Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Jokey kaskına ceza ( 690 tl )

Motovento
    REKLAM ALANI
    wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    İyi forumlar herkese. Her hafta yediğim cezalara bir yenisi daha eklendi bugün.
    Havalar sıcak malum kısa mesafe yolculuğumda jokey kaskı taktım bugün fakat siperliği olmadığı için ceza yedim. Halbuki siperlik takınca o kadar kötü gösteriyor ki hayati tehlikesi daha fazla. Zaten trafikte kimse kaskının siperliğini yukarı çekmiyor zaten canım, hele çene açılır kasklı kuryelerin ağzındaki cuvara da hayal ürünü Neyse efenim daha gözümden uyku akarken sabah sabah beni ayıltan memurlara selam olsun. Trafikte ve hatta ülkemizdeki kusursuz nizamın işleyişini jokey kaskı takarak sekteye uğrattığım için sayın cumhurbaşkanımıza kadar tüm devlet yetkililerinden özür diliyorum, vatandaşlarınızı çok seviyor ve bizlerin sağlığını önemsiyorsunuz biliyorum.
    birbilent ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Hepsini anladım da Jokey kaskı nedir yahu? Şaka bir yana, cezadan öte kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için takıyorsunuz motosiklet kaskını. Ceza işin tuzu biberi...Bu konuda şikayetçi olmayı pek anlamıyorum. Mesafe kısa da olsa, uzun da olsa, motosiklet sürerken aldığımız risk değişmiyor ki...diğer sürücülerin takıp takmaması da onların problemi.

Siz yine iyi kötü bir şey takmışsınız. Hele yaz geldi, artık trafikteki motosiklet sürücülerini görmeye değin...felaket durumdayız...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Jokey kaskı nazi kaskına benziyor. O zaman Nazi kasklara da ceza keserler yakında. Geçmiş olsun.

Bir dahakine sunu dene, organik dersin soran olursa.. Espri yapmıyorum.

espresso, KROSNO, maximusti, ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Gözlük kullansaydın hiç bir şey olmazdı. Bir daha ki sefere yoğurt kovası deneyin bence.
    wing50i ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük kullansaydın hiç bir şey olmazdı. Bir daha ki sefere yoğurt kovası deneyin bence.

böyle mi hocam
    Alman_ ve F54 bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CL250
    Birkannn, AlbayKonrad, abyasar ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kaskı giymeden motorun üzerine bile çıkmam, oldu aksilik oldu durduğum yerde düştüm kafamın yere çarpmayacağı ne malum.

Bir de jokey kaskı ne ola ki?
    Jokey kaskı deyince at yarışlarında jokeylerin ata binerken giydiği kasklar aklıma geliyor, sahiden öyle mi? Motosiklet sürerken motosiklet kaskı takılır.
    maximusti,, Yobaaz, AlbayKonrad ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı giymeden motorun üzerine bile çıkmam, oldu aksilik oldu durduğum yerde düştüm kafamın yere çarpmayacağı ne malum.

Jokey kaskı deyince at yarışlarında jokeylerin ata binerken giydiği kasklar aklıma geliyor, sahiden öyle mi? Motosiklet sürerken motosiklet kaskı takılır.
    doğru haklısınız. hatta yayaların da ekipman kullanması lazım bence. yolda yürürken ayağımız takılıp düştükten sonra kafamızı kaldırım taşına çarpmayacağımız ne malum değil mi ?
    araltı ve birbilent bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizim ilçede son zamanlarda motor kontrolleri arttı. Acımadan her eksiğe cezayı geçirdiler. Bunu fırsata çeviren nalburlar da dandik plastik başlıklar getirip millete kakaladılar.
    Belli ki sadece buralarda değilmiş olay...
    espresso bunu beğendi.

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon50 Custom ve Ramzey Cup100
    Alıntı wing50i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru haklısınız. hatta yayaların da ekipman kullanması lazım bence. yolda yürürken ayağımız takılıp düştükten sonra kafamızı kaldırım taşına çarpmayacağımız ne malum değil mi ?
    Kardeş hertürlü suçlu olduğunu biliyorsun, cezayı yemişsin ders alacağın yerde herkesi suçlama derdindesin, insanlar senin konuna vakit ayırıp cevap yazmış ve yanlış yaptığını söylüyor ve onlarada aynısını yapıyorsun demekki adam gibi muameleyi hak etmiyorsun. git tak o salak kaskını tekrar bin motoruna tekrar ye cezanı yada kafanı kır.
    zihnigonen, ilker a., Beto87 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2918 Sayılı Trafik Kanunu'nun 78 maddesine istinaden yapılan kontrol ve cezalandırma işlemleri koruyucu tertibat adı altında kask zorunluluğunu içeriyor.

Sürücülerin ve yolcuların koruyucu tertibat kullanma zorunluluğu:
    Madde 78 –*Belirli sürücülerin ve yolcuların, araçların sürülmesi sırasında koruyucu tertibat kullanmaları zorunludur.
    Kullanma ve yolların özelliği gözetilerek hangi tip araçlarda sürücülerinin ve yolcularının şehiriçi ve şehirlerarası yollarda hangi şartlarda hangi koruyucu tertibatı kullanacakları ve koruyucuların nitelikleri ve nicelikleri ile emniyet kemerlerinin hangi araçlarda hangi tarihten itibaren kullanılacağı yönetmelikte belirtilir.
    (Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.)*Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.

Fakat kaskın biçimi hakkında açıklayıcı bir hüküm yok. Bununla ilgili bir genelge var mı ? Ben aradım ama bulamadım. Yoksa polis uygunluk şartına genel kriterlere göre mi karar veriyor ?

Motosikleti
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2918 Sayılı Trafik Kanunu'nun 78 maddesine istinaden yapılan kontrol ve cezalandırma işlemleri koruyucu tertibat adı altında kask zorunluluğunu içeriyor.

Sürücülerin ve yolcuların koruyucu tertibat kullanma zorunluluğu:
    Madde 78 –*Belirli sürücülerin ve yolcuların, araçların sürülmesi sırasında koruyucu tertibat kullanmaları zorunludur.
    Kullanma ve yolların özelliği gözetilerek hangi tip araçlarda sürücülerinin ve yolcularının şehiriçi ve şehirlerarası yollarda hangi şartlarda hangi koruyucu tertibatı kullanacakları ve koruyucuların nitelikleri ve nicelikleri ile emniyet kemerlerinin hangi araçlarda hangi tarihten itibaren kullanılacağı yönetmelikte belirtilir.
    (Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.)*Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.

Fakat kaskın biçimi hakkında açıklayıcı bir hüküm yok. Bununla ilgili bir genelge var mı ? Ben aradım ama bulamadım. Yoksa polis uygunluk şartına genel kriterlere göre mi karar veriyor ?
    yeni geçen sene falan çıktı kanun gece reflektif kıyafet ve korumalı gözlüklü olmak zorunda kask, hangi maddede nerede yazıyor bilmiyorum. vizörsüz kasklar artık kask sayılmıyor.
    espresso bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ellerine saglik,

Ayni performansi forum yöneticilerimizden de bekliyoruz.

Takilmasi hem kanunen hem de güvenligimiz icin zorunlu olan ekipman yerine sacma sapan icatlari takanlarin ve bunu sanki hakmis gibi savunan bu güruhun actigi basliklari bir zahmet kapatmiyorlar. Eh sonucta adamlarin motosiklet ile alakasi yokki . Forum hit alsin , reklamlar devam etsin yeter, motorcu düsmüs ölmüs umurlarinda degilki.

Khaira bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    şarköy de herkes jokey kaskı takıyor ceza yiyen olmadı

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı wing50i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya yürüyeceğim zaman da yürüyeceğim yere uygun giyiniyorum, mesela çalılıkların çok olduğu orman vb. yerlere terlikle-sandaletle gitmiyorum ayağıma bir şey batar, ayak bileğime kene yapışır vb. diye sağduyulu davranıp böyle yerlerde yürüyeceğim zaman bot giyiyorum.
    zihnigonen, Osm@n, abyasar ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Merak edenler için kasım 2023 te kanun çıktığında açılan başlık Burada

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne desek boş olur bu saatten sonra

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şarköy de herkes jokey kaskı takıyor ceza yiyen olmadı
    Bu jokey kaskı dedikleri nasıl bir şey ki? Hala anlamadım. Gerçekten jokeylerin taktığı kask ise şarköy gibi bir yerde hipodrum yok bir şey yok orada nasıl bulmuşlar?

Bizim burada da hele şimdi yaz geldi kimsede kask yok, olanlarda da dandik yarım kask var ama onlar bile en fazla %10 falandır. Vızır vzır her yer 50cc ile 125cc arası scooter dolu, bir de egzos bağırtan 125cc-250cc arası sport görünümlü dandik çin malı motorlar var. 250cc motorlar büyük sayılıyor. Motor konusunda tam bir maymunlar cehennemi. Polis işini yapsa bu insanlarda belki bir bilinç oluşur.

Motosikleti
    Decathlon mağazalarında var, diyet uygun diye oradan almışlardır.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)