Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ön Fren kullanmamak. Vites düşürürken gaz vermek.

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yarışçıların 2 parmak ile sıktıklarına bakma, en güvenlisi her zaman 4 parmaktır bizler için. GS Advanture 'in manetini,normal şartlarda elcik ile olan mesafenin tam ortasına kadar sıkmak na-mümkün iken, kuvvetli bir frende altta kalan parmaklarımı kıracak kadar kapanabildiğine şahit oldum, ben şahit oldum, siz olmayın o yüzden 4 parmak iyidir
    yarışçıların nasıl frenlediğine hiç bakmadım, motosiklet yarışı da hiç izlemem zaten.

tabi ki 4 parmak en iyi baskıyı yapacaktır manete; ama 2 parmakla yapıldığında dozajlama çok daha kolay oluyor. uygulanan basınçtan gelen hisse ek olarak parmakların birbirine göre açısı da eklenince manetin pozisyonu daha anlaşılır hale geliyor.

ha, panik halinde zaten 4 parmak yapışıyoruz ilkel bir canımızı kurtarma iç güdüsüyle; lakin sırf bu şekilde gidonu sıkmam yüzünden kazada kolum kırıldı.

bu da benim yıllardır edindiğim acı-tatlı tecrübem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama 2 parmakla yapıldığında dozajlama çok daha kolay oluyor.

Aslında teknik olarak dozajlama en iyi dıştan içe doğru gerçekleşiyor " muş " ki, bana da mantıklı geliyor, en güçsüz parmaktan, daha güçlüye doğru..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 Parmak fren olayını yapabilen var, yapamayan var. Her Pazar sabahı Zafer Akçay'ın videolarında 2 parmak fren yapmaya çalışıp patlayan gençleri görüyoruz. Hatta abartıp sadece orta parmağıyla fren sıkmaya çalışan gencoları gördü bu gözler, aman dikkat.
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında teknik olarak dozajlama en iyi dıştan içe doğru gerçekleşiyor " muş " ki, bana da mantıklı geliyor, en güçsüz parmaktan, daha güçlüye doğru..
    valla bilemicem artık.

ben şahsen güçlü olan parmaklarımı daha rahat kontrol edebiliyorum çünkü istediğimde daha fazla basınç uygulayabiliyorum.

motoruna göre de tabi değişir; son motorum telepatik olarak frenleme yapıyor neredeyse.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler