Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial servis ve yedek parça problemleri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle motosikletimiz arkadaşıma ait henüz 4020 km de bir Mondial racing 150 HS...

Motosikletimizin en büyük problemi 80 km de 0,9 litre gibi bir büyük miktarda yağ eksiltmesi...Bunun nedenide alttaki resimdeki marş dinamosunun silindir bloğuna bağlantı noktasından yağ kaçırması...Yağ kaçağının olduğu iki bölge üstteki resimde yuvarlak içine alınmıştır yağ açıkça görülmektedir...

Motosikletimizin yağ eksiltmesine neden olan altta görmüş olduğumuz avuç içindeki küçük oring conta...

Bu ufak conta yüzünden motosikletimize her 80 km de 0,9 lt yağ kaybettiği için 16 ytl değerinde yağ ilave yapmak zorunda kalıyoruz...

Gelelim ikinci problemimize...Depo Full olduğu halde boş gösteren bir benzin göstergemiz var üstelik bu gösterge aynı benzin seviyesinde bazen depo yarı dolu yada tamamen boş gösterebiliyor dikkat ederseniz iki resimde aynı km de(4020) iki farklı seviye gösteriyor(motosiklet aynı pozisyonda)

Üçüncü sıkıntımız kavrama kapağı filtresi servis tarafından temin edilemediği için kendi başımızın çaresine bakarak elyaf elektrik motoru filtresinden bu şekilde bir filtre yapmak durumunda kalmamızdır ...Buna mecbur kaldık gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü...

Öncelikle motosiklet arkadaşıma ait benim değil rica ettiği hatta İllallah ettiği için bu başlığı açmamı istedi.Motosikletimiz henüz 4020 km de ve garanti kapsamında ...Yağ kaçağına neden olan ufak oring contayı tam iki aydır servisin temin etmesini sabırla bekliyor biz contayı başka bir yerden kesip oraya monte edemiyoruz çünkü yapısı silindirik uymuyor 80 km de bir 16 ytl değerinde yağ ilave ederek işyerine motosikletiyle ulaşmak zorunda kalmasının altını çiziyorum...Benzin şamandrası problemiyle alakalı olarakta beklediğimiz bir parça var şamadra takılı kalmıyor hareketini normal olarak yapıyor ancak bilgi iletiminde sıkıntı var.Tüm bunlara ilaveten bizim uydurduğumuz filltrenin yerinde olması gereken filtrenin değerinin çok ucuz (2,5 ytl) olduğunu söylemişler servisten...
    Sonuç olarak bir kere daha bu gün servise gitti gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim...Motosiklet İzmir Çiğlide ülkemizin 3. büyük kentinde bulunuyor konu hakkındaki takdiri sizlere bırakıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Farklı servislere bak?
    Wen sayfasında iletisim bölümünden mail at?
    Birsürü 150HS model motor var kesinlikle vardir bir servisde.

o contayı da sanayi sitelerinde bulabilirsin

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    motosikleti karşıyaka soğukkuyuda mondıal servisi nejat ustaya götür o mutlaka halleder eğer servisin faprikayla para sğrunu yoksa parça engeç 3 günde gelir.yinede bulamazsan çankayada umut ticaret mondıal yedek parça bayisi var ordan temin edebilirsin.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Arkadaş bu anormal bir durum.. bence Mondial in müşteri hizmetleriyle bi irtibata geç.....

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Valla arkadaşlar bende çankaya servisinden fren müşürü bekliyorum 3 haftadan beri buyüzden ön freni acil olmadıktan sonra kullanamıyorum ne olucak bizim halimiz. Hani mondial yedek parçada boldu?

Mondial müşteri hizmetleri ile önceden kendisi tarafından irtibata telefon ile geçildi,bende bu gün tekrar mail attım.Bugün yarın gelecek diyerek adamı oyalamışlar sanırım garanti kapsamında olduğu için pekte aceleleri yok... İzmirdeki yedek parça merkezinde parçanın olmadığı ve sipariş verildiği söylenmiş...

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

yoolcu

Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar bende çankaya servisinden fren müşürü bekliyorum 3 haftadan beri buyüzden ön freni acil olmadıktan sonra kullanamıyorum ne olucak bizim halimiz. Hani mondial yedek parçada boldu?
    arkadaşım fabrikada ydek parça bol ve süratle istenilen yere gidiyor .doğru adrese git.sonuç alamıyorsan fabrikayla servisinin bir sorunu vardır muhakkak.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    EEE arkadaşın biri profilinin altına ne yazmış ne mi yazmış bak bu

BEN MONDİAL ALDIN YANDIM AMA SEN ALMA hatırlıyom çünkü bende yandım
    DUR DURULMAYACAK TEK RAKİP ZAMANDIR!!!

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Bence mondiale bu sayfayı mailleyelim çaresine bakarlar hemen...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F

abi herşey parasına göre diilmi bu fiyata bu motor

murty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 zat kırmızı
    bu konuda bana bir dokun bin ah işit yani...geçen sene ekim ayında aldığım 150 zat hemen hemen her ay bi arıza çıkarmakta hepsini yazsam hem buraya sığmaz hemde zamanım yetmez sabaha kadar yazarım yanii... en ufak örnek daha bu akşam evime gelmek için işyerinde motoru çalıştırmak istedim marşa bastığımda çalışmadı,bunun üzerine ayak marşıyla çalıştırmayı denedim 4 kez bastım marşa,beşincide ayak marşı kilitlendi,ne yukarı,nede aşşağı oynamıyo...tamircimi aradım,bir çekiçle ayak marşına olanca gücümle vurmamı söyledi...45 dakika vurmama rağmen yine oynamadı yerinden tek çağre olarak motorumu paralı otoparka bıraktım ve gitmem gereken yerlerede gidemedim...her ay tamir masrafından bıktım ayrıca yedek parça beklemekte ölüm resmen bu mondiallerle ne yapıcaz bilemiyorum keşke sorumlular bu siteye girip okusalar diyorum ama bugüne kadar yetkili servislerden aldığım önemsemez cevaplar karşısında bunun yararı olucağını düşünmüyorum açıkçası...kısacası tüm mondial sahiplerine allah yardım etsin...ve büyük bi uyarı(SAKIN UZUN YOLA ÇIKMAYIN)

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Akadaşlar bu sayfayı mondiale mail attım ve biras bişiler yazdım inşallah kaale alırlar...

dikkat

Alıntı murty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda bana bir dokun bin ah işit yani...geçen sene ekim ayında aldığım 150 zat hemen hemen her ay bi arıza çıkarmakta hepsini yazsam hem buraya sığmaz hemde zamanım yetmez sabaha kadar yazarım yanii... en ufak örnek daha bu akşam evime gelmek için işyerinde motoru çalıştırmak istedim marşa bastığımda çalışmadı,bunun üzerine ayak marşıyla çalıştırmayı denedim 4 kez bastım marşa,beşincide ayak marşı kilitlendi,ne yukarı,nede aşşağı oynamıyo...tamircimi aradım,bir çekiçle ayak marşına olanca gücümle vurmamı söyledi...45 dakika vurmama rağmen yine oynamadı yerinden tek çağre olarak motorumu paralı otoparka bıraktım ve gitmem gereken yerlerede gidemedim...her ay tamir masrafından bıktım ayrıca yedek parça beklemekte ölüm resmen bu mondiallerle ne yapıcaz bilemiyorum keşke sorumlular bu siteye girip okusalar diyorum ama bugüne kadar yetkili servislerden aldığım önemsemez cevaplar karşısında bunun yararı olucağını düşünmüyorum açıkçası...kısacası tüm mondial sahiplerine allah yardım etsin...ve büyük bi uyarı(SAKIN UZUN YOLA ÇIKMAYIN)
    Arkadaşım mondial'e çamur atma bence çinlerin içinde en iyi servis veren mondial ya baska marka alsaydın ne yapacaktın motorun arıza yaptımı en az 15-20 gün beleyecektin oda varsa çinlerin kalitesi belli ama mondial işini en iyi yapan firma bunu hiç bir zaman unutmayalım bu motorları biraz kollamak gerekiyor harbi kelite motor gibi kullanmaya çalışırsan daha çok yolda kalırsın bunu elinden geldiği kadar güzel kullanacaksın bunun baska alternatifi yok ya bu diyarı seveceksin yada bu diyardan gideceksin ben ist da mondial yetkili servisinde ustayım ve mondial den hariç çin malı 4 marka motorun servisliği daha var sen onlardan alsaydın da ben seni o zaman görürdüm

Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motosikletimiz arkadaşıma ait henüz 4020 km de bir Mondial racing 150 HS...

Motosikletimizin en büyük problemi 80 km de 0,9 litre gibi bir büyük miktarda yağ eksiltmesi...Bunun nedenide alttaki resimdeki marş dinamosunun silindir bloğuna bağlantı noktasından yağ kaçırması...Yağ kaçağının olduğu iki bölge üstteki resimde yuvarlak içine alınmıştır yağ açıkça görülmektedir...

Motosikletimizin yağ eksiltmesine neden olan altta görmüş olduğumuz avuç içindeki küçük oring conta...

Bu ufak conta yüzünden motosikletimize her 80 km de 0,9 lt yağ kaybettiği için 16 ytl değerinde yağ ilave yapmak zorunda kalıyoruz...

Gelelim ikinci problemimize...Depo Full olduğu halde boş gösteren bir benzin göstergemiz var üstelik bu gösterge aynı benzin seviyesinde bazen depo yarı dolu yada tamamen boş gösterebiliyor dikkat ederseniz iki resimde aynı km de(4020) iki farklı seviye gösteriyor(motosiklet aynı pozisyonda)

Üçüncü sıkıntımız kavrama kapağı filtresi servis tarafından temin edilemediği için kendi başımızın çaresine bakarak elyaf elektrik motoru filtresinden bu şekilde bir filtre yapmak durumunda kalmamızdır ...Buna mecbur kaldık gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü...

Öncelikle motosiklet arkadaşıma ait benim değil rica ettiği hatta İllallah ettiği için bu başlığı açmamı istedi.Motosikletimiz henüz 4020 km de ve garanti kapsamında ...Yağ kaçağına neden olan ufak oring contayı tam iki aydır servisin temin etmesini sabırla bekliyor biz contayı başka bir yerden kesip oraya monte edemiyoruz çünkü yapısı silindirik uymuyor 80 km de bir 16 ytl değerinde yağ ilave ederek işyerine motosikletiyle ulaşmak zorunda kalmasının altını çiziyorum...Benzin şamandrası problemiyle alakalı olarakta beklediğimiz bir parça var şamadra takılı kalmıyor hareketini normal olarak yapıyor ancak bilgi iletiminde sıkıntı var.Tüm bunlara ilaveten bizim uydurduğumuz filltrenin yerinde olması gereken filtrenin değerinin çok ucuz (2,5 ytl) olduğunu söylemişler servisten...
    Sonuç olarak bir kere daha bu gün servise gitti gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim...Motosiklet İzmir Çiğlide ülkemizin 3. büyük kentinde bulunuyor konu hakkındaki takdiri sizlere bırakıyorum...
    dostum 1 senin yağ kaçagı kesinlikle oring'den değil senin yağ kaçagı motorun sağ tarafındaki krank keçesinden sebebi de o keçenin kalitesiz olmasından buna emin ol. 2 sol tarafa taktıgın elyaf gereksiz orası açık dursada hiç bir sakıncası yok. 3 şamandıran büyük bir ihtimal arızalanmış tamir olabilir sökülüp bakılması gerekiyor 1 ve 3 arızaların garanti kapsamında hiç bir ücret vermeden yapılacak işler haberin olsun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı cayzman92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım mondial'e çamur atma bence çinlerin içinde en iyi servis veren mondial ya baska marka alsaydın ne yapacaktın motorun arıza yaptımı en az 15-20 gün beleyecektin oda varsa çinlerin kalitesi belli ama mondial işini en iyi yapan firma bunu hiç bir zaman unutmayalım bu motorları biraz kollamak gerekiyor harbi kelite motor gibi kullanmaya çalışırsan daha çok yolda kalırsın bunu elinden geldiği kadar güzel kullanacaksın bunun baska alternatifi yok ya bu diyarı seveceksin yada bu diyardan gideceksin ben ist da mondial yetkili servisinde ustayım ve mondial den hariç çin malı 4 marka motorun servisliği daha var sen onlardan alsaydın da ben seni o zaman görürdüm

dostum 1 senin yağ kaçagı kesinlikle oring'den değil senin yağ kaçagı motorun sağ tarafındaki krank keçesinden sebebi de o keçenin kalitesiz olmasından buna emin ol. 2 sol tarafa taktıgın elyaf gereksiz orası açık dursada hiç bir sakıncası yok. 3 şamandıran büyük bir ihtimal arızalanmış tamir olabilir sökülüp bakılması gerekiyor 1 ve 3 arızaların garanti kapsamında hiç bir ücret vermeden yapılacak işler haberin olsun

Bİ MONDİAL USTASIYIM DİYOSUN Bİ KEEWAY SERVİSİYİM DİYOSUN. aramıza öncelikle hoş geldin de boş geldin bence. bayaa hızlı girdin. ona çamur atma buna sen bişey bilmiyosun falan gibi polemiklere girme bence. benim ustam iiidir kafanı yorma. memnunum. bilgisindende eminim. şüphe duymam asla......

gelelim ikinci konuya ben sadece ustamın verdiği tavsiyeyi ve nedenleri ile arkadaşlara açıklama gereği hissettim. neden gocunuyosun ki. 40 50 km de bir de benim için çekseler debriyajı ne olurki? ha olan sana olucaksa çekmeyip debriyajı balata için sana geliceklrse reklamı başka yerde yap.

adam 50 yılını vermiş. belki daha fazla. üstelik çinli servisi de diiil. senin bilmediğin motorlara bakıyor. sadece tavsiye etti kötümü yaptı.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Sonunda oring contayı bulduk yanlız Mondial servisinden değil inanamayabilirsiniz ama aynı semtteki sokak arasındaki ufak bir tamirciden...Düşünsenize işin trajikomikliğini yetkili serviste bulamadığımız parçayı nereden temin ediyoruz...Şamandrada gelmiş on gün içinde temin ettiler ve değiştirmişler o arızada ortadan kalktı..Şimdi tek sıkıntımız o kadarda önemli olmayan kavrama kapağı filtresi oda yarın bu gün gelir herhalde
    cayzman92 ...
    Şu an yağ kaçırma sıkıntısı yok yaklaşık 50 km kullandı arkadaşım motosikleti keçeye dikkat etmedim bilgi için teşekkürler...
    Arkadaşlar ben Hyosung GT 250 Comet kullanıyorum Mondial HS racing bence fiyatına ve zor şartlarda kullanılmasına rağmen gerçekten dayanıklı bir motosiklet...Bilinen hemen tüm motosikletlerde bu tip arızalar ortaya çıkabiliyor zaten buradaki topic lerden net olarak bunları görebiliyoruz...Bence bizlerin motosiklet kullanıcılarının en büyük sıkıntısı servis ve yedek parça.Artık tercih sıralamasını belirleyen en önemli faktör olarak satış sonrası hizmet dikkate alınmaya başlayacak gibi gözüküyor...
    Fikrini belirtip yardımcı olan herkeze arkadaşım adına teşekkürler...

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm arkadaslar aytskal gecmiş olsun
    hemen konuya gireyim ilk olarak benim motorda da aynı yerden (marş dinomosu oldugu sarı yerın etrafı)yag kacırma sorunu vardı. servise gitttim motoru 1 gun bıraktım motoru aldııgımda motorun yag kacıran yerine sıvı jonta yapmıslardı. sonra motoru teslım aldım sorun yok artık dedıler sonra halen aynı yerde yag kacırıyordu terleme yaparak yine gittim adam dıyor du sen motoru sıcakken hemen mı stop ediyorsun dedı evet dedim sonra oyle yaparsan tabi kacırırdedi dedim haklıdır yine yag eklettım sonra motor da adamın dedııgını yapsamda yag kacırıyordu.. sonra servisten bir arkadasla tanıştım o ınan 2 saatte motorun o kısmını yaptı sonra tertemız temızledı yag ekledı beş parada vermedım motor da şimdi ne kacırma var ne bişi.. ( aytskal dostum servise gittigimde ilk işim bu kısmı nasıl yapmıs onu ogrenıyım sana haber vercem servıse biz talimat veririz artık)
    gelelim diger konuya: motorda motorda o flitrenin icinde flitreye ihtiyac duyacak hıc bişi yok.. sonra benim servisten arkadas o flıtreyı cıkarıp atmamı bile söyledi bende cıkardım.( bu önemli konu degil) benzin göstergesi de cukurdan gecerken benzin göstergesine gelen kablolarda temazsızlık vardır ( not:mondial servis elektirik hasarlarını karssılamıyor) ( ön panelı cıkartıp benzin gösterge kablosuna bakın)
    eelimden gelen bu dostum

valla ben mondila alacak arkadaslara zaten diyorum motorun ömrü servistir diyorum önce servisin calısma seklını görün sonra alın diye
    örnek: motoru ilk aldım 500 km oldu servisi arıyorum ban 1 hafta sonra geldıyor sonra aradım randavu aldım derken zorla bakımını yaptırdım (ama motor hakkın da ozaman bılgım yoktu ) sonra ankarada başka mondial servisine gittim şimdi Allaha şükür memnunum umarım sizde benim kadar memnun bir servis bulursunuz
    ANKARA MT

ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    sevgili arkadaşlar bende mondial servislerinin fiatta geçirmek istemesi üzerine tam 3 sefer müşteri hizmetlerine mail attım.sonra 2 seferde istanbuldan nazilliyi aradım ama sonuç alamadım.bir tek plastik sinyal lambasına 26 ytl fiat çektiler sirkecide 3-5 lira arası müşteri hizmetleri yetkilisinin söylediği ise en ağırıydı "bizim politikamız bu bizde fiatı servis verir uymak zorundayız" .
    valla ben sattım kurtuldum .çünkü her servise gidişte kazıklanmak çok kötü bir olay
    yaşasın rüzgar kardeşliği

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Kalkıp da 3 milyar peşin para verip mondial aldığıma çok pişmanım.Keşke bir ybr alsaydım diyorum hep.

Sorunları bitmez bitmiyor bu motorların.Astarı yüzünden daha pahalıuya geliyor.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cayzman92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne demek çamur atmak ne kötü bir söz,adam yazmasınmı buraya arızaları,mondialler yapmıyormu arıza ,ayrıca diğer markalar şu anda o arkadaşı ilgilendirmiyorki,onun motoru mondial,dolayısı ile mondial ilgilendirir onu.sen motor tamir et bence firmanı savunmaya kalkma dahada batırıyosun işi.

Arkadaşlar dediiğim gibi benim Hyosung GT 250 cometim var makine arkadaşıma ait ben sadece rica ettiği için ilgilendim Mondialle irtibata geçtim...
    İşin doğrusu Mondial ile irtibata geçtikten sonra tam 8 kez değişik departmanlardan arkadaşımı arayıp ilgilendiler ve problemlerin çözülmesini sağladılar bunu paylaşmak boynumun borcudur...Sorun servisin problemi faks çekmeyerek Mondiale iletmemesi orada bulunan elemanlara servise telefon edip neden istemediniz diye sormuş ve parçayı yollamışlar emin olmamakla birlikte sanırım garantiden olduğu için servis işi sallayıp işgüzarlık etti...
    Bu mevzunun sorunun çözümünde motosiklet nete olayı taşımamızın büyük faydaları olduğuna inanıyorum ben...
    Eğer bir sorun yaşıyorsanız Mondial irtibat ...
    http://www.mondialmotor.com.tr/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler