Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcuya Çarpan Ambulans..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    https://twitter.com/ajans_muhbir/sta...21913226178718

Arkadaş bu nedir ya çok fena uzadı motorcu.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dünyada ki bütün ehliyetler toplanmalı

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bunun gibi bir kaç kaza daha olursa komple yasaklar, gelene geçene yapıştırırlar cezayı artık.
    şu mk şerinde hız yapmayın, mal gibi sağına soluna bakmadan atlamayın, girip çıkarken etrafı iyi kollayın, öndekinı hızlan diye darlamayın.
    çok mu zor anasını satıyım.
    selsa, otopsici, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    On numara beş yıldız.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ambulans şöförü öküzün teki.

benim bildiğim sireni açarsın, diğer araçlar emniyet şeridine geçer sana yol verir, sen de yoldan yardırırsın sirenleri çala çala. burda daha gidip de motorcuya kusur bulurlar, iyi bakın.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Trafikte sireni çok daha önceden duyar yani insan. Motorcu arkadaş kontrol etmemiş dalmış ama o mesafeden sireni duymaması da imkansız.

Sağlık durumu iyidir umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ambulans şöförü öküzün teki.

benim bildiğim sireni açarsın, diğer araçlar emniyet şeridine geçer sana yol verir, sen de yoldan yardırırsın sirenleri çala çala. burda daha gidip de motorcuya kusur bulurlar, iyi bakın.
    Dediğine çok katılmıyorum, emniyet şeridi varken oradan yardırması beklenir ki daha mantıklı.

Vakaya gitmiyor ve sireni kapalıysa suçlu bir tek ambulans.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Sireni çalıyorsa motorcunun bunu duymama ihtimali yok. Tabi eğer interkomda full ses müzik dinlemiyorsa. Lütfen interkomda sesi fazla açmayalım. Uzun yolda sıkılıyoruz evet ama trafiğin sesini duymayacak kadar açmayalım abi. Dikkati dağınıktır falan diyecekler olacaktır. bu kadar dağınıksa o trafiğe çıkmayın ya.
    selsa ve ofonazi bunu beğendiler.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Arkadaşlar orası emniyet şeridi (Acil durum sahası), motorculara ayrılmış geçiş öncelikli yol değil. Geçiş önceliği olan araçlara, acil ve arıza durumunda kullanılmak üzere ayrılmış şerit. Motorcu 8/8 haksız.
    doberman, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    burası "emniyet şeridi", ambulans yolu değil; burda hem fikir miyiz?

motor ya da araba neyse artık su kaynattı emniyet şeridine daldım, bu ambulans da geldi vurdu, ne yani ben mi suçluyum şimdi? trafiği tehlikeye atmayayım, kendimi emniyetli bir yere çekeyim diye oluşturulmuş bir sahayı amacı doğrultusunda kullandığım için suçlu mu oluyorum yani?

motorcu dese ki "göstergede arıza lambası yandı ya da motor abs arızalandı ben de emniyet şeridine geçtim hemen kendimi güvene almak için", motorcu hatalı mı diyeceksiniz?

motorcu niyetini bilemem; ama bu durumda kimse de kalkıp "haksız niyetle geçtim oraya" demez zaten.

ambulansların acil durumda yolda seyri için bir sistem yok mu? benim bildiğim sağdaki araçlar sağa soldaki araçlar sola yanaşır, ambulans da ortadan basar gider. siren duyduğumuzda zaten kenara çekip beklememiz istenir hep, olduğumuz yerde çakılıp kalmamız değil.
    Cyan, sey_47, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

motor ya da araba neyse artık su kaynattı emniyet şeridine daldım, bu ambulans da geldi vurdu, ne yani ben mi suçluyum şimdi? trafiği tehlikeye atmayayım, kendimi emniyetli bir yere çekeyim diye oluşturulmuş bir sahayı amacı doğrultusunda kullandığım için suçlu mu oluyorum yani?

motorcu dese ki "göstergede arıza lambası yandı ya da motor abs arızalandı ben de emniyet şeridine geçtim hemen kendimi güvene almak için", motorcu hatalı mı diyeceksiniz?

motorcu niyetini bilemem; ama bu durumda kimse de kalkıp "haksız niyetle geçtim oraya" demez zaten.

ambulansların acil durumda yolda seyri için bir sistem yok mu? benim bildiğim sağdaki araçlar sağa soldaki araçlar sola yanaşır, ambulans da ortadan basar gider. siren duyduğumuzda zaten kenara çekip beklememiz istenir hep, olduğumuz yerde çakılıp kalmamız değil.
    Katılıyorum.

Burada motosiklet binicisi gaflete düşmüş. Ambulans sürücüsü de yeterli dikkati göstermemiş ve duruma uygun sürmüyormuş; aracının zor sığdığı bir şeritte motoru 15m ileri fırlatacak bir süratte sürmek de ayrı bir gaflet. Zaten kazalar da böyle olmuyor mu? Bilimum gaflet / saçmalık / hıyarlık / cehalet aynı uzay-zaman koordinatlarında buluştuğunda kaza oluşuyor.

(Başka mesajlarda gördüğüm bir konu olarak...) Alkış tutmayı da anlamadım; kimse bu şekilde bir gaflete düştüğü için sakatlanmayı ve ölmeyi hak etmez açıkçası. Umarım motosiklet sürücüsünün sağlık durumu ciddi değildir, çabuk toparlar inşallah.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 125 f
    Video da ambulansın hızını(speed) gösteren kısmını niye kapatmışlar peki? Duran trafikte emniyet şeridin de bu kadar hızlı gitmek te yanlış.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Emniyet şeridi ne işe yarar?

Emniyet şeridi, yaşanabilecek herhangi bir acil durumda kullanılmak üzere ayrılan şeride verilen isimdir. Karayolunun en sağında olan bu şeridin amacı trafik kazalarına ya da acil durumda herhangi bir bölgeye ulaşmak için her zaman açık bir yol kalmasını sağlamaktır.

Çok şeritli yollarda emniyet şeridi bulunuyorsa, geçiş üstünlüğüne sahip araç emniyet şeridini kullanır. Emniyet şeridinin bulunmadığı durumlarda ise üstünlüğü olan araç sağ şeritten gider.
    Zealist bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntıdır;

Emniyet şeridi, yaşanabilecek herhangi bir acil durumda kullanılmak üzere ayrılan şeride verilen isimdir. Karayolunun en sağında olan bu şeridin amacı trafik kazalarına ya da acil durumda herhangi bir bölgeye ulaşmak için her zaman açık bir yol kalmasını sağlamaktır.
    Yani sadece arıza ve ya kaza anında kullanmalık değil.
    Zealist bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    başlığı yanlış atmışlar "ambulansın önüne atlayan salak" olarak değiştirmek lazım
    ushuaia ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yolda durmak zorunda kalan aracı görülecek mesafe ve alınabilecek önlemle bu arkadaşın yaptığı aynı şey mi?
    Birbiriyle uzaktan yakından ne alakası var bu iki durumun?

Emniyet şeridini kullanıyorum, kullanmaya da devam edeceğim, kullanmamalısın diyenle de tartışırım;
    ama herhangi bir şeride, herhangi bir sokağa, herhangi bir yere böyle girilmez.
    ben sağlık durumuyla ilgili bişey mi var diye düşündüm, hiç dönemiyor da bariyere gidiyor resmen.
    otopsici ve ofonazi bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Istanbul'da yasayan herhangi birimiz de olabilirdik. Yine de oh olmuş dememek lazım.. Sonucta ayı gibi trafigi tehlikeye atma durumu, baskasının hayatına kasıt yok..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    motorcu acil durum sebebiyle de emniyet şeridine girmiş olabilirdi arkadaşlar ambulans fermuar sistemi açsın yolu gitsin.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Motorcu deseki başım döndü şeride geçtim .Hala motorcu suçlu diyebilecek miyiz ? Ambulansın hastası varsa ikiside hastası yoksa ve göreve gitmiyorsa ambulans suçlu olur böyle bir durumda bence .Şöyle düşünün emniyette giden bir motora çarpmıştı cevizlibağda bir adam başım döndü emniyet şeridine geçtim dedi. Hiç bir ceza almadı mesela.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Öküz gibi emniyet şeridine atlamış işte. Yok öyle yok böyle evirip çevirmeyin. İstanbul'da motor kullanmasak bilmeyeceğiz sanki. Emniyet şeridine bunun gibi bakmadan atlayanları mı söyleyelim, birbirini sıkıştıranları mı söyleyelim, 100-120'le yardıra yardıra gidenleri mi söyleyelim, birbirine çarpan motosikletleri mi söyleyelim.
    Osm@n ve otopsici bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    sataşma olarak algılama ama,
    hepimiz motor sürücüsüyüz, bu sebeple oh olsun iyi olmuş diyecek değiliz ama, bazen göte göt demek gerekir.

- uygun mesafede ve uygun boyutta uyarı reflektörü vs. koymadıysan evet sen suçlusun. arıza yada problem olduğunda şeride hiç bir şekilde kontrol etmeden girdiysen evet yine sen suçlusun.

- emniyet şeridine girerken hiç bir şekilde kontrol etmeden dalıyor, çapraz bile girmiyor direkt diklemesine dalıyorsan kendini güvene almayıp hem kendini hem başkalarını riske atıyorsun.

- Burası Türkiye,ters yönden gelip ambülansa yol vermeyip kafa tutan var,ambülansı durdurup arkada hasta varmı diye bakan var, yazılı sözlü yada etik kuralların hangisi geçerli oluyorki bu söylediğin olsun.
    Osm@n, sallami, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)