Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor için kilit..şu kalın ve 2 metre civarı olanlardan

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Bende Sirkeci de 55 ti almadım gittim Bauhustan 2m lik lerden aldım bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    arkadaslar ben kilit olayını masterlock un 2 m lik kilidi ve disk kildi ile cozdum! ama asıl benim sorunum su kask ve fiyat olayında! benim kask can marka! yabancı adının can olduguna bakmayın! E9 belgeli yani ispanyanın kabul ettigi bi kask! fullface deil (bende istemedim oyle olmasını zaten) ama kaliteli ve de baya saglam! ama soyle bi durum var fiyatı 45 ytl! yani illaki kalite olup iyi koruması icin en az 100 euro gibi bi fiyata sahip mi olmalı! ben nolan ları falan da inceledim ve hicbir eksigi yok inanın! ya surekli kaliteli kask pahalı olur mantıgı var forumda! tamam bi yere kadar anlıyorum ama....

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ben 45 milyona alınan bir kaskın yeterli kalitede olacağını sanmıyorum. Ben dün aldım kask. Airoh marka indirimli olarak 125 ytl.. benimkide yarIm..
    Ayrıca sirkeciden 15 ytl'ye çelik halat kilitlerden aldım. Sağlam gorunuyor.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
    belirli bir marka var mi bu halat zincirleri ureten ? ve boy olarak ne kadar boyda bir zincir onerirsiniz. ve bunu motorun tam olarak neresine takiyoruz.. acemiligimin kusuruna bakmayın acaip bir soru sormus olabilirim
    ben masterlock kullanıyorum.. sanırım 1mt civarı.. direksiyon kilidi + bu kilit ile evin açık otoparkında merdiven korkuluğuna bağlıyorum.. nerden istersen ööle bağla ama kolay sökülemez biyer olsun.. ben altta motor korumaanın şase kısmına takıyorum.. inatçı bi hırsız alır tabii ama bayaa uğraşır.. maksat acemi caydırmak yoksa kafasına koyan çalar.. bi de kaskom var tabii, mışıl mışıl uyuyorum

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Abicim 20ytl ye de kask var.....Herkes o çin malı kasklardan kullanmaya başladı

Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Arkadaslar euro ncap carpısma testinden reno modus te 5 yıldız almıs mercedes e class da! yani reno modus daha ucuz diye daha mı az koruyo ikiside 5 yıldız almıs bence aynı olay kask ta da olabilir.
    Benim kask markasını motogpden birileri kullanmıyo diye daha az korumuyo bence! bide en onemli koruma ekipmanı oldugu icin motorda, biraz suistimal ediliyo bence satıcılar tarafından! " kafanı koruyacak abi ucuz bisey alma!" gibi cumlelerle...
    Bide insanımızın dusuncesi "bi isten pek anlamıyosan, pahalısını al ki kalite olsun" tamam belki bu son yazdıgım biraz iddalı oldu tabiki icimizde bilenler, ustatlar vardır ama sahsen ben ilk motorumu aldım 2 hafta kadar once pek anladıgım soylenemez! herkese saygılar!

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ezme ,
    Abi senin olay zaten şu yarım kask alma işinde bi kopuyor. Daha yarım kaskın kaza anında yeterli korumayı yapamayacağının farkında değilsin, üstüne forumdaki önerileri eleştiriyosun. Benim şu ana kadar gerçekte ve incelediğim türk/yabancı sitelerin çoğunda 100€ luk kaskların dahi yeterli olmadığı yazılıyor, 400-500€ luk kasklar öneriliyor. bu 100 € luk kasklar zaten kötü, sen gidip kötünün kötüsünü almış oluyosun bilmem anlatabildim mi? ( gidip shoie, arai, schubert marka kaskları bi incelemeni tavsiye ederim)

Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    benimki sadece bi fikirdi! bu olaya daha yeni girmis bi insanın ilk izlenimleri denebilir! tabiki cok ayrıntı var bu konuda da baska konularda oldugu gibi! Bundan sonra fikrimi yazmam hic bi konuda, sadece yazanları okurum sn danger0! Bu arada fullface in daha iyi koruyacagını farketmek icin âlim olmaya veya 30 senedir motor kullanmaya gerek yok! Sadece sehir ici kullanıcısı olmam, sadece motora yazın ve özellikle yazın antalya da binecek olmam sebebiyle yarım kask degil open face uygun gordum ve aldım! Bide sunu sorcam madem open faceler tam korumuyo senin yazdıgın su markaların neden tum modelleri fullface deil! Neyse cok da uzatmanın da alemi yok saygılar!

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selin halat hususunda marin malzeme satan dükkanlardan istediğin uzunlukta krom zincir yada kram çelik halat alabilirsin

Acikcasi bir kac yerde okudugum makaleler sonucunda alarm olmadan tek basina zinzir ya da halat hirsiza karsi yeterli olmayabilir.Alarm hirsizi mutlaka caydiracaktir.Ama alarmin dogru bir sekilde projelendirilmis olmasi gerekir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler