Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor için kilit..şu kalın ve 2 metre civarı olanlardan

Motovento
    REKLAM ALANI
    pursue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Merhaba,
    Motoru aldıktan sonra tahtakale'de kilit almak için biraz dolaştım. ama şu en kalın olan ve 2 metre uzunluğuındaki halat kilitlerden..Bana daha önce birileri 40-45ten fazla verme dediği için kafamda o rakamla gittim ama 55'ten aşağı inen esnaf olmadı. Böyle bir kilit alan ve fiyat-performans memnuniyeti olan arkadaşlar bana nereden almam gerektiği konusunda yardımcı olailbirler mi lütfen?
    Bir de biliyorum "kafan yumurtadan daha değerli ise adam gbi bir kask" al diye bir düstur var ama bütçem yüzünden makul fiyatlı bir kask aradığımdan e13 belgesine sahip (bilmiyorum o içlerindeki apıştırmalara ne kadar güvenilir ama) Alman malı (ama vietnam'da yapılıyormuş!) bir kask aldım 90 milyona..Markası HELD.. Tanıyan, bilen var mı?İyi olma olasılığı nedir? Full-face değil..Tehlikelerini biliyorum, tekrarlamanıza gerek yok Yine de içim rahat etmiyor..Ne dersiniz?
    Selin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Misafir
    Zincir kilidi 10 YTL.ye aldım ama 2m. değil galiba. Kask olayı çok göreceli, nasılsa almışsın hayırlı olsun.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    90 milyonluk kasktan pek hayır gelmez gibi Keşke biraz daha para biriktirip en azından 110 €'luk Nolan'lardan alsaydınız.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    90 milyonluk kasktan pek hayır gelmez gibi
    Peki bu e13 belgesi geyik midir yani?Sizce?

selin birara jinlun la ilgileniyordun ne marka motor aldın? cenk

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    pursue, "ne kadar ekmek o kadar köfte" kanunlarına dayanırsak pek da sağlıklı gelmiyor. Yani 90 YTL'ye de kask var 400 €'ya da... Bir sebebi olmalı sanırım bunun...

Bence 15 gün geçmeden (tabi çok az kafanıza taktıysanız) elinizdeki kaskı iade edin (kabul ederlerse) üzerine biraz para ekleyin ve bilindik markalardan birinden daha sağlam bir kask alın.

not: bir şeyler daha yazacaktım, telefon çaldı geri döndüğümde artık çok geçti... unutmuşum :
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hazır halat gibi kilitler çok pahalı. ben karaköyden çelik halat aldım iki ucunuda halka şeklinde baglattım. bide bi şeritle kapladı üzerini amca. bide asma kilit verdi ona göre. 15 ytl kadar bişi tutmuştu. aynı şeyi motorcudan almaya kalksak heralde 5 katına çıkardı fiyatı.
    kask konusunu dert etme bence güle güle kullan.
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Selincim o E13 belgesi dediğin şey nedir, gerçek anlamda bir belge mi? Öyleyse neler yazıyor üstünde? Yok sadece kaskın içinde E13 gibi bir şey yazıyorsa daha önce murrat açıklamıştı;
    --------------------------------------------------------------------------------
    50 ülkede uygulanan ve Almanya dahi kabul ettiği (ki güvenlik standartlarında almanların ne kadar iyi olduğu bilinir) ECE 22.05 Motosiklet Kask Standardı'nın hangi ülke tarafından onaylandığını gösterir.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Buna göre E13 Luxembourg oluyor...

Sevgiler...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Prometheus, sanırım geri veremeyiz artık. Ya aslında çok kullanışlı ve şık.Güvenlik konusu ise dediğim gib bir muamma. O yüzden galiba Kawasaki'nin "güle güle kullanın" dileğini kabul etmek ile yetineceğim Emoak, belge belge deyip durduğum şey bir kağıt parçası aslında. Tişört markası gibi içine tutturulmuş bir e13 yazısı. Alman malı bir kask..Murrat'ın söz konusu yazısını göremedim.Ama tekrar aratacağım. Ucuz yollu kasklar arasında yine de iyi bir seçim yapmışız gibi bir his var içimde. Az çok diğer kasklarla karşılaştırdığımda malzemesinin ve iç desteklerinin daha kuvvetli olduğu hissine kapıldım çünkü. Gün içinde fırsat bulursam bir de internet araştırması yapacağım yabancı sitelerde..Haber veririm merak edenlere Kilit olayında da kawasaki'nin dediği şeyi bir deneyeceğim galiba..
    Selin

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ben 180 YTL ye AGV marka bir kask gordum. onu almayı dusunuyorum. full face degil ve tehlikesini biliyorum aynen selin gibi.. neyse marka olarak agv nin kaliteli bir marka oldugunu biliyorum o yuzden cok aramadan direk onu aliyim diye dusundum. bilmiyorum fiyatı uygun mu ama..

Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o hazır halat zincirlerden birisini bi gün arkadaşın tamir dükkanında kesmek istedik. başka bi yerde kullanacaktık. görüntüsünden falan çok sağlam olduğunu sanıp 3 kişi iyice kavradık halatı. taşı degdirmesiyle o halkadaki baklalar bir dagıldı dükkanın her köşesine dagıldı..
    herkes birbirine bakıyo
    sonra gülmekten öldük.. bunun içinmi bu kadar efor..
    megerse beş para etmezmiş..
    ama bize rastlayan öyleydi. belki bizdeki yansanayi gibi bişeydi
    orjinal olsa öyle olmazdı..
    bilemem yani
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

Motosikleti
    belirli bir marka var mi bu halat zincirleri ureten ? ve boy olarak ne kadar boyda bir zincir onerirsiniz. ve bunu motorun tam olarak neresine takiyoruz.. acemiligimin kusuruna bakmayın acaip bir soru sormus olabilirim

Motosikleti
    Sattım gitti ;)
    Bende 2 metrelik masterlock kilit var sirkeciden 40 ytl ye almıştım memnunum bir sorunum yok.Arka tekerden geçirip merdivene bağlıyorum apartmanda bekçide var gece mışıl mışıl uyuyorum

Motosikleti
    Ben motoru arabamın arkasındaki ceki demirine bağlamayı dusunuyorum. motoru calarken arabayıda gotururlermis mesela ehehhe

Misafir
    Ben Bauhaus da uzunca çelik halat ve onu bağlayacak sağlam kilit gördüm. Takım halde 35 YTL. civarı idi. Bir bakın isterseniz...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Cenk, araştırdım araştırdım. Cebimden daha fazla para çıkarmaya karar verdim ve burgman 150 aldım bir tane ikinci el Şu ana dek çok memnunum..yüzümü kara çıkarmaz umarım

Motosikleti
    '06 Aprilia Scarabeo 500; '09 SYM Wolf Classic 125
    arkadaşlar ben yeni motorum için 2 metrelik olan master lock marka kilidi bauhaus'dan 50 ytl'ye aldım, haberiniz olsun. çelik halat üstü titanyum takviyeli!

Motosikleti
    er5
    ben 2 metrelik zincir aldım ağırlıgını sölim siz tahmin edersiniz kalınlıgını 42 kilo bunu motoru agaca sabitlemek için aldım işin komik olan yanı ise zincir 15 metrelikti ve benim 2 metreye ihtiyacım vardı dolayısıyla adamlar benim için zinciri kestiler hemde yaklaşık ağırlıgı 10 kilo olan bir kesici ile burdan çıkıcak sonuç nedir sizce.Bence çıkması gereken sonuç her zincir kesilir :] alarm alın kasko yaptırın zincir den daha caydırıcı bence alarm.

Motosikleti
    zincirde al, disk kilit de al, alarm da yaptIr, kapalı garaj yoksa motoru soteli bi yere koy, araban varsa arabanla sIkIştIr motoru yanına kamyonet vs yanaştıramasınLar.. ne bilim ne onlem varsa aL.. ben oyLe yapIcam..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

nescafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Sirkeci'den 15 Ytl ye aldım hazır motor zincirini.Boyu öle 2 m falan değil ama iş görüyor.Yani asli görevini yerine getirir!?..
    Kask olarak Nitro markasını tercih ettim.Onda da şu E13 yazısına rastladım.Sanırım İngiliz ürünü.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler