Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

yya bu sınav sorularını açmıyor bana bi gösterirmisinz sabahdan beri ugraşıyorum bulamıyorum

sınav tarihi 17.02.2007 söylemiyi unutmuşum

ya bide dosya kaydet çıkıyo kaydediyorum yazı türü degişik çıkıyı rakamlar gösteriyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hangi siteden baktın kardeşim !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150

ehliyet

110 cc lik cup alıp mahhalle arasında gezicem yaşım 15 oldugu için ehliyet yok acaba polisler birşey dermi MOTOSİKLETİ ALDIM MUTLAKA KASKTA ALICAM HEM SAGLIK AÇISINDAN HEMDE AKSESUAR OLARAK SİZCE BUNA Bİ TAVSİYENİZ VAR MI????

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    deseler de yapacak bişi yok ki ablam. makinayı almışsın. ehliyet almana bi kaç sene daha var. eee gezmeye de başlamışsın
    bence bak keyfine. ama kaskın olsun başında. bi de ehliyet yaşın gelince babanın kolundan tut doğru sürücü kursuna götür
    cc olarak da 110. zaten ehliyet şart mı bilmiorum
    dieceğim şu ki son derece dikkatli bi şekilde ve dediğin gibi mahalle arasında bak keyfine. ii sürüşler

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Mahalle arasında sokakta kullanıcan herhalde bahçede kullanmıyacağına göre
    bu da her an bir yayaya veya araca çarpma ihtimali olması bu da senin hakime ne
    diyeceğin anlamına geliyo o zaman 15 yaşındayım dersen sana ne der biraz düşün derim.

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahalle arasında sokakta kullanıcan herhalde bahçede kullanmıyacağına göre
    bu da her an bir yayaya veya araca çarpma ihtimali olması bu da senin hakime ne
    diyeceğin anlamına geliyo o zaman 15 yaşındayım dersen sana ne der biraz düşün derim.
    allah korusun ama bak arslan abinin yazdıkları da doğru ablacım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Pro olsa kesin kitler di.....İstanbula gitmiş...Gelince kaçmaz haberiniz olsun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro olsa kesin kitler di.....İstanbula gitmiş...Gelince kaçmaz haberiniz olsun....
    kitlerse kendi bilir. bir şeyi tartışıyoruz farkındaysan. okuyanlar için de bu topiğin faydalı olacağını düşünüorum.
    sonuçta doğruyu yanlışı ayırt etmeye çalışıoruz

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tartısılcak fazla bısı yok
    yası tutmayan bırı kullanmamalı..
    benım cocuguma yada herhangı bı yakınıma carpsa
    bıde ustune ehlıyetsız cıksa..
    nolcak?

bu sorumlulugu tasıyabılcenmı..
    tasıyamıcaksın..
    ee ozaman..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartısılcak fazla bısı yok
    yası tutmayan bırı kullanmamalı..
    benım cocuguma yada herhangı bı yakınıma carpsa
    bıde ustune ehlıyetsız cıksa..
    nolcak?

bu sorumlulugu tasıyabılcenmı..
    tasıyamıcaksın..
    ee ozaman..
    işte bu şekilde fikir alış verişi yapıoruz dielim madem tartışmayalım bu konuyu.
    sonuçta kardeşimiz güze güzel sormuş sorusunu.
    ön yargılı ve karamsar davranıp hevesini kırmayalım lütfen.
    mutlaka sizler de haklısınız. sonuna kadar düşüncelerinize katılıyorum
    ama işin sadece o boyutu yok

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    abicim yaşın biraz kucuk. .. . .ama biraz. ....
    e motoruda almıssın eyfine bakmak istersin kim ne derse desin bineceksin o da belli...
    ama polıs yakalarsa baglıyor.....
    manısa alasehır bu bahsettıgın motorlardan dolu ve senın yasındakı bırsuru gencın altından alındıgını gordum...
    ama suda varkı kadanda kaskın ve korumaların oldugu surece mahalle arasında hız denemesı tek teker yapmaya calısmassan efendı efendı dolasırsan pek sorun olacagını sanmıyorum.....

Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu şekilde fikir alış verişi yapıoruz dielim madem tartışmayalım bu konuyu.
    sonuçta kardeşimiz güze güzel sormuş sorusunu.
    ön yargılı ve karamsar davranıp hevesini kırmayalım lütfen.
    mutlaka sizler de haklısınız. sonuna kadar düşüncelerinize katılıyorum
    ama işin sadece o boyutu yok
    "kesinlikle yapmamalısın!" diyenler tabii ki haklılar. mahalle arasında da olsa büyük bir risk. kaza yapma riski bütün motosiklet kullanıcılarında var ancak ehliyetsiz olunca durumun ciddiyeti artıyor tabii. başka insanların da hayatını etkileyebilecek olan bu riski göze alıp almamak sorun zaten. sen eğer bu yükümlülüğü alacak kadar kendine güveniyorsan yaparsın.

benim henüz bir motosikletim yok, birkaç kere artçı olmanın dışında motosiklete binmişliğim de yok ancak 18imden çok önce otomobil kullanmaya başlamıştım şehir merkezi dışında. yanlış bir yönlendirme ya da teşvik olarak algılanmasın ama işin diğer boyutlarından biri de benim gibi eşek kadar olup ondan sonra motosiklet sevdasına tutulup keşke daha erken uyansaymışım demek
    lisa_d'animer

Motosikleti
    zat150
    ya bence birazda yasının kucuk olması sorun gıbı cunku hepımız bu yaslardan gectık ben benım bısıkletı cbr600 sanıomusum onu farkettım eger bu sorumlulugu ustlenebılırım kendıme hakım olurum dıyorsan yıllardır ehlıyetsiz turkıye turu atan adamlar tanıyorum
    ama dedıgım gıbı kesınlıle dogru degıl bende ehlıyetsızım suan ve acıkcası utanıyorum bundan ....
    ayrıca gecenlerde beledıyenın cukuruna gırdım ehlıyet olmadıgı için masrafıda kendım karsıladım 3 gun raporluydum bıde yanı ehlıyetsızlık cok cok tehlıkelı......

sonra cok pısman olmak var işin ucunda ehlıyet alabılecegın sınava kadar 2 yıl sabret derım ben. .. .
    benımde sınavım cumartesi sabrediomusun dersen hayır derım acıkcası
    ama dedıgım gıbı gerekenın katları oranında guvenlı kullanıyorum

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    sorumluluklarını biliyorsundur herhalde bence sen kendin kararver ehliyetin olsa sende rahat edersin etrafındaki büyüklerinde
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    zat150
    ama abı yası 15 o zaman 2 yıl sonra rahat etcekler

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    deseler de yapacak bişi yok ki ablam. makinayı almışsın. ehliyet almana bi kaç sene daha var. eee gezmeye de başlamışsın
    bence bak keyfine. ama kaskın olsun başında. bi de ehliyet yaşın gelince babanın kolundan tut doğru sürücü kursuna götür
    cc olarak da 110. zaten ehliyet şart mı bilmiorum
    dieceğim şu ki son derece dikkatli bi şekilde ve dediğin gibi mahalle arasında bak keyfine. ii sürüşler

arkadaş henuz makineyi almamış, alıp gezecem diyor

o yüzden henüz çok geç değil karar vermek için..
    ben 15 yaşında olsam bisiklete devam ederdim, çünkü motora alışınca bisiklet çok zor geliyor.
    henüz yaşın küçükken bisiklete doy derim, sonra elbet alırsın motor daha önünde uzun yıllar var.

mit-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben 4-5 senemi Antalya'nin sokak aralarini kesfetmeye harcadim! Belki belediyedekiler bile hangi sokagin nereye ciktigini benim kadar iyi bilmiyordur!
    Ama tabi ki herhangi bir kaza aninda tum suc sana kalacaktir! Bu cok onemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu! Buna bagli olarakta cok dikkatli hatta paranoyak gibi kullanman gerekebilir! Ama bu kullanim seklini benimseyip motor kullanis tarzin haline getirebilirsen uzun vadede cok isine yarar! Her an koseden bi arac cikacak gibi yada yolun kenarindaki yaya yola atlayacak gibi kullanirsan motorunu, tehlikeleri daha olusmadan once gorebilir ve engelleyebilirsin!
    Ben sana kullan yada kullanma diyemem! Ama ben kullandim... Son karari sen gerceklesebilecek riskleri goze alip alamayacagina gore kendin vereceksin...!
    Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmez! Bu memleket tarihte TÜRK'tü, bugün de TÜRK'tür ve ebediyen TÜRK olarak yaşayacaktır. M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı pg13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş henuz makineyi almamış, alıp gezecem diyor

o yüzden henüz çok geç değil karar vermek için..
    ben 15 yaşında olsam bisiklete devam ederdim, çünkü motora alışınca bisiklet çok zor geliyor.
    henüz yaşın küçükken bisiklete doy derim, sonra elbet alırsın motor daha önünde uzun yıllar var.
    hhııımmm evet ne biliim sanki almış da emin olmak için yine de soruor gibi şartlandırmışım kendimi bence de bisiklete devam. ben üni. son sınıfta kavuştum oğluma limuzinime. o zamana kadar ben de hep bisiklet tepesindeydim. şimdi iki dakika binsem bacaklarım yoruluo ve titrio. canım bence de sen bisiklete binmeye devam et. hele hele bisiklet kulllanan arkadaşların varsa yakalarını bırakma. mahalleleri hep beraber keşfedin

Motosikleti
    zat150
    hatta o tarafa yolum duserse bi turda ben ısterım .......
    bisiklet motosiklette dengte olayı ıcın cok cok ıyı idman yapmanı saglar...
    saglıklıdır...faydalıdır....ayriyetten......... yersenız tabiiiiiiii

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mahalle arasında bak keyfine. ii sürüşler
    Bu çoçuğa biri çarparsa veya o, bir çocuğa çarpıp (genelde memlekette çocuklar sizin mahalle arasında bak keyfine dediğiniz yerde oynarlar) ölümüne sebep olursa görürüm sizin keyfinizi.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler