Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ucuz Motoro Binin Ama Ucuz Kask Takmayin

Motovento
    REKLAM ALANI
    emre_paldun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    Bu tez kısmen yanlış.
    Her ne kadar kalitesiz de olsa düştüğünüz zaman derinizin yüzülmesine engel olur.
    Mesela sol tarafın üzerine düştünüz.Burunun sol kısmı , çenenin sol kısmı , sol yanak , sol kulak tamamen yüzülür.Belki 1 aydan fazla süre oralar kırmızı kalır. Acır , yanar belki de iz kalır.
    Ama kask kalitesiz bile olsa deriyi korur.
    Tabi kalitesiz kaskın şu kötü özelliği var.
    Mesela burada bir kazaya şahit oldum.Adam kaskla ağaca çarptı. Kask kırıldı.Adamın alnını yardı belki 10 dan fazla dikiş atılmıştır...

EVET
    TEZ DOGRU DOSTUM KAZA ESNASINDA KIRILIP ZARAR VEREN KASK TAKILMAZ KAZA BUYUK KUCUK DIYE AYRILMAZ SENIN MANTIGINA GORE %50 RİSK VAR AMA RİSK ALMAYA NE GEREK VAR KALITELI KASK KULLANMAK EN DOGRUSU BUR DA 200-300 $ DAN BASLIYAN KASKLARDAN BAHSETMIYORUM E ONAY BELGESI ALMIS 60 YTL DEN BASLIYAN KASKLARI KULLANMAK HAYAT KURTARIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bi hatırlatma yapayım mesala bi kaskla kaza yapnıtız diyelim o kask kesin zedelenmiştir (catlamıştır) yani bi daha kullanılamazmış

emre_paldun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu pek önemli değil. kask içi boşken düşürülürse elbette kırılır. içten basınç olmadığı müddetçe koruyu bi özelliği yoktur.
    KASKIN İÇİNİN DOLU OLUP OLMAMASININ BİR ÖNEMİ YOK ÖNEMLİ OLAN HAM MADESI VE İÇİNDEKİ KAPLAMASIDIR. UCUZ KASKLAR ÇÖPE ATIGIMIZ PLASTİKLERDEN YANİ ATIK PLASTİĞİN DÖNÜŞÜMÜNDEN YAPILMAKTADIR E ONAYLI KASKLAR İSE ABS HAM MADE SERTLEŞTİRİLMİŞ PLASTİK GİBİ KASK MALZEMELERİNDEN YAPILIR.

Alıntı Mati83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla herkese katılıyorum ancak alacagımız motora gore de secim yapmak gerekiyor ve kullanım tarzımıza da gore almak gerekiyor sanırım.deliyim doluyum 120 nin altına uyuz olurum diyosak tabi ki cok kaliteli ekipman gerekiyor ancak ben mülayim adamım 80'in üstü bana uymaz dersek bu defa yine kaliteli ancak daha cüzi bişilere bakmak ii olur diorum ben
    EVET ASLINDA KULLANDIMIZ MOTORO GORE SECİM YAPABİLİRİZ AMA BU KALİTESİ DEGIL MODELİ KONUSUNDA OLABİLİR

[QUOTE=HAPPY FALCON;447495]300 ytl nin üzerinde hiçbir kask içten basınç olmasada kendi kendine kırılmıyor.satıcıların scooterlarla hediye ettikleri kaskların satış fiyatları 10-15 ytl pet su şişelerinden biraz kalın bu kaskları kafaya takmakla takmamak arasında pek fark varmı? tartışırız..........[/QUOTE

UZUN LAFIN KISASI UCUZ KASK BİZİ SİNEKTEN BİDE POLİSTEN KORUYO İŞ KAZAYA GELİNCE KORUMAKTAN ZİYADE ZARAR VERIYO
    İŞTE BU NOKTADA TARTIŞMAMIZ GEREKEN UCUZ KASK DEGIL POLİS VE SİNEKMİ ÖNEMLİ CAN GÜVENLİĞİMİZMİ??

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler