Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cardo Spirit vs Sena 5S intercom

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    bu mesh dediğiniz interkomlara bir model verir misiniz
    Erdem Tşkrn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdem Tşkrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    450SR
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapandığında sorun çözülüyor aslında senin, bir naked gibi almazsın rüzgarı.
    haklısınız şarjdan yana sıkıntı yaşamayacağıma ikna olursam F/P olarak mantıklı geldi. Yorumların için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz amazondan cankypu interkom aldık gayet memnunuz.

Tek sorun eşim bazen şarkı mırıldanıyor kendi kendine mecburen dinliyorsun.
    Mırıldanan yengeyse dinleyeceksin yapacak bişey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cardo Spirit kullanıyorum, şarj hariç her konuda fazlasıyla memnunum KN2200’den geçtim. Bir de üstündeki tuşlar bazen acı çektiriyor Tıkladım mı tıklamadım mı anlayamadığım oluyor. Eğer Cardo Spirit alacaksanız JBL Upgrade Kit ile hoparlörleri değiştirmenizi tavsiye ederim. Spirit’in hoparlörleri JBL değil, sürücü milimetresi olarak da daha ufaklar bu yüzden maksimum ses bazen kulaklığın kapasitesine fazla gelip patlama yapabiliyor. Ben Spotify’ı “yüksek” ayarda kullanıyorum, maksimum ses seviyesinde bass bölümlerinde cızırtılar olabiliyor. Ufak bir EQ ayarıyla cızırtıyı çözdüm ama ufak da olsa kaldı.

İntercom tarafında hiçbir problem yaşamadım. Müzik paylaşımı mevcut ancak sadece Cardo intercomlar arasında yapılıyor. Başka marka intercomla denediğimde müzik paylaşımı olmadı.

Mikrofon konusunda farklı markalar arasında bariz farklılıklar yok. Telefon araması yaptığımda insanlar motorda olduğumu anlamıyor, ses gayet net iletiliyor.

Kendi gürültü engellemesi mevcut, anladığım kadarıyla rüzgar sesi, motor sesi vs. gibi sesleri filtreleyip karşı tarafa gitmesini engelliyor. Herhangi bir şikayet almadım, hatta bence çok başarılı çalışıyor.

Şarjı çok hızlı bitiyor. Her gün motor üstündeyim, günlük ortalama 1-2 saat arası kullanıyorum. Haftada 1, bazen 2 şarj etmem gerekebiliyor.
    Hocam JBL Upgrade kit i bulamadım zahmet olmazsa link atabilir misiniz eğer bütçemi aşmazsa düşünebilirim. Müzik değilde artçım veya başka motosikletteki arkadaşımla sohbet ederken mutlu ettirecekse sıkıntı yok. Yanlış bilmiyosam diğer intercomlarla bağlanabiliyor fakat sadece tek bir interkoma. Şarj işi biraz sıkıntı sanırım.
    Metehan48 bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Erdem Tşkrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız şarjdan yana sıkıntı yaşamayacağıma ikna olursam F/P olarak mantıklı geldi. Yorumların için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Mırıldanan yengeyse dinleyeceksin yapacak bişey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Hocam JBL Upgrade kit i bulamadım zahmet olmazsa link atabilir misiniz eğer bütçemi aşmazsa düşünebilirim. Müzik değilde artçım veya başka motosikletteki arkadaşımla sohbet ederken mutlu ettirecekse sıkıntı yok. Yanlış bilmiyosam diğer intercomlarla bağlanabiliyor fakat sadece tek bir interkoma. Şarj işi biraz sıkıntı sanırım.
    Eğer müzik kalitesi sizin için çok önemli değilse JBK kite ihtiyacınız yok. Kendi hoparlörleri de çok güzel iş yapıyor, JBL bu işin artık keyif kısmı Yine de geliştirme yapmak isterseniz size fc-moto linki gönderiyorum. Türkiye’de geliştirme kitleri 4-5 bin liradan başlıyor, fc-moto’da çok daha uyguna denk geliyor.

https://www.fc-moto.de/en/Cardo-JBL-...RoCLpUQAvD_BwE

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için programlar var. Wp, Google meeting vs. Hatta geziye katılamayn arkadaş evden konferansa katılmıştı. Fakat uzun turlarda yollarda çoğu yerde internet çekmeyince kopma oluyor. Tekrar bağlanmak için durmak, tekrar aramak vs falan gerekiyor.

Mesh teknolojisi çok daha pratik. Aynı kanalı interkom kendisi buluyor ve internet vs gerekmiyor.
    Senin interkomlarda bi sıkıntı var sanırım biz Sena ile aynı anda 10-12 bağlantı yapıyoruz köprüleme yöntemiyle.
    Hiç bir şekilde mesh kullanmadan
    mehmetyasin bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin interkomlarda bi sıkıntı var sanırım biz Sena ile aynı anda 10-12 bağlantı yapıyoruz köprüleme yöntemiyle.
    Hiç bir şekilde mesh kullanmadan
    yöntemi açıklaman ya da bir kaynağa yönlendirmen mümkün mü? çok makbule geçer.

Erdem Tşkrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    450SR
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer müzik kalitesi sizin için çok önemli değilse JBK kite ihtiyacınız yok. Kendi hoparlörleri de çok güzel iş yapıyor, JBL bu işin artık keyif kısmı Yine de geliştirme yapmak isterseniz size fc-moto linki gönderiyorum. Türkiye’de geliştirme kitleri 4-5 bin liradan başlıyor, fc-moto’da çok daha uyguna denk geliyor.

https://www.fc-moto.de/en/Cardo-JBL-...RoCLpUQAvD_BwE
    Teşekkür ederim

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Sena 50s
    Cardo Packtalk
    Paran varsa Japon, yoksa alman.
    A wise man once told his wife . . . nothing because he was a wise man.
    If you can't afford a new German car, then you definitely can't afford a used one.

Motosikleti
    Alıntı mehmetyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yöntemi açıklaman ya da bir kaynağa yönlendirmen mümkün mü? çok makbule geçer.
    Sena köprülemesini anlatayım kaynaklarda çok anlaşılabilir değil.
    Bende sena 5s ve sc2 var. sc2 8 kanallı 5s 3 kanallı olduğundan en basit olanına göre anlatayım.
    şimdi 3 kanallı demek bu interkom aynı anda 2 kişiye bağlanır 3. kişi le köprü yapar demek.
    öncelikle bağlantı yapacak bütün intercomlar sena olmalı (modelinin önemi yok)
    size örnek olarak 4 kişilik köprüleme vereceğim
    Her intercom sahibi senanın telefon uygulamasını indirmiş olmalı.
    şimdi sırasıyla 1-2-3-4. kullanıcılar tüm eşleşmeleri silmiş ve hiç bağlantı olmayan bir halde olmalıdır.
    sürüş sıranızı belirledikten sonra 1. kişi ile ikinci kişi eşleşmeli sadece, 2. kişi ile 3. kişi eşleşmeli, 3. kişi il3 4. kişi eşleşmeli
    4. kişi zaten 3. kişi ile eşleştiği için herhangi bir sorun yaşanmayacak.

buradaki asıl esipiri şu
    sırayla eşleştikten sonra geriden öne doğru programdan baktığınızda eşleşme listesinde bir önceki 1. sırada olmalı
    yani 4. kişinin bağlantı listesindeki ilk kişi 3. sıradaki olmalı aynı şekilde 3. kişinin ilk sırasında 2. kişi olmalı böyle böyle devam etmeli.
    bunlardan emin olduğunuzda köprüleme işlemi hazır demektir.

Artık bağlanma zamanı ama dikkat bağlantı her zaman sondan başa doğru yapılır.
    ilk önce 4. kişi 3. kişiye bağlanır bağlantı sağlandıktan sonra 3. kişi 2. kişiye bağlanır ve 2. ve 4. kişiyi köprüler 3 birden konuşmaya başlar. 2. kişi 1. kişiye bağlandığı an 4 kişi birden köprülenir ve 4 kişi aynı anda sohbete başlar.

kısacası eşleşirken sırasıyla 1-2-3-4 diye eşleşip bağlanırken 4-3-2-1 diye bağlantı kurulur.
    çok basittir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=yjDiuBiexh8

yukarıda basit bir anlatımı mevcut
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Midlandda bir türlü becerememiştim

Discord dan konuşsanıza en bedavası o

Motosikleti
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discord dan konuşsanıza en bedavası o
    hiç şehir dışına çıkmadınız değil mi?
    doğu ve güneydoğuda ve de karadenizin orta ve doğu kısmının tamamında yollarda telefon ve interneti çekmez
    hayır kardeşim çekiyor yav diyen yalan söyler

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç şehir dışına çıkmadınız değil mi?
    doğu ve güneydoğuda ve de karadenizin orta ve doğu kısmının tamamında yollarda telefon ve interneti çekmez
    hayır kardeşim çekiyor yav diyen yalan söyler
    Farkındayım ve çok şehir dışına çıktım. Makarasına takıldım
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)