Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arabaların Kapıları Neden Terse Açılmaz???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabaya inip binmek zorlaşırdı.
    ama minibüslerdeki gibi sürgülü kapı dersen o başka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden çıktı bu fikir? Mesela şu filmden mi?

Bu vakitten sonra ters kapılarla tam ters köşe oluruz, alışamayız. Düşünün bir kere uzakta bile olsanız kapının ters açıldığını ''amanin, abovv'' tepkileri verirken şaşkınlıktan kaza yapmakta var.

mastergenie'ye katılıyorum çağımızın kapısı sürgülü kapılardır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bence kapılar yukarı doğru açılsın. direk inen kişiye çarpalım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kapılar yukarı doğru açılsın. direk inen kişiye çarpalım

yok kapıya çarpalım. hem daha az masraflı hemde gönül rahatlığıyla ewimize gideriz. git ağaca duvara çarp ama adama aslaaaaaa............
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en iyisi yukarı doğru açılanı.lamborjini gibi...
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    1951 model Citroen vardı rahmetli babamda,ters açılırdı kapıları ah şimdiki kafam olsaydı sat diye zorlar mıydım hiç?

Celsius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanim acisindan zor olacagindan terk edimis bir kapi dizayni. Ters acilan kapida ayni elinizle kapiyi acip araca binmek/aractan inmek ve ayni elinizle kapiyi kapamak zor olur. Mesela sag arka kapidan arabaya bineceksiniz, sag elle kapi kolunu tutarsiniz, kapiyi acarsiniz, sol bacaginizi arabanin icine atarsiniz, koltuga oturursunuz, gene sag elinizle icerdeki tutma kolundan cekip kapiyi kaparsiniz. Ama kapinin ters tarafa acildigini dusunun, kapiyi mecburen sol elle tutup geriye acacaksiniz, kapi acilirken sizin yolunuzdan cekilecegine tam tersi sizin ustunuze dogru acilacak, bir adimla kapinin etrafindan siyrilip doneceksiniz, koltuga oturacaksiniz, bu sefer sag elinizle kapiyi tutup cekeceksiniz. Butun bunlar sol taraftan inip binerken de ayni sekilde gecerli. Eh, pek pratik gozukmuyor. Zaten bu tip kapilarin yaygin olarak kullanildigi cook eski otomobillerin zamaninda ancak gercekten zengin insanlar otomobil sahibi olduklarindan hepsinin ya soforu yada usagi varmis, sofor aciyormus kapiyi, amcam zart diye girip oturuyormus, sofor de kapatiyormus kapiyi ardindan.
    Celsius
    Hyosung GT250 Comet
    [I]"The ability to quote is a serviceable substitute for wit!"[/I]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaların kapıları neden terse açılmaz? Şu anki standart açılış şekli değilde tam tersi.

Düşünün bi benim dediğim gibi olduğunu, motosiklet ve bisikletlilere neredeyse sıfır tehlike oluştururlar.

Yani bi düşünün şu an ki kapı açılış yönüyle, arabadaki şahıs kapı kolunu çektiği an o kapı bizim için artık bir tehlikedir. Saniyelik bir olay..

Fakat tam tersi, benim dediğim gibi olsa, bi hayal edin açılış şeklini. Hem o kadar kısa sürede bir tehlike oluşturmaz bize hemde açılsa bile oluşan bir çarpmada büyük bir yaralanmayla karşı karşıya kalmayız.

Geliştirrelim bu fikri bakalım, neler çıkacak ortaya

Hadi sağdan say...

Merhaba Zihni Sinir'in kayınçosu arkadaşım...

Senin düşündüğün şeyi başkalarıda düşünmüş...Hem terse olması pek estetik değil bence...Lombarghını Dıablo modeli arabaların kapıları yukarıya açılır diye bilirim...Bu nasıl sence...

Ahanda link...

http://www.cabrionews.de/katalog/lamborghini/diablo.jpg

Hemen senin önerini Tofaş FIAT ve Renault'a mail yoluyla bildiriyorum...Gelecek cevabı sizlerle paylaşacağım....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler