Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj teliiiii

Motovento
    REKLAM ALANI
    Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Arkadaşlar dün fulyadan şişli'ye doğru çıkarken yokuşta debriyaj telim koptu ve kalakaldım ortada aslında hissttim desem yalan olmaz keeway superlight ile.Servisi aradım akşamüstü 7 de bişe yapamıyacaklarını sölediler ve mecburen orda bir otoparka çektim,debriyaj telide yrn gelicekmiş ve takılıcak.Tel kopunca boşa geçmedi doğal olark vites ve hareket de ettiremedim biraz asıldıktan sonra ve ayak zorlamasıyla boşa geçtide otoparka götürdüm yoksa ölee kalmıştık yoldaa.Sözün özü yanımızda ufak çapta yedek parçalar mı taşısak mesela debriyaj teli dicemm amaa saçma olcak işte bunu paylaşiim dedim sizlerlee...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Neden olmasın! Zaten birçok usta bunu tavsiye ediyor...

Gaz teli , debriyaj teli , buji , sigorta , ön + arka far ampulu bunların en önemlileri.

Mutlaka yanında bulunmalı.Tabi kolay biryerde ise hemen müdahale edersin.
    Bazı modellerde gaz teli için depoyu bile sökmek gerektiğini gördüm...

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Bazı motorlarda debriyaj telinin şanzımana takıldığı nokta açıkta oluyor. Böyle bir durumda parmağınızla telin yaptığı hareketi yaparak rahatça boşa alabilirsiniz. Teli takip edin bittiği noktayı ve yaptığı hareketi inceleyin. Biraz sıcakta olsa benim motorumda tel olmadan elle yapılabiliyor.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    herzaman topcase imde debriyaj teli, gaz teli, buji, far ve stop lambaları, sigorta bulundururum. paranoyak demeyin bana. kaç kere yolda kalıp "keşke yedeğini alsaydım" dediğim okadar çok olduki.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Benim debriyaj hidrolik olduğundan tel ile işim olmaz
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    arkadaşım bence çok haklısın kesinlikle yanında bir adet debriyaj teli bulunsun ne olur ne olmaz bende senin gibi iki kere yolda kaldım ve ayrıca gaz talide bulunsun önemli yer tutmayacak seyler
    annem beni öldürecek

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim debriyaj hidrolik olduğundan tel ile işim olmaz
    Abicim al sana ; hidrolik debriyaj kolu...

http://www.youtube.com/watch?v=OKoQqjHsOOo

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı Starwars-14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün fulyadan şişli'ye doğru çıkarken yokuşta debriyaj telim koptu ve kalakaldım ortada aslında hissttim desem yalan olmaz keeway superlight ile.Servisi aradım akşamüstü 7 de bişe yapamıyacaklarını sölediler ve mecburen orda bir otoparka çektim,debriyaj telide yrn gelicekmiş ve takılıcak.Tel kopunca boşa geçmedi doğal olark vites ve hareket de ettiremedim biraz asıldıktan sonra ve ayak zorlamasıyla boşa geçtide otoparka götürdüm yoksa ölee kalmıştık yoldaa.Sözün özü yanımızda ufak çapta yedek parçalar mı taşısak mesela debriyaj teli dicemm amaa saçma olcak işte bunu paylaşiim dedim sizlerlee...
    sana ders olsun kardes ..her usta motorcu yanina debriyaj teli ,gaz teli,lastik tamir malzemesi(simdi kolayi cikti lastik sisirme tupu),ve her vidaya civataya uygun anahtar takimi bulundurman gerekli..gecmis olsun..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @viper_1 Orda motor patlıyor kopan parçada adamın eline çarpıyor debriyajla alakası yok.

@boy Sende hidrolik yağı taşı
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @viper_1
    Abicim al sana ; hidrolik debriyaj kolu...
    Ne olduğunu pek anlamadım. Adamın eli mi kopuyor?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    @boy Sanırım öyle ama sebep motor üst kapak patlatıyor. Dikkat edersen benzin deposu havalanıyor. Olay tamamen motor patlatma. Drag motorlarında sık olur.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben daha farklı yönünden bakacağım olaya, yani tel koptukdan sonra çözüm aramak yerine kopmadan önce kontrolü ele almak daha mantıklıdır. Gece gündüz yanınızda yedek parça taşımayada gerek yoktur.

Kısacası debriyaj yada gaz teli birden bire kopacak malzemeler değillerdir, periyodik kontrollerde bakılsaydı eğer yakın zamanda kopma ihtimali olduğu anlaşılır ve değiştirilirdi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    bence değiştirmeye gözü kesenler bulundursun
    zira ben başlarsam tel değiştirmeye
    toplayamam bi daha
    motora da yazık olur
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    abi bütün yedek parçalarını yanında taşıyacaksın... Hatta musait bi yerin var ise 1 lt benzin bile tasıcaksın... Nolur nolmazz )
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    @Eyong'a katılıyorum. Tel kopmadan önce tel tel kopma yapmaya başlar en son aşamada kalan teller ilk zorlamada bırakır kendini. Aslında motora binmeden önce önemli aksamları bir kontrol etmekte fayda var.

edizel1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta bir motorcu..yedek parça ve alet takımlarını yanında taşır.Sana lazım olmasa bile başka bir motorcu arkadaşının ihityacı olabilir.bu nedenle ne kadar kontrol etsende kopacağı varsa kopar..Herzaman biz motora binecek değiliz ya biraz da onlar bize biner.. Bu nedenle yedek parça ve alet takımlarının yanınızda olması sizi bu kışa girerken başınıza oladık yerlerde kalmanıza sebe olmaz ve sizde yolunuza rahatlıkla devam edibilirsiniz...Keyifli sürüşler dostlar...
    [B]İNSANLARLA YAŞAMAK İÇİN ONLARA MUTLAKA SABIR GÖSTERMEN GEREKİR...[/B]:cat:

Motosikleti
    Alıntı edizel1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta bir motorcu..yedek parça ve alet takımlarını yanında taşır.
    Böyle bir genelleme yapmak yanlış. Çok usta sürücüler bilirim yanında alet edevat taşımazlar. Ama periyodik bakımları ihmal etmezler. Sadece uzun yol yapan kişiler belli alet edevat ve malzemeleri yanına alır. 1 günlük sürüşte kimse bunu yapmaz. Bence gereğide yok. Eğer taşıyacaksanız bence güvenliğiniz için önemli olan arka ve ön far ampülü ve sigortasını taşıyın. Görünmeyen bir motor sizin tabutunuzdur.

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Eywallh arkadaşlar fakat bakım konusunda sorun yok zati ara ara uğruyoz (her nekadar telleri kontrol etmesemde)ama mantıklısı yanda ufak malzemeler taşımak dediğiniz gibi. Bunun kontrolle alakası yok birden başa geliii sanmıyorum önceden gevşemiş olmasını.Neyseki bugün yapıldıda kurtuldum 2 gündür motoru kapuıda görmeyince insan garip oluyor bir parçası eksikmiş gibi hissediyor kendini nasıl ki cep telefonsuz yapamaz olduk aynen bu duygu.Onun dışında vidoeda da bir parça yerinden fırlayıp herifin eline çarpıyo bence eline birşey olmiiiii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler