devam eden başka bir başlık vardı diye biliyorum ama, madem yine gündeme geldi ben de yazayım dedim..
    Federasyonun Meclise sunduğu taslak bu sitede yayınlandı ama Kanunun TBMM web sayfasındaki teklif metnini açmayı bir türlü başaramadım. Metin pdf formatında olup adresi aşağıda kayıtlı. Açmayı başaran olursa lütfen hepimizi bilgilendirsin. Saygılar..

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/k..._sira_no=27291

designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    işallah yürülüğe filan girmez ama ben alacam şimdi ya kesin öle bi iş çıkacaktır
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Sürekli bi ehliyet haberleri çıkıyor forumda ya, hadi hayırlısı
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

muvattali kardeşim verdiğin linkten aynen aşağıdaki yazı çıkıyor...bilgine....... satışı ve devri yapılacak araçlar için motorlu taşıtlar vergisi borcu bulunmadığına dair belgenin yanı sıra tescil kuruluşundan aracın satışına engel herhangi bir hak mahrumiyeti bulunmadığına dair belgenin de ibraz edilmesi zorunluluğu getirilmekte, bu belgenin ibrazıhalinde araç sahibi adına düzenlenmiş tescil belgesi esas alınarak noterlerce satış ve devir işleminin yapılması öngörülmektedir.

nouma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok :(
    tbmm nin sayfasında , kanun tasarılarında var .. ama bu zaten daha önce başka bir forumda linki verilen tasarı.. bakınız ne diyor:

A sınıfı sürücü belgesi, silindir hacmi 125cm3ü ve gücü 11kW'ı geçen motosiklet kullanacklara,
    A1 sınıfı sürücü belgesi , motorlu bisiklet ve slindir hacmi 125cm3ü ve gücü 11kwi geçmeyen motosiklet kullanacaklara..

yani bu haliyle geçerse meclisten, o B sınıfı ehliyetle sürme hayalleri suya düşecek

peki 124cc lik ybr125 in durumu ne olacak bu durumda.. ???

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ya şu anda kafa karıştırmanın yada karışmasının anlamı yok.Bir tek ehliyet sınıfı var o da A2...

gerisini yürürlük onayladıktan sonra konuşuruz..

stres yapmayın yahu

nouma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok :(
    haklısın, benim motor planlarımı hayata geçirmeme daha var zaten, şimdilik bisikletimle devam ediyorum.. bakalım ne olacak yeni yasa..

bozelmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar oncelıkle herkese selamlar. cok arastırma yaptım ve yorumlarınız dogrultusunda AS-150 T almaya karar verdım. gonul ısterdıkı suzuki burgman alayım ama malum, maasımız nekı burgman alalım.sızlerden ıcımı rahatlatıcak daha guzel sozler beklıyorum bu motor hakkında.
    benı kıllandıran ilk sebep, çin malı olması.Ancak çinde hukumetın arsayı bedava verıp, yapıyı 10 sene vadeyle gerı odemelı yaptırıp, iscilerın ayda 30-40 dolar almaları, acaba bu motorun fıyatı bu yuzdenmı bu kadar ucuz sorusunu aklıma getırıp, ıcımı bıraz rahatlatıyor.yardım edın arkadaslar, yarı yolda bırakırmı?

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    forum Kurallarını okusan iyi olacakk..Bu sorduğun soru ile bu başlığın ne alakası var.AS150 t ile ilgili epey bi başlık var..Onlara bakarsan sorularının tüm cevaplarını bulabilirsin
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Arkadaş birden fazla explorer açıp, karıştırdı herhalde...

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Cidden ya.. Ayrıca da ilk mesajı.Bir tanışma topici de açmamış.O zaman hoşgeldin.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

kafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 250-5
    muvattali : *.pdf dosyalar acrobat reader programı ile ile açılır.. download sitelerinde bulabilirsiniz ücretsiz sürümlerini..

Motosikleti
    cbr 600 rr
    hey bende b-a2 ehliyeti var ama elimde ne motor var nede araba bisiklete devam ama 600 cc buldummuda affetmiyorum bursanın yolları yanıyor ehliyete gelince b-a2 olmuş veya b-a olmuş ne fark eder herşeyin zamanı var dereyi görmeden paçalrı sıvamayalım yoksa rezil olursunuz cbr 600 rr dan tavsiyeler devam edecek

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Kafein; İlgine teşekkürler. İlk fırsatta deneyeceğim..

Motosikleti
    cbr 600 rr
    ben bursadan cbr 600 rr 600 cc var ama 900 kafa tutarım nıtrojen var tek tuşla 8500 dv buluyor

Kim neden rezil oluyor yahu?hondacbr600rr istersen uzaya git istedigine kafa tut bosver simdi nitrojeni 8500 RPMi. Yazdigin mesajlari daha özenle yazarsan kurdugun cümleler dikkat edersen sevinirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler