Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Çin Malı Motora Binenler, Motorcu Değil midir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shalter 125
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde motorum çin malı. Ancak Allah'a şükür ben böyle olumsuz yaklaşımlarla hiç karşılaşmadım. Hatta daha dün Beşiktaş - Ortaköy arasında 6-7 Harleyci abimiz karşı şeritten geliyordu. Büyük bir sıcaklıkla selektör yaptılar, elleriyle selam verdiler. Bu o kadar mutlu ettiki beni.. Çünkü gösterdilerki, cüzdanlarımızın değil, yüreğimizin büyüklüğüdür bizi biz yapan!!
    Olay budurr...........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CG 125 2007

tigerbz

dedıklerıne TAMAMEN KATILIYORUM TABIKI MOTORUN NE AMACLI KULLNILDIGINA BAGLI BR OLAYDIR

aydinsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mv Agusta Turismo Veloca Lusso
    Sana onu soyleyen arkadaş s.csın da b.kuna tüy diksin.
    kusura bakmayın azımı bozdum ama hak etti yani.. Allaaan dangalaaa.
    Hyosung gt250 düşünüyorum.

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben BATTAL nickli dostumuza kesinlikkle katılıyorum.motor bir ruh işidir.diğer konu ise çinli malı olması hiç önemli değil.çünkü zaten o ruh onda yoksa parası da olsa japon malı da almaz..değil mi!?.sonuçta konu maddiyatla ilgili..şimdi çinli sonra da kısmet olur japon olur.ama markayla modelle ülkeyle bu işin ilgisi yok.benim 56 yaşındaki annem tam bir motogp tutkunu..ve her yıl istanbul parkta yerimizi ailece aldık..şimdi bunun modelle ülkeyle ne ilgisi var..saçmalık etmiş o adam sevgili dostum.sen bunlara kulak tıka..ve keyfini sür..gerisi boş ver...

Merhaba;
    Öncelikle şunu belirteyim yaklaşık 8 senedir motora binmiyorum.
    Konuya gelince EYONG arkadaşımız ''motoruyla karı koca olmuş bir mobiletci bile senin o arkadaşından daha motorcudur''demiş.Burda bi duracaksın kardeş mobiletci dediğin insanların çoğu bu işi bilen insanlardır ve ÇİN MALI motor başına iş açacaktır ve binmez.Motora zevk için binen insan ÇİN MALI motora binmez bilirkiki zevkten cok keder verecektir.
    ÇİN MALI motor kullanan motorcu değildir demiyorum.Okadar parası vardır ona biner,saygımız sonsuzdur.

Eyong arkadaş çok yanlış konuşmuşsun mobilet dediğin makinalara yaptığın masrafı sana geri döndürür yani işini görürsün.Ama bir çin malı makinaya ne masraf edersen et hep ister hep ister.Benim dükkanımın yanına TÜRKİYE'nin en büyük MONDİAL servisi açıldı.Gelen arızaları görüyorum ve gülmememek için kendimi zor tutuyorum aynı arızadan arka arkaya defalarca gelen makinalar var.Yazıktır yaaa okadar masrafa.Çileden başka biey değil.Bi laf var malınla rezil olmak işte bunun için söylenmiş bi laf sanki.

Özetleyecek olursak Keyfi motora binen insan ÇİN MALI makineye BİNMEZ

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Alıntı emd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Öncelikle şunu belirteyim yaklaşık 8 senedir motora binmiyorum.
    Konuya gelince EYONG arkadaşımız ''motoruyla karı koca olmuş bir mobiletci bile senin o arkadaşından daha motorcudur''demiş.Burda bi duracaksın kardeş mobiletci dediğin insanların çoğu bu işi bilen insanlardır ve ÇİN MALI motor başına iş açacaktır ve binmez.Motora zevk için binen insan ÇİN MALI motora binmez bilirkiki zevkten cok keder verecektir.
    ÇİN MALI motor kullanan motorcu değildir demiyorum.Okadar parası vardır ona biner,saygımız sonsuzdur.

Eyong arkadaş çok yanlış konuşmuşsun mobilet dediğin makinalara yaptığın masrafı sana geri döndürür yani işini görürsün.Ama bir çin malı makinaya ne masraf edersen et hep ister hep ister.Benim dükkanımın yanına TÜRKİYE'nin en büyük MONDİAL servisi açıldı.Gelen arızaları görüyorum ve gülmememek için kendimi zor tutuyorum aynı arızadan arka arkaya defalarca gelen makinalar var.Yazıktır yaaa okadar masrafa.Çileden başka biey değil.Bi laf var malınla rezil olmak işte bunun için söylenmiş bi laf sanki.

Arkadaş bi yönden haklı...Benim motor çin malı ve yaklaşık 4 bin ytl civarına almıştım motoru...Yaptığım masraflar motorun kendi sorunları ve kullanıcı hataları da dahil olmak üzere 6 bin ytl yi geçti...Yazık diil mi bunca masrafa masraf yaptıgım para ve motorun parasını birleştirsem güzel bi ikinci el japon yada sıfır cbr125 cbf250 gibi bişeyler alabilirdim ama ben acele ettim,hemen alınsın beklemicem dedim sonuç bu
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşım kafanı taktığın konuya bak. Patavatsız kişi moralını alt üst etmiş. Benimde şuan Kanuni tiger 250 var. Öncesi Kavasaki vardi. Eşimin israrı ile hizlı makınadan vazgeçip cüsseli olduğu için tiğer kullanıyorum. Ozaman bazı arkadaşlarımızın yazdığı gibi motosiklet kültürü hiç olmayan biri parası var diye BMV satın alırsa buna motosikletçi mi denecek. Toplumumuzda var olan cehalet buralarda da rengini göstermiş.
    Not: 17 sene önce yurt dışından almış olduğum çın malı mikrodalga fırın kendisi gibi birkaç mikrodalgayı rafa kaldırdı. Çin malı olan ise hala hizmet veriyor. Çin basit bir ülke değil ki. Sanayısı gayet güçlü. Türkiyeden fazla sanayı dallarında başarılı. Kafana göre takıl.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

tabiki bir honda ile mondial , kanuni bir tutulamaz amaa...

arkadasım once belırteyım ben tıcaret yapıyorum ve çin mallarıyla cok kaşır neşir oluyorum çin dedıgın ülke 1 liralıkda mal yapıyor 1000 liralıkta verdıgın paraya gore kalıte alıyorsun

bu sozume cok tepkı yagacak bılıyorum ama honda yamaha vsvs japon motorlarının da bır cogu çin kore taıwanda yapılıyor merak etmeyın bunu diyen istanbulda konustugum bır motorcu surek lı cıne gıdıyormus

bende caracal var 4150 km deyım masallah tık yok tiger da harika ve motor bıraz sans ısı arkadasta macit250 varmıs mct harika bır motordur ben cok sevıyorum

caracalmı başlangıc motorum askerlık yapayım harleydavidson yada shadow 750 alacam
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    .Motora zevk için binen insan ÇİN MALI motora binmez bilirkiki zevkten cok keder verecektir.
    bence çok genel bir önyargı bu..
    yazdıklarınızda doğru yanlar olsa bile bunun en önemli sebebi bu ülkede kalite kontrol mekanizmalarının tam olmayışıdır.. bu ülkenin insanları sözkonusu kişi gibi sabit fikirlidir.motorların ithalatını yapan türkiyedeki şirketlerin bu konudaki önyargının oluşmasında payları daha büyüktür.
    çinliler sahtekar değillerdir ancak sosyal ve kültürel yaşamlarında çok mükemmelliyetçi olmadıkları için kalite unsurundan yoksundurlar.
    burada en önemli iş yine ithalatçı firmalardadır. eğer isterlerse orada bir kalite kontrol sistemi (ki bu mümkündür) hem üretim aşamasında hemde daha sonrası için kalite işlemlerini yapabilirler.
    ama her şeyin bir maliyeti olduğu göz önüne alınırsa ithalatçı firmalar bu durumu pas geçmektedirler.
    çin malı motorlar bu pazarda türkiyede ciddi ivme kazandırmışlardır bu bir gerçek ..

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Üzerinde "Made in Japan" yazan motorlar kesinlikle Japonya'da yapılıyor. Bazı parçaları Çin veya Taiwan malı olabilir. Neticede Japon firmasının kabul ettiği standardlarda üretiliyor. Şu an bu yazıyı okuduğunuz bilgisayarın işlemcisi Amerikan malı ama Taiwan veya Çin'de imal edilmiş olmalı. Kalitesi Amerikalı şirketi bağlar.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    çin malı motoru olanlar birden gaza geldi ben gibi,
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok genel bir önyargı bu..
    yazdıklarınızda doğru yanlar olsa bile bunun en önemli sebebi bu ülkede kalite kontrol mekanizmalarının tam olmayışıdır.. bu ülkenin insanları sözkonusu kişi gibi sabit fikirlidir.motorların ithalatını yapan türkiyedeki şirketlerin bu konudaki önyargının oluşmasında payları daha büyüktür.
    çinliler sahtekar değillerdir ancak sosyal ve kültürel yaşamlarında çok mükemmelliyetçi olmadıkları için kalite unsurundan yoksundurlar.
    burada en önemli iş yine ithalatçı firmalardadır. eğer isterlerse orada bir kalite kontrol sistemi (ki bu mümkündür) hem üretim aşamasında hemde daha sonrası için kalite işlemlerini yapabilirler.
    ama her şeyin bir maliyeti olduğu göz önüne alınırsa ithalatçı firmalar bu durumu pas geçmektedirler.
    çin malı motorlar bu pazarda türkiyede ciddi ivme kazandırmışlardır bu bir gerçek ..

Arkadaş aslında haklı benim hatam ÇİN'in mallarını komple kapsam içine almak gibi oldu.

Aslında böyle düşünmüyorum daha doğrusu yanlış düşünce olduğunu biliyorum.
    Çinliler parasına göre kaliteli malda imal ettiklerini çok iyi biliyorum.

Örnek verecek olursak;Gecen sene tr.ye mondialin 250 lik su soğutmalı bir modelini getirdiler,fakat bizim açgözlü ithalatçılarımız bu makineleri tr. ye getirmediler çünki para kazanamayacaklardı.

2.örnek:Yurtdışında biladerim kendisi şehir içinde kullanmak üzere çin malı(markasını hatırlayamadım)bir makine aldı ve hala hiç bir sorunsuz şekilde biniyor.Aracı 50 cc lik kendisi 110 kg. lık birisi) 70-80 km sürat yapabiliyor diyor.

Kısaca tr.deki çin malları kalitedn yoksun.Ama bastır parayı RR ı aratmayacak makine yapsınlar sana)

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    motor motordur...çin işi japon işi hikaye.....sen rahat ol üzme canını.....

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    motorculuk altındaki motora bağlı değildir hatta hiç motorun olmasa da motorcu olursun bu özgürlüktür.Kalpten 2 teker üstünde özgürlüğe inanan herkes motorcudur.(3-4 teker de olur atv falan )
    facebook.com/kaskafa

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ShowDown arkadaşımıza katılıyorum çok güzel konuştun

böle davranan insanlar motor kültürüne tamamiyle sahip olmayan insanlardır.adamın bi motoru var ama o bindiği şeyin felsefesini benim sememiş muhtemelen ilk aldığı motorda bilmem kaç cc dir... bmw ile gezerken isterse en küçük motor olsun adamın kafasında kaskı kıyafeti varsa selam veriyoruz.neden adama cesaret gelsin heveslen sinde gücünün yettiğince daha büyük motor lar alsın.diye...bunu böle olması lasım...arkadaşımıza yapılan cok yanlış...boleleri insanı motordanda soğutur...
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Kısaca tr.deki çin malları kalitedn yoksun.Ama bastır parayı RR ı aratmayacak makine yapsınlar sana)
    evet bu doğru..
    ben iki kez bu ülkeye gittim.otomotiv yedek parça için..kaliteli üretim yapan yerler çok.kaliteye önem verenler zaten ülkenin belli bölgelerinde toplanmışlar.
    marka olan firmaların burada fason üretim yaptırdıklarını bir çok yerde gördüm.ama kalite vizyonları markaların sorumluluğunda..
    eğer motor ithalatçıları bu kalitedeki bir ürünü ben ülkemde insanıma yakıştıramamda ,satmamda diye düşünüp kaliteyi ön planda tutsalar bunların çoğu olmaz..
    bende 2-3 sene çin malı bir motor kullandım sayılır.benim olmasa bile aynı motoru kullanan arkadaşların sorunlarını hala okuyorum görüyorum.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    o arkadaşın halt etmiş demicem çünkü bunu diyen biri bir motorcu arkadaş olamaz.. bu tutkuyu yaşayamaz hissedemez iliklerinde... Kardeşim 2 Teker Bu motorsiklet Bu ! A Malı B Malı Sonuçta 2 teker Dimi.. Ee Motorunda Var Allaha şükür Et.. Yok Yok Ben Bu insanları Anlamıyorum.. Çeşit Çeşit insan var Be KArdeşim.. SağlamLarı Senin Yanında Olsun Çürüklerini SaLLa Biladerim
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    canınızı sıkmayın.çin motorlarıda motordur. rüzgar aynı rüzgar.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler