Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    240 a bitirdim işi
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Bir rivayete göre 250 YTL diğer bir rivayete göre 200 YTL
    ___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

gelişim sürücü kursuyla konuşun
    kurs fiyatı 120 ytl dediler fuarda.
    ben bu hafta kayıt olmayı düşünüyorum
    4 taksit yapıyorlarmış bir de

savalut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bursada hepsi içinde 350 milyon. gözünü seveyim istanbulun...

_CrazYDriveR81_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HoNDa CBR 125R(RepsoL)
    sizin oralarda iiiimiş fiyat yahu bizim düzcede 3 tane sürücü kursu veriyomuş a2 ve bunların üçüde 500 ytl istiyo mecbur almak zorundayım ve bunun için yarım milyar bayılacağım galiba

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hocam bana toplam 310 ytlye patladı..
    CBR 600F Honda,

algısı vergisi 210 ytl ama kurs ücreti torpille falan 75lere kadar inebilir

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 ayına mal oluyo !

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Hoşgeldin kardeşim,

seni burda görmek çok güzel...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Bu mesaj 25.04.06 tarihi itibariyle , 77 cevap almış ve 2084 kere görüntülenmiştir.
    Bu mesaj ve cevapların , birçok motosikletlinin tarafından okunması , faydalı olacaktır.

GUNCEL

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    ben almadan önce bizim türk aklı ile bana birşey olmaz bakırköyde diyordum.ama düşünün olacagı tutarya biri gelip çakar sonra o suçlu bile olsa sen suçlusun birde para cezası artı mahkeme 1 milyar ehliyet toplam 200 300 arası almaya degmezmi.hadi kaza olmadı polis cevirdi beş para etmez adama yalvar inat etsen olan sana olacak onun için hiç kimseye tenezzül etme git ehliyeti al kurtul.ben çarsamba bakırköy sürücü kursuna yazılacagım.b farkı 100ytl ıvır zıvır 200 ü biraz aşar saglık olsun.gönlüm rahat olur huzur içinde dolasırım.ama benim sikayetci oldugum konu bu kurs zamanlarının arasındaki zaman aralık farkı.düşün şimdi yazıl agustosta ehliyet al.buda sagolsun devletimizin motorculara sagladığı kolaylıklar....
    motociklet

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    ehliyetsiz MT grubu üyesi kalmasııınnn... haydi okullara...
    pardon kursa demek istedim...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı
    ben ehliyeti almak istiyorum ama vermiyorlar ben ne yapabilirim.

polis sorarsa ilkokul mezunlarına ehliyet vermiyorlar diyeceğim.

aynende öyle.bir yere başvurdum.ilkokul mezunlarına yok dediler.
    Formu başından sonuna kadar okudum. Evet arkadaşlar ehliyeti olup aracı yerinden kaldıramıyanlar var aramızda. ama ehliyet alamayıp tek teker her türlü cambazlığı yapabilecek arkadaşlarımızda var . ünüversite bitirip motor zevkin olmazsa diplomaların sana motor kullanamaz ,bütün avrupada ehliyet alabilmek için okuryazar olman yeterliyken ülkemizde orta okul diploması aranıyor bu yanlış bence. Diploma yerine iyi bir sürücü eğitimi alıp yani sürücü kurslarımız vatandaşa şehir içinde olmak şartıyla (bütün avrupa ülkelerinde olduğu gibi) iyi birer sürücü yetiştirse ve hak eden ehliyetini alsa, sürücü kurslarımız 2-3-5 yüz ytl,demeyip saat ücreti olarak fiat belirlese hak eden 5 saatlik bir kurs neticesi ehliyetine kavuşsa edemeyen 100 saat geçmesine rağmen hala kursiyer olmaya devam etse daha iyi olmazmı . evet eğitim şart diyorum ama bu okul diploması ile değil . EHLİYET demek o işin ehli olması demek kimlik belgesi değil. lise mezunu ünüversite mezunu bilmem şu kadar soruyu ezberleyip ehiyet kazanması değil . otomobil olsun motor olsun ehliyeti birkaç soruyu cevaplamakla değil , sürücü olduğunu kanıtlamakla verilse bence çok daha fazla ehliyetli olur hak eden alır parası yada diploması olan değil.
    İzmirde Bostanlı sürücü kursunun camında bir yazı gördüm ve çok yadırgadım .
    EHLİYETİ OLANLARA ŞEHİR İÇİ DERSİ VERİLİR ne demek arkadaşlar ehliyet demek o işin ehli demek değilmidir . Neyse uzunca oldu özür dilerim. hepinize bol rüzgarlı kazasız,zevkli sürüşler diliyorum.

emrialem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vah ilkokul mezunları vah

yau çocuklar bu işe birde başka açıdan baksak diyorum.şehirler arası otobüste çalışıyorum (E)sınıf ehliyetim var,tamam A2 de almak lazım o da tamam 8 yıllık mecburi eğitim belgesi istiyorlar? 25 yıl evel böyle birşey olmadığı için orta okulu bile bitirenlerin devlet memurluğu kazandığı yıllarda ehliyeti aldıkta,8 yılı okuyamadık(hayat şartları müsade etmedi)dışardan bitirmek için milli eğitime baş vurdum,şartları ve sistemi görünce vaz geçtim.haziran 12'de okul başlıyor eylül'ün sonunda bitiyor,ekimde sınavlar oluyormuş,sınavlarda başarılı olursan 1 sınıf atlıyorsun,3 yılda bitiriyorsun.milli eğitimin geçen yıl sınavdaki sorularını inceledim şu anki eğitim sistemine göre yapılıyor. ben ve benim gibilerin yaşamında bundan sonra hiç lazım olmayacağına inandığım eğitim belgesinin bu şartlar altında verilmesi yanlıştır diyorum.halbuki devlet 2005 yılından itibaren uygulanan bu sisteme bir düzeltme getirmeli diye düşünüyorum.belki bir çoğunuz benim gibiler hakkında farklı şeyler düşünüyorsunuz,yani bundan sonra A2 ehliyeti alsa ne olur gibi.ama şunu unutmayın bunun yaşı yok.yaşı genç olanlar ileride bunu anlayacaklar.
    birde şunu dile getirmek istiyorum
    DÜNYADA VAR OLAN
    1-KARA YOLLARI
    2-DENİZ YOLLARI
    3-HAVA YOLLARI
    bu belirttiğim yerlerde kullanım belgesinin büyüklüğüne göre taşıtların kullanıldığını,yani küçükten büyüğe göre belge gerektiğini,var olan büyük belgenin küçükleri'de kapsadıklarını,ama ülkemizde iş rant olunca istedikleri gibi kanun çıkarıldığını malesef görüyoruz.
    birde basında şöyle yazılara ara sıra rast geliyoruz,ilk okul mezunlarına devlet AF çıkartacakmış?yazıklar olsun sanki potansiyel suçluyuz.katillerin soyguncuların hortumcu ve hırsızların hemen AF edildiği canım yurdumda devletin bizleri AF etmesini bekliyoruz,
    Tüm motor sevenlere kazasız ve tehkikesiz günler dilerim.
    Saygılarımla.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    aramıza hoşgeldin dostum
    sınava bende girdim ehliyetim yok ama her gezide varım sende takıl bize

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Hoşgeldin

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hoşgeldin!!:..
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ibrahimkuscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zat
    hoşgeldin.
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][COLOR="Blue"]Mutlu Olun Ama Memnun Olmayın. Jim ROHN[/COLOR][/SIZE][/FONT]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler