Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden kararsız olur motorsikletçi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    Motosiklet tutkusu yavas yavas yeseren ve bu tutkuyu devamlı hale getırmeye calısan bir motosikletçi (kısaca yeni sürücü) neden ilk motosikletini alırken kararsız kalır. Aslında bir çok farklı model hakkında çeşitli yazılar olması güzel ama bu ,bu işe yeni başlayacak biri için bazen hiç de iyi olmayabiliyor. Neden mi? Çünkü bir modeli incelemeye başladığınız zaman tam da kararını vermişken bir de bakıyorsunuz motosiklet hakkında yazılmış arka arkaya olumsuzluklar sizi ikilemde bırakmış. (tıpkı benim gbi)
    Ben artık şuna kanaat getirdim.bir motor hakkında çok fazla yazı okuyarak o motorun alınıp alınmayacagına karar verilmemelidir.Ha, bu tür yazılar motor hakkında bir izlenim edinmemizi sağlar ama tek başına sebep olmamalıdır. Peki ne yapmalıdır motorcu?
    Birazcık gözünü karartıp vermelidir kararını.yoksa kararsız kaldığı için MOTORSUZ KALIR.
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne tür bir motor istediğini söyle ve bütçeni belirt, bilenler yardımcı olur sana.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her işte olduğu gibi motora yeni başlıyacak kişilerde konu hakkında yeterli teknik ve teorik altyapıya sahip değildir..
    Doğru tercih yapabilmek bu tür bilgiler ışığında olduğundan kararsızlık çok normaldir..Forumun amacı özellikle bu tür yeni başlayacaklara gereken teknik ve teortik birikimi aktarmaktır..
    Kampana fren ,disk fren , hava, su, yağ,soğutmalı motorlar , 2 ve 4 zamanlı motorlar ..Gibi teknik konular ve motorları kullanan kişilerin, kullandıkları motorlar hakkında ki olumlu vede olumsuz görüşleri yeni motor alacaklara rehber niteliğinde başlıklardır...
    Motor kullanımına başlarken atılacak en akıllıca adım ; profösyonel bir kuruluştan motor kullanımı hakkında eğitim almak olacaktır..Bu eğitim esnasında motosikletçi adayı yetenek ve becerilerinin ne düzeyde olduğunu görecek , eksikliklerini gidercek , daha da önemlisi eğitmenlerinin yardımı ile en doğru seçimi yaparak aramıza katılacaktır..

Her işe kendimiz karar vermeye çalışmak bizleri ileride hem maddi hemde manevi zorluklar içinde bırakacaktır..Bunlar ileriye dönük tecrübeler olsada deneme yanılma yoluna gidip risk almaktansa , bu işe yıllarını vermiş birinin yardımı her türlü fikirden muteber olacaktır...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ben motorumu burası sayesinde aldım.
    Yoksa ben de uzun süre kararsız, avare dolaşacaktım..
    Hesaplı bir racing arıyordum, herkes Hyosung GT250R tavsiye etti,
    iyi ki de etmişler. Her gün işle ev arasında 120km yol yapıyorum, ve
    herkese içimden teşekkür ediyorum. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motorunu Ne AmaÇla KulanacaĞini Ve Motorundan Ne BekleyeceĞİnİ Bİlen HİÇbİr Aday Bence Kararsizlik Yasamaz.
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    test etme sansi cok onemli, test edince insan kiyaslama yapip kesin kararini veriyor

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    bende aynı durumdayım ama şöle bişi war

herşeyden önce bütçeni hesapla motora ne kadar kalıo
    sonra motordan ne istiosun öncelikli olarak buna karar ver
    zaten geriye fazla seçenek kalmıo ondan sonra da gönlünden hangisi geçiosa biraz araştır çok fazla sorun çıkarmıosa (çin malları gibi) al gitsin

hoş ben sölüorum ama bende yapamıorum
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Bu durumu yasayanlardan biri de bendim...ewt coooook zor bir karar soyledigin seylerde cok haklısın..

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bundan altı ay önce bende o markamı bu markamı diye gezinip duruyordum. Ancak buradaki tecrübeli arkadaşlarımızın yazdıklarını okudum okudum okudum. YBR de karar kıldım. İyide yapmışım. Benim isteklerime cevap veriyor. Ayrıca ilk bin bakımına gittiğimde benimle aynı zamanda YBR almış bir arkadaş daha vardı. Benim hiç bir şikayetim olmamasına rağmen diğer YBR nin sahibi bin pişman. Sorunları saymakla bitmiyor. Benim ağzımdan YBR yi dinleyen biri harika bir motor derken, onun ağzından YBR yi dinleyen kişi YBR gördüğünde öcü görmüş gibi kaçar. Diğer arkadaşların dediği gibi bütçe, motordan beklenti, birazda tavsiyeler ve marka güvencesi dörtgeninde en güzel kararı kendiniz verirsiniz diye düşünüyorum.
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler