Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korumalı Motosiklet Pantolonu Önerisi - Mayıs 2024

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam herkese.

dizlik kullanıyorum ancak çok kullanışlı gelmiyor bu nedenle yazlık korumalı pantolon önerisine ihtiyacım var. Ancak pek bilgim oldugu bir konu değil; asagıdaki gibi beklentilerim var.

-Yazlık olmalı
    -Korumalar içten değil mümkünse cep gibi dıştan takılan olmalı (işe geldiğimde pantolon yerine koruma kısmını çıkarmak daha kolay)
    -Sıkılığı ayarlanabiliyor mu bu pantolonların bilmiyorum, öyle bir sistem varsa güzel olur.
    -Fiyat olabildiğince düşük olmalı, hem motor hem ekipman masrafı yapıyorum su an kaza nedeniyle.
    -Kalıbı rahat kalıp olması lazım, biraz kiloluyum.

Şimdiden önerilere teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben riderdenim bora modelini almıştım.
    Kışlık model, beli oldukça yüksek, supersport motor sürseniz bile beliniz açılmaz öyle yüksek ama rahat pantalon. Diz korumaları bendeki model eski olduğu için dışarıdan takılıp çıkarılmıyor ama ofiste 10 saat zaman geçirdiğimde bile rahatsızlık hissetmemiştim.
    Paçaları dar olmayan model almıştım özellikle, uzun motosiklet botlarımın üzerine paçaları salınca botlar da çok dikkat çekmiyordu.
    iki kere kaza yaptım, ikisinde de sağlam kaldım, yani yeterince korudu.

riderdenim'in korumaları dışarıdan takılıp çıkan yeni modelleri kesin daha rahattır. Sıra gelince bir tane daha alıcam ama yazlık model almayacağım, kışlıkla yazın da pişmeden rahat edebiliyorum nasıl olsa, serin havalarda üşümeyeyim, sıcaktan değil soğuktan korkan biriyim ama ben.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bütün taleplerinizi karşılayacak mantıklı fiyatı olan ürünler riderdenim'de var...

İki tane Riderdenim pantolonum var. Karayel ve en son geçen hafta internet sitelerinden aldığım Hayta modelleri. İkisi de tam yazlık değil ama yazın kullanımda da çok sorun olacağını sanmıyorum. Duman File ve Efil gibi tam yazlık modelleri de var. Siteleri oldukça hızlı ve güvenli çalışıyor. Korumalar pantolonla birlikte geliyor. Değişim ve iade kartı ile gönderiyorlar. Normal jean pantolon bedeninizle uyumlu kalıpları var.

Öneririm...
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün taleplerinizi karşılayacak mantıklı fiyatı olan ürünler riderdenim'de var...

İki tane Riderdenim pantolonum var. Karayel ve en son geçen hafta internet sitelerinden aldığım Hayta modelleri. İkisi de tam yazlık değil ama yazın kullanımda da çok sorun olacağını sanmıyorum. Duman File ve Efil gibi tam yazlık modelleri de var. Siteleri oldukça hızlı ve güvenli çalışıyor. Korumalar pantolonla birlikte geliyor. Değişim ve iade kartı ile gönderiyorlar. Normal jean pantolon bedeninizle uyumlu kalıpları var.

Öneririm...
    Karayel'in paçası dar mı hocam ? Arayışım dar olan da.. Sastech le geliyor bir de bildigim..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Yorumlar için teşekkürler. Ridernim cogunluk fit kalıp ancak samyeli ve bora modelleri rahat kalıp, aslında güzel duruyor.

Samyeli görünüş olarak daha iyi olsa da bahar ve kış için, bora ise 4 mevsim olarak geçiyor. ancak bora biraz fazla yüksek bel, acaba göbek problem yapar mı diye düşündüm.

bu arada fiyatlar 4k olmuş, ne ara oldu o kadar :(
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    Vecton Ad Pro Blue Kevlar Cordura var yazlık için uygun muu bilemedim

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayel'in paçası dar mı hocam ? Arayışım dar olan da.. Sastech le geliyor bir de bildigim..
    Dar değil. Bol da değil.

Hayta aldım dar paça diye. Ama o da normal jean pantolonlar kadar dar değil. Sitede pantolon özellikleri bölümünde bu tür bilgileri vermişler. İncelemenizi öneririm.

Evet, Sastech diz ve kalça korumaları ile geliyor. Seviye 2.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkürler. Ridernim cogunluk fit kalıp ancak samyeli ve bora modelleri rahat kalıp, aslında güzel duruyor.

Samyeli görünüş olarak daha iyi olsa da bahar ve kış için, bora ise 4 mevsim olarak geçiyor. ancak bora biraz fazla yüksek bel, acaba göbek problem yapar mı diye düşündüm.

bu arada fiyatlar 4k olmuş, ne ara oldu o kadar :(
    Bende Bora modeli var. Aldığımdan beri kilom 9 kilo arttı, düğmesini kapatmakta zorlanmaya başladım ama yine de büyük problem yapmıyor. Pahalanmış bu pantalonlar kilo aldım diye yenisini almam deyip kilo vermeye motivasyon oluyor bana. 5 kilo daha versem daha rahat edeceğim.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Bora modeli var. Aldığımdan beri kilom 9 kilo arttı, düğmesini kapatmakta zorlanmaya başladım ama yine de büyük problem yapmıyor. Pahalanmış bu pantalonlar kilo aldım diye yenisini almam deyip kilo vermeye motivasyon oluyor bana. 5 kilo daha versem daha rahat edeceğim.

bende cok alıp veriyorum, 17 kilo verdim 3 kilo aldım 1 kilo verdim falan oynuyor sürekli. biraz da ondan rahat kalıp arıyorum.

ama fiyatlar çok artmış, 2 senede yazlık ceketim 5 kat zamlanmış. ben pantolonlar 2 falandır diyordum ekonominin gerisinde kalmışım :(
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cok alıp veriyorum, 17 kilo verdim 3 kilo aldım 1 kilo verdim falan oynuyor sürekli. biraz da ondan rahat kalıp arıyorum.

ama fiyatlar çok artmış, 2 senede yazlık ceketim 5 kat zamlanmış. ben pantolonlar 2 falandır diyordum ekonominin gerisinde kalmışım :(
    fiyatlarına bakmadım, iyi ki bakmamışım. 2 falandır çok pahalı ben bu kiloları vericem diyordum şimdi daha çok motive oldum.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla ben riderdemin'den pek memnun kalmadım. Dikişleri söküldü. Thebikerjeans daha kaliteli geldi bana.
    lehibeny bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)