Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu motoru bilen varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    Arkadaşlar MİNSK 125 CC hakında bilgisi olan varmı? Yakıtı,sağlamlığı daha doğrusu çok baş ağrıtırmı?Şimdiden çok teşekkür yardımlarınıza!Bİde eli yüzü düzgününe en fazla ne vereyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu motoru rus malı olarak biliyorum;ama sorduğun sorular hakkında bir bilgim yok
    [ ELAZIĞ-MT ]

Motosikleti
    CBF 150ı

Teşekkürler kraljames!

Yorum için teşekkür kral!bana kemikli bir motor gibi geldi.çinlilerden iyidir bence ne dersin.Birde resmi nereden buldun?

walla bizde galiba 95 modeli var.km sayacı 8000 küsür km'de takılı kladı.teli koptu..yazlıkta kullanıyoruz.bir sefer beni yolda bıraktı ciddi bi problem yüzünden 1. vites dişlisini sıyırdı..bir sefere babamı yolda bıraktı lastik patladığı için..ama hala kullanıyoruz 10 seneyi geçti..neredeyse bütün parçaları değişti..daha grenajları gıcır gıcır çizik bulamazsın9 ay yazlıkta yatıyor size yemin ederim tek basmayla hala çalışır..daha tık demedi..ama motor ısınmadan basarsan gitmiyo:D

bu motor..burasıda bizim yazlık özledimm be bu sene gidemedim doğru düzgün..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    motor zamanının en iiilerinden. zannedersem 89 veya 90 model. Rus motoru dur kendisi. sağlam olmaya saglam ama parçası kaldımı bilmem. ekonomikti zamanında. ybr ile aynı yakıyo zannedersem. motoruda 2 zamanlı hatırlıyorum.
    fiyatına gelince 1.sınıfı heralde 600 700 civarı.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

parça sıkıntısı yok ama 2 zamanlı değil herhalde hatırlayamıyorum doğrusu..ya da bizim ki artık 2 zamanlı olduğunu hissettirmiyor:Dbu arada 600-700 ytl'ye bütün parçalarından 2 şer tane yedek almak üzere motoruda alırsınız
    bizim oraların en temiz minski budur.yani bakımlı falan ona rağmen geçen sene 650-700'e satamadık..sonrada satmayalım dedik zaten çünkü bisan roadstar alındı ve ona benzin parası olacaktı garibim..ööyle duruyo şimdi babam nostalji olsun die arada bi biniyo..wayyy be bu motorun bende hatırası çoookkk

Motosikleti
    CBF 150ı

o.k!

Anlaşıldı demekki fena değil ,yakıtta tasarruflu alayım o zaman ben bundan bir tane ne dersiniz?Ama boyum 1.90 küçük gelmez mi?

evet küçük gelir için rahat olsun:D

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    çok benzin yakıyor burda bayağı var.
    piyasası yok dandik bir motor alma bir ara ben de niyetlendim..
    parça sıkıntısı var ve servisler ilgilenmiyor kıyı köşe yerlerde harcanırsın

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bu motorun 97 modelinden dedem de var ve hala kullanır kendisi 66 yaşında kastamonunun dağlık orman yollarında bana mısın demeden 2 kişi ve un çuvalı ile yokuş çıktığını bilirm ben bunun çünkü artçı bendim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    bundan bizim komşu almıştı 10 sene evvel 2 zamanlı 125 cc o yıllarda fazla alternatif olmadığından iyi sayılabilecek bi motordu hala piyasada var demekki ben bayadır görmüyordum

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Piyasada var. Parça olarak bizim burda kocaman bir dükkan var ve ağzına kadar minsk parçası dolu. Bu motorlar basit teknoloji ve tamiri kolay araçlardır. 2 zamanlı motor kullanır. 2 zamanlı mtoorlarda benzin - yağ oranını kendiniz yapın ve kullandığınız 2T yağ marka bir yağ olsun. Bu şekilde motor ömrünü ciddi oranda arttırabilirsiniz. Bir diğer hussus'da motor yağının değişim periyoduna dikkat edin. KArterde dolaşan hava + benzin karışımı yağı sürekli kirletir. Kaliteli bir motor yağı ve periyodik bakımla vites kutusunu ve krankı da korumuş olursun. İş görecek bir motordur.

Misnk'le ilgili bilgilere burdan ulaşabilirsiniz.

http://www.belarusguide.com/industry1/Minsk_motor.htm

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

s.a

valla abicim fotoyu google den buldum
    [ ELAZIĞ-MT ]

Hmm rus malı ıse emınım cok hantal bısedır,benzın normal yakar,sanırım heasplı bısedırde,uzun sure dayanır gıbı

umit_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TGB 303r
    misk heralde

Motosikleti
    98-minsk 125 e
    Alıntı kraljames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motoru rus malı olarak biliyorum;ama sorduğun sorular hakkında bir bilgim yok

evet bu motor rus motorudur.oldukçada sağlam bir motordur.düzgün kullanman halinde eskitemezsin.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    aynı soru başka bir başlık altında vardı konuşmuştuk benim ilk kullandığım ve üzerinde acemiliğimi attığım motordur eskiden rus pazarları olurdu otobuslerle gelirlerdi ordan almıştık çok sağlam motordur
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler