Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşme teknikleri hakkında bilgisi olan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar site içerisinde gezinirken bazı arkadaşların kaza yaptıklarında'Allah'tan düşme tekniklerini biliyodumda fazla bişey olmadı' sözleri kafama takıldı nedir bu düşme teknikleri diye düşünüdüm sonra sitede arattırmak aklıma geldi.Aradım taradım önüme 2 konu çıktı.birincisi skullhunterin açmış oldugu http://www.motosiklet.net/forum/show...Eme+teknikleri bu konuydu.Ama burada motoru nasıl düşürecez tarzından şeyler yazıyordu ama benim aradıgım bizim düşerkenki pozisyonumuzun ne olacağıydı.Sonra alp_tunay ın açmış oldugu bu konuyu buldum http://www.motosiklet.net/forum/show...Eme+teknikleri bu yeterli gibi gözüküyodu ama bikaç kişi dışında düzgün cevap yazan olmamış onlarda beni doyurmadı.Bu konunun içinde bulunan aşşağıdaki video da biraz açıklayıcı gibi ama bunların hepsi full korumayla biniyorlar dizlik ve ellerine agırlığı verip düşüyor ama ya bizde dizlik eldiven olmazsa napcaz diye düşündüm.Çünkü düşme tekniklerini biliyorum diye arkadaş hiç koruma giymeyi sevmiyormuş(speedrunner)işte ozaman nasıl düşecez bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim veya düşerkenki yaşadıklarınız,düşerken neler yaptınız, ne hissettiniz.(hayatım film şeridi gibi geçti demezseniz sevinirim.)
    Ozaman speedrunner a sorsaydın ya neden konu acıyosun diyenler olabilir ama burda diğer arkadaşlarında düşerken neler yaşadıgını ve ayrıntıları merak ettim bilgilendirirseniz sevinirim.

Ahanda video

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    teknik mi al sana teknik
    geçen gün bi güzel kapaklanmışım of kimselerede söylemedim rezil olmamak
    karizma bozmamak için
    hava yağmurlu yanlız ilk yağdığı an yağmurun yerlerin en kaygan olduğu an
    oluyormuş yere kapaklanınca anladım bildiğim bir durumdu ama çabuk unuttuk
    balık hafızası gibi geldi gitti eve gidiyorum idmandan çıkmışım yorgun ve açım
    dik bir yokuş ve yokuş virajlı virajda fazla gaza yüklenince ön teker kaydı ben yerde topuk uçurtma pert mort sürüklenerek aşağıya kayıyoruz

evet çocuklar burdan ne sonuç çıkarıyoruz kalçada morluk ayatta burkulma
    motorda çizikler pasta cilayla kapattık allahtan

düştünmü tekniği öğreniyorsun anlıycağın koruman varsa morluklarla atlatırsın
    teknik bu korumasız motora binilmez öldürür çünkü sakat bırakır allah korusun
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Video harika bu arada . Paylaşım için teşekkürler . Bir ara yılan vardı pistin içinde ona ayriyetten "ohaa" dedim zaten

Düşme tekniklerine gelince ;

1-) Motoru bırak altından kayıp gitsin
    2-) Fazla yuvarlanmamaya çalış sabir bir şekilde sürüklen kafan da fazla yere çarpmasın
    3-) Mümkünse İstanbul trafiğinde düşmemeye çalışın pistteki düşmelere benzemez. Tabi bunu insan belirleyemiyor ama hangi hava şartlarında nasıl sürüleceğini bilirseniz hiçbirşey olmaz bence . Çünkü Siz düzgün düşseniz bile bir arabanın altında kalma ihtimaliniz yüksek.
    4-) Dizlik ve elidiven yoksa ne yapalım diye bir soru olamaz. Bir motorcunun koruması bence full olmalıdır. Bunlardan birinin bile eksiği sakat kalmaya hatta ölüme bile yol açabilir. İnsanın yedek parçası bulunmaz, hiçbir alet insandan değerli de değildir. Dünyaya defalarca da gelmiyoruz . Bence her ne olursa olsun ucuz da olsa full koruma almaya dikkat edilmeli ...

Kazasız sürüşler
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Evet full koruma binmek lazım ama bi düşme tekniği diyolar.Korumasız nasıl düşme tekniği olacak onu merak ettim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler