Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Royal Enfield Himalayan Başlamadan Biten Macera

Motovento
    REKLAM ALANI
    DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Evet arkadaşlar, size başlamadan biten ve hala sıkıntılı şekilde devam eden yeni motor alamama sürecini anlatıyorum. Bu sene Mart ayında fuar da görüp beğendiğimiz, eskiden beridir hep merak ettiğim Royal Enfield Himalayan modeli güncellenmiş hali ile Türkiye ye iyi bir distribütör olduğunu düşündüğümüz bir firma ile gelmişti.
    Ellerindeki mevcut renk için fiyat sabitleme garantisi ile Nisan ayınının son haftası teslim ve diğer renkler için kapora ile fiyat sabitleme olmadan Haziran teslim denmişti.
    Biz de inanarak maalesef 22.03 tarihinde 300,000 ( üçyüzbin) tl göndererek Nisan ayındaki teslimatı beklemeye başladık. Süre geldiğinde arayan soran yoktu. Ben aradığımda Mayıs ortası dendi, Mayıs ortasında da aynı şekilde hiç bir haber verilmedi ve ben aradığımda Mayıs sonu kesin , nakliye problemleri oluştu dendi. Sizin de anlayacağınız gibi Mayıs sonunda da ne arayan ne soran olmadığı için, ben aradım ve Haziran da dendi. Ücret iadesi istedim; aynı motorun gelme şekli gibi; 30 Mayıs Perşembe talep ettiğimde, 2 gün sonrasında geliyor, bu süre dolduğunda 3 gün sonra kesin ve o süre de dolduğunda en son bugün demişlerdi. Maalesef bugün de ne arayan soran ne de hesabıma gelen giden bir şey var.
    Bu kadar merak ettiğim, kullanmayı istediğim bir motoru alamamak bir yana, verdiğimiz parayı da muhtemelen güzel bir şekilde bankada değerlendirip inatla vermemeleri, piyasada yer edinmek, markayı oturtmak bir güven ve kalite ortamı oluşturmak gibi bir niyetleri olmadığını ispatlıyor bence.
    Hem sevgili motosiklet sever arkadaşlarım için bu olumsuz durumu paylaşmak ve başkasının yanmamasını istedim. Hem de konu hakkında yasal prosedürü bilenler bilgi be fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.
    Teşekkürler
    freasy ve zihnigonen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrOzata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Çok geçmiş olsun hocam o heves kırıklığını tahmin etmek zor umarım hakettiklerini yaşarlar...
    DAYYAR bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Çok geçmiş olsun umarım paranı geri alabilirsin.
    Ama helal olsun 300 bini şak diye bunlara vermekte cesaret ister.
    DAYYAR bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    abi bazı şeyler kendini uzaktan belli eder. 2 tane avm ye 3 tane yutubıra kapılıp veriyorsunuz parayı sonra üzülüyorsunuz gayet normal bence adamların sen parayı verdiğin tarihte ne daha doğru düzgün dükkanları vardı nede siteleri onuda geçtim instagram adresi bile yoktu. deli cesareti vallahi ne diyeyim
    araltı, tommygun, Birkannn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Maalesef yine bir distribütör faciasına denk gelmişsiniz. İşte bu yüzden insanlar güvenip de, bu tür markalara yönelemiyorlar.

Mart ayında aynı sizin gibi bir başka forum üyesi de ödeme yapmış. İsterseniz ona ulaşın. Süreci nasıl yönetmiş belki fikir verir.

https://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/216382-royal-enfield-himalayan-450-aldim-gorusleriniz.html

Hukuki prosedür ihtarname ile başlar. Noter aracılığı ile durumu bildiren yazılı bir ihtarname göndermelisiniz. Gelen yanıta (veya gelmeyen) göre süreç şekillenecektir. Bir avukattan yardım talep edebilirsiniz. Belki avukata gerek bile kalmayacaktır.
    DAYYAR bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Çok geçmiş olsun, faizlerin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde nakiti bulmuşken uzattiklari kadar uzatacaklardir süreci, belki de paraları bir yerde kullandılar alım süreci çok daha acı olabilir.

Ben de komple ödeme yapmaktan çok kısmi ödeme yapılması taraftarıyım.

Sürecin takipçisi olacağız, hem zamanı uzatıp.hem.parayi vermemek tam amatör işi..
    DAYYAR bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, ayrı ayrı alıntı yapmayı bilmediğim için tek mesajda hepinize yazıyorum.
    Fuar da boy gösteren, şu an ismini yazmadığım yıllardır Türkiye de otomotiv sektöründe olan büyük bir firmanın distribütör olduğu firmaya da güvenemeyecek isek artık, hatalı benim haklısınız. Uzun zamandan beri ülkemizde görmek istediğim sağlam ve rüştünü ispat etmiş bir ürün diye tercih etmiştim. Yani bir kaç moto vlog yapan arkadaş yada mağaza ile karar vermedim bu işe. ( Parantez içinde moto vlogçu arkadaşların tavsiye ettiği hiç bir ürünü almama kararı aldım bir kaç yıl önce zaten, onu ayrıca yazarım isterseniz )Aldığım zaman zaten dediğiniz gibi bunlar daha oluşmamıştı.
    Hırsızın hiç mi suçu yok lafı geldi aklıma.
    tommygun, zihnigonen, freasy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yahu GB kaç yıldır MV'de sağlam işler yapıyor, şimdi bir de arkasında Kibar Holding var. Öyle iki AVM'ye üç yutubıra kanmalık bir durum yok, Royal Enfield da çatır çatır pazara yerleşiyor.

Çok tatsız olmuş bu durum. Bu kadar lafı yemek uğruna bu sipariş paralarını gecelik faizde çevirerek bir bok kazanamaz bu firmalar. Çok tatsız tabii ki ben firmayı savunmak falan için söylemiyorum konuyu da, yapmadıysan bir atla git Watergarden'a. Temiz kibar bir şekilde bir yönetici ile görüşmek istediğini söyle anlat durumu. Tabii ki bir tüccar olarak seni siparişini beklemeye yöneltmek isteyecektir ama yok benim midem kalktı geri istiyorum paramı dersen çok da uzatmazlar.

Ha ben senin yerinde olsam Himalayan bence çok güzel motor o işler ve o sınıf için, biraz daha beklerdim.
    computeus, Yobaaz ve zihnigonen bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ülkede kanun izan medeniyet hak hukuk hak getire,
    nakit olarak 17 aylık asgari ücreti ödediğin ürünü bir türlü teslim alamıyorsun aylarca bekletilip üzerine paranı da iade alamıyorsun ve bunun karşı tarafa hiç bir yaptırımı yok, varsa da aylarca peşinden koşup vaktini enerjini harcaman gerekiyor.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı DAYYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, ayrı ayrı alıntı yapmayı bilmediğim için tek mesajda hepinize yazıyorum.
    Fuar da boy gösteren, şu an ismini yazmadığım yıllardır Türkiye de otomotiv sektöründe olan büyük bir firmanın distribütör olduğu firmaya da güvenemeyecek isek artık, hatalı benim haklısınız. Uzun zamandan beri ülkemizde görmek istediğim sağlam ve rüştünü ispat etmiş bir ürün diye tercih etmiştim. Yani bir kaç moto vlog yapan arkadaş yada mağaza ile karar vermedim bu işe. ( Parantez içinde moto vlogçu arkadaşların tavsiye ettiği hiç bir ürünü almama kararı aldım bir kaç yıl önce zaten, onu ayrıca yazarım isterseniz )Aldığım zaman zaten dediğiniz gibi bunlar daha oluşmamıştı.
    Sözleşmeyi paylaşman mümkün mü? Kişisel bilgilerini gizleyerek.

Malesef burası Türkiye evet hırsızın hiç suçu yok.
    Burası parasıyla rezil olanların ülkesi

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    eskilerin dediği gibi: para bir yana mal bir yana.
    olmayan ürünü almak her zaman risk içerir. ürünü getiremeyen marka zaten en büyük suçlu.
    o tarihte verilen paranın aylık finansman maliyetini de düşünmek gerek.

Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Arkadaşlar, bir kaç dakika önce eft geçti hesabıma. Büyük bir ders alarak bu işten kurtulmuş bulundum. Buraya yazmamın etkisi oldu mu bilmiyorum ama hepinize teşekkürler. Bu arada forumdan bu motoru teslim alan oldu ise yazarsa çok sevinirim.
    zihnigonen, maximusti,, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

MrOzata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Arkadaşlar, bir kaç dakika önce eft geçti hesabıma. Büyük bir ders alarak bu işten kurtulmuş bulundum. Buraya yazmamın etkisi oldu mu bilmiyorum ama hepinize teşekkürler. Bu arada forumdan bu motoru teslim alan oldu ise yazarsa çok sevinirim.
    Gözün aydın hocam üzerinden büyük bi yük kalkmıştır umarım
    Kalbi Kırık Ölmek...

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Normalde yasal faiziyle iade etmeleri gerek ama sanırım buna ayıracak gücünüz kalmamıştır. Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Alıntı MrOzata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın hocam üzerinden büyük bi yük kalkmıştır umarım
    Hem de nasıl, şu yakınımda olan kim varsa çay dondurma ısmarlayabilirim 😀
    espresso, Alpbatur ve F54 bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    doğru sende haklısın. himalayana bende ısınmıştım sonra bu yazdıklarım yüzünden ben direkt vazgeçmiştim. Bence TR nin en büyük şirketinin çocukları yönetiyor olabilir bu süreci ( bizim oğlanada motosiklet işi verdik takılıyo ) kıvamında ilerliyor gibi görünüyor.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu GB kaç yıldır MV'de sağlam işler yapıyor, şimdi bir de arkasında Kibar Holding var. Öyle iki AVM'ye üç yutubıra kanmalık bir durum yok, Royal Enfield da çatır çatır pazara yerleşiyor.

Çok tatsız olmuş bu durum. Bu kadar lafı yemek uğruna bu sipariş paralarını gecelik faizde çevirerek bir bok kazanamaz bu firmalar. Çok tatsız tabii ki ben firmayı savunmak falan için söylemiyorum konuyu da, yapmadıysan bir atla git Watergarden'a. Temiz kibar bir şekilde bir yönetici ile görüşmek istediğini söyle anlat durumu. Tabii ki bir tüccar olarak seni siparişini beklemeye yöneltmek isteyecektir ama yok benim midem kalktı geri istiyorum paramı dersen çok da uzatmazlar.

Ha ben senin yerinde olsam Himalayan bence çok güzel motor o işler ve o sınıf için, biraz daha beklerdim.
    Aha abi görmüyor musun görünen köy kılavuz istemez.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    1 yılda ktm 890 alamayan bir başlık var şu an da sol frame’de.

Himalayan almayı düşünüyordum, cf moto’nun yanına yazdım kendisini. Bence yarın yatırmıyorsanız dava açıyorum derdim.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    olmayan mala hayatta para vermeyin.evet bi miktar kapora verilir sözleşme vs tamam.ama bütün parasını vermek büyük hata.baktığımız zaman 40 bin liraya yakın bir zararınız oldu.son teslim tarihinden itibaren bunun faizini alabilirsiniz yani mayıs sanırım.sözleşmeyede tabi bağlı bu durum değişir.neyse geçmiş olsun değil hayırlı olsun dicez belki bela alıcaktınız başınıza.daha motoru satamayan adam servis yedek parça işini nası halledicekti?
    F54 bunu beğendi.

Koskocaman motosikleti getiremeyen kurum, minicik yedek parçaları kaç yılda temin eder acaba
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmayan mala hayatta para vermeyin.evet bi miktar kapora verilir sözleşme vs tamam.ama bütün parasını vermek büyük hata.baktığımız zaman 40 bin liraya yakın bir zararınız oldu.son teslim tarihinden itibaren bunun faizini alabilirsiniz yani mayıs sanırım.sözleşmeyede tabi bağlı bu durum değişir.neyse geçmiş olsun değil hayırlı olsun dicez belki bela alıcaktınız başınıza.daha motoru satamayan adam servis yedek parça işini nası halledicekti?
    Ben de yazdığınız gibi düşündüm. Daha başında bu kadar sorumsuzca iş yapan firma daha sonrasında neler yapmaz ki ? Bakım, servis, yedek parça, hele ki yenilenmiş bir model olarak kronik sorun çıkarma ihtimali de yüksek oluyor. Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi; geçmiş olsun değil de hayırlı olsun diyeceğiz artık. Bir bela dan kurtulmuş gibi hissediyorum.
    Adaletli olan gerçekten yasal faizi ile talep atmak yada şikayet edip almak bu şekilde. Fakat bu dev firmalar ceplerinden 1 kuruş çıkacağı zaman inanılmaz bir avukat ordusu ile üstünüze saldırıyorlar resmen. Tek yapabildiğim buraya yazmak ve diğer motor severlerin benim düştüğüm hataya düşmemesi için bilgi vermek.
    tarzan rıfkı ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler