Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Abd`den motorumu getirmek istiyorum yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    marauder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha motorumu gemiye atip Abd`den Tr`ye getirmek istiyorum bu konuda bilgiye ulasamadim.

1. Gumruk vermem gerekiyormu? (mutlaka ama sartlar ne?)
    2.trafige yabanci plaka nasil kayit ettirilir.
    3.eger 5-6 ayligina sokmak istersem motoru gene bu islemleri yaptirmam gerekirmi?

bu konu daha once acilmissa ozur dilerim ..tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    İşin zor dostum biliyorsunki ülkemiz brokrasi cenneti..İşin çok uzun sürer bence..
    Biri Beni Durdursun !!!!!

marauder benim kızkardeşim floridada o da arabası için bir ara düşünmüştü fakat sanırım astarı yüzünden pahalıya geliyor.

merhaba marauder, bir arkadaşım klasik bir otomobili önce İngiltere ye orada kara yolu ile buraya getirmişti. söylediğine göre bu en ekonomik bir yolmuş.çok bilgili olduğum bir konu değil. yanlış yönlendirmek te istemem. sadece bir faydası olur diye bildiğimi aktarmak istedim. hem belki böyle bir yolculuk çok ta keyifli olur. sezon da çok uygun.

bu işi yapanlar kısaca şöyle anlatıyordu:motorun kaç para?bir o kadar daha ekle sok içeri!

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    1992 yılında gemide çalışıyorken italyadan gem marka org aldım mersin limanına geldiğimde herne kadar sakladıysamda gümrük muhafaza şefi araştırma sonucu buldu.700 USD aldığım klavye 500 usd daha ödeyerek 1200 usd ye mal oldu belki iyi saklasaydım problem çıkmazdı, hata benim.Ama motorsiklet taşıt,vasıta olduğu için vergisi daha yüksektir.Bence bulunduğun yerdeki liman yada gümrük müdürlüğüne sor yardımcı olacaklardır.En azından bilgin olur
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor 100 lira ise toplam harcaman 51 liraya tekabul ediyomus.. eger motor burada kalacaksa tabii
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

Misafir
    kardeşş ben getirmeye
    çalıştım çok pahalıya patlıyoo

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Alıntı ADALI adlı üyeden alıntı
    merhaba marauder, bir arkadaşım klasik bir otomobili önce İngiltere ye orada kara yolu ile buraya getirmişti. söylediğine göre bu en ekonomik bir yolmuş.çok bilgili olduğum bir konu değil. yanlış yönlendirmek te istemem. sadece bir faydası olur diye bildiğimi aktarmak istedim. hem belki böyle bir yolculuk çok ta keyifli olur. sezon da çok uygun.
    Sezon uygun ama ingilteredeki sezon uygun olmayabilir, yaz kış yağmur
    Gerçi şu sıralar son 20 yılın en sıcak dönemini yaşıyor.

Sagolun arkadaslar cevaplar icin, benim dusundugum sey gemiden indirdgim gibi gezip tozmakti,sonrasi icin 6 ayda bir yurtdisna cikmak gerekli diyorlardi bende allah kerim diyordum ama bu kadar basit degil galiba yabanci plaka ile gezmek. Kesin donus yapacagim malum fakir ulkeyiz artik motor falan gene hayal olur Tr de almaya kalksam dunyaninn parasi , taksitle ayakkabi aldigimiz gunlere geri donecegiz. Cok uzgunum cok.

Marauder, sanırım cevap yazanlar konuyu hiç bilmeyenler. ABD'nin hangi eyaletinde olduğunu bilmiyorum ama sana en yakın Türk Ticaret müşavirine telefon et. En doğru bilgiyi onlardan alabilirsin. Ya da Türkiyede Dış Ticaret Müsteşarlığına e-maille sor onlardan da cevap alabilirsin. Dış Ticaret Müsteşarlığının web adresi; www.dtm.gov.tr

kardeşim o hayalleri unut getirtsen bile gümrük ıvır zıvır türkiyedeki fiyatla hemen hemen aynı fiyata buluyor hiç ugrasma

http://www.laturk.com/esyanakli/esyanakli.htm

burada araba icin bir tanimlama var tel actim sordum hakkatten zor is bu is.
    speedrunner, alim gucum olsa hic ugrasmam bu islerle.. ama burada 0 pesin odeme 5% yillik faizle aldim motoru satsan 2. el para etmiyor. TR de almaya kalksam kimse vermez bu sartlarda. Arastirmaya devam edecegim gelisme olursa yazarim buraya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler