Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Bence b ehliyeti olan kullanmalı.Anlamadığım kursa gidiyorsunuzda ne oluyor.Motor yok eğitim yok.Yine kendi çabalarınız ve kabiliyetiniz varsa alıyorsunuz.Zaten 2 teker üstünde duramayan binmiyorki motora.Sen istediğin kadar zorla o adamı yine binmez.Çünkü düşeceğini bilir.Saçmalıktan başka birşey değil bu muhabbet.Tabi b ehliyeti olanlar için söylüyorum bunu ehliyetsiz olanlar için değil.Ehliyet şart.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    bence b ehliyeti yetmez.
    Sürücü kurslarında verilecek gerçek eğitimle birlikte ehliyet şartı kesinlikle aranmalı.
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Eğitim şart

Bence ehliyet kesin olmalı hatta bu kadar da kolay verilmemeli !!!

Bir daire çizdirip ehliyet verilmesine karşıyım !!!

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    ehliyet işin sertifikası. aleti kullanabildiğini, teknik ve trafik bilgisine hatta sağlık bilgisine sahip olduğunu gösteren bir belge. bu olmasın demek teknik bilgiyi, trafikteki davranışları bilmesin anlamına gelir. bu nedenle yasalar boşuna konulmamış. ehliyet olmalı. ehliyetsiz motosiklet kullanılmamalı. trafikte bisiklet bile kullanılmamalı.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    BENCE SACMA OLUR ehliet sart

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ehliyet almak için 300 ytl para harcadım. kurstan hiçbir eğitim ve bilgi almadım.direksiyon sınavında daire bile çizmedik.herkez kazandı (kırmızı ışıkta geçen biri hariç)size bilgi olarak birşey verilmiyor bu çok yanlış.

valla ehlıyet cok gereklı bıse herkesı salarsan trafıge olmaz.Bıde tam emın degılım avrupada bellı cc altında(80galıba) yasını doldurduysan ehlıyetsız kullanbılıyosun.Ama ehlıyet kesınlıkle sart

vale_rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 kawasaki 636
    ehliyet olmalı şart, ama bu kadar kolay da verilmemeli. ehliyet vermenin bir mantığı kalmıyor!

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Ehliyet şart tabiğiki ama biraz eğitimde alınmalı körükörüne ehliyet verilmemeli
    en azından sınavda trafik yeteneğide test edilmeli
    ne o 3 dubayı geç al ehliyet
    bu adam trafikte gidebilirmi yoldaki seyri nasıl şerit deiştrebiliyormu gereğinde sollama yapabiliyormu..................................... ..........
    KAMP ADAMLARI

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    şu anki şartlarla a2 gereksiz.
    b ehliyeti olan zaten kuralları-motoru ilk yardımı falan biliyor diye verilebilir.
    motor kursuna yazılan kaç kişi derslere gidiyor ki zaten?
    gitse bile ne kadar şey öğreniliyor ki trafiğe kapalı alanda?
    öğrense bile direksiyon sınavında ne işine yarıyor ki?

daha çok soru sorardım ama vaktim kısıtlı şu an
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisikletlere de ehliyet şart olsun, yahu bazı motorları yolda bisikletimle geçiyorum bir yasa tasarısı vardı 50 cc ye kadar 'b' ehliyeti ile sürülebilmeli diye yani kullanılmayan A1 ehliyetin tamamen kaldırılması, o keşke çıksa da mobilet süren yurdum insanı, köylüsü yasallaşsa. Ben belki küçük motorla işimi göreceğim almayacağım/alamayacağım 1000cc lik bir canavar ne gerek var yahu o kadar bürokrasiye inanın parasından çok gözümü işlemler bezdiriyor aksine bizim buraya 3 saat büyükşehir İşletsinler kanunları yada tamamen kaldırsınlar nedir?! Birde karşı çıkan motosiklet eğitimli arkadaşlara bir lafım var, Avrupa Birliğinin işinize gelen taraflarını görmekten vazgeçin artık!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

kerem-merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kesinlikle ehliyet sart...
    size çok yakın zamanda karşılaştıgım bir olayı anlatmak istiyorum..daha önceden aynı şirkette çalıştıgım bir arkadaşım trafik ve ulaşım ücretlerinden sıkılmış ve beni aradı kerem ben motor almak istiyorum sen bana yardımcı olda alalım birtane ne alcan dedim ne bilim dedi..kulanmayı biliyormusun dedim bisiklete biniyorum 1 günde ögrenirim ...ehliyetin yok ama dedim motorlara bakmak için bir iki motosiklet magazasına gitmişler magaza sahibi kaskını takarsan bide polisi görünce heyecanlanmazsan hiç birşey olmaz zaten sor bak 10 motorlunun 1 inde ehliyeti zor bulursun araba gibi degilki bu demiş..
    bu noktadan sonra inanın bir haftadır ehliyetini almadan kullanmayı ögrenmeden motor almaması için bir sürü nefes tüketiyorum ve acıyorum halimize hiç ama hiç kötüsünü düşünmüyoruz..
    ATIN OLÜMÜ ARPADAN OLSUN..bize bişi olmaz diye diye hergün birileri trafik kargaşası yüzünden hayatlarını kaybediyor ..bu sebepten herkez ehliyetini ve gerekli egitimi aldıktan sonra araç kullansınlar..MOTOR DEGİL ARAÇ kullansınlar..

neden kalkacakmış ki?
    belli cc altı olsa bile ehliyetin kaldırılması için tek bir mantıklı sebep gösterin bana!!

belifelesss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 nisanda olucak işallah
    arkadaşlar bence de ehliyet şart fakat kursların işleyiş şekli yalnış. siz oraya eğitim almak için gidiyorsunuz adamlar hiçbirşey öğretmiyorlar. türü ne olursa olsun ehliyetin direksiyon dersi saati arttırılmalı, motor dersi pratiğe dökülmeli ve sınavı geçmek bu kadar kolay olmamalı derim. hergün dünyada yüzlerce insan suçsuz yere sürücü hatasından dolayı canından oluyor ne yazııkki!!!
    [COLOR="Red"] sakin bir hayat yaşayıp altmışımda ölmektense her günü dolu dolu yaşayıp otuzumda ölmeyi yeğlerim [/COLOR]

Motosikleti
    Velespit :)
    Tabii canım ne gerek var ehliyete. parası olan trafiğe çıkabilmeli. tıp diplomasına da gerek yok. isteyen, istediğini kesip biçmeli. pilot olmak için de o kadar eğitime ve çalışmaya gerek yok.

ne biçim kafa bu?

Kursların allahlık olması ehliyetin gerekmediğinin kanıtı değil, kursların gereksizliğinin kanıtıdır sadece...

Türkiye'de her gün trafikte kaç kişi ölüyor haberiniz var mı sizin?

Üstelik ehliyte zorunlu iken...

Kurslar ciddi olmalı. "ehil", yani işi bilirlik belgesi özelliği taşımalı. Ehliyete ek özellikler kazandırmak da toplanamayan vergiler yerine alınan HARAÇ olmamalı...

Hatta daha öteye motosiklet için ehliyet daha titizlikle verilmeli. Birçok ülkede olduğu gibi belli bir cc üstüne ancak 2-3 yıl motor kullanma şartı getirilmeli.

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle kalkmamalı....zorlaştırılmalı...
    ben ehliyeti today 50 cc ile bir tur atarak aldım.böyle olmaz..
    cahil doluymuş burası bee..

Kalkmamalı ama B ile A2 birleşmeli B olan motosiklette kullanabilmeli ona göre eğitim versinler işte gerçi alıyorum a2 ama neyse

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    -B olarak yazılı olan Ehliyetime 300 ytl vererek A2 yazdırmaktan başka bir şeye benzemiyor. B ehliyeti altında tüm araçların kullanımı öğretilmeli. Evet fiyat yüksek olsun ama tüm araçları kullanımı öğretilmelidir. Şimdi diyeceksiniz yok artık daha neler ama tüm araçlara binen bir sürücü hangisinde kendini güvende hissettiğini - hangisinde daha çok sevdiğine karar verir ve seçimini yapabilir. Kalkıp hepsini kullanmaya kalmaz..
    Motor hepsinde aynı - ilk yardım hepsinde aynı trafik hepsinde aynı eee neden bir sürü ehliyet çeşidi var.
    - Parayı bastırıp ehliyete A dan Z ye kadar rakamlarla doldurmaktan öte bir şeyler yapılmalı.
    - Bu ehliyet sadece günlük koşullar için yeterli olacak bilgileri kapsamalı. Zaten ileri sürüş teknikleri öğrenmek isteyenler zaten özel kurslarla öğrenimini tamamlıyorlar... Ehliyet kalkmamalı -sağlam sürüş eğitimi ve teknik bilgi verilmeli. Traktör kullanmak için bile ayrı ehliyet alman gerekiyor? Ama neden?
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    cok sacma bı topıc acmısın dostum

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kalkmamalı hatta adam akıllı bir eğitim verilip kurslar sıkı bir denetimden geçirilmeli. Kursa para verip kart bastırıyoruz işte başka birşey yapmıyoruz. Yollar kurallardan haberi olmayan, insan hayatına değer vermeyip bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesini benimsemiş ökü.lerle dolu (Motorumdan yeni indimde her indiğimde küfür ede ede inmeye başladım artık). Ya adam motosiklet direksiyon sınavından atv ile geçti... Çoğu hoca direksiyon sınavına bile sokmadı... Sonra yollarda kedi ezer gibi insanlar ezilsin kazalar olsun. Trafikte bir günde stres yaşamadan oh be bunuda ucuz atlattık demeden bir gün geçireyim dişimi kırıcam
    Okan ACAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler