Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kısıtlı bütçe için kask önerisi olan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu yaz aldığım yeni motor ile beraber LS2 Stream Evo kaskından satın almıştım. Başlarda memnun gibiydim ama zamanla rüzgar sorunu artmaya başladı. Hızlar biraz yükselince kask kafamda yukarı doğru dönmeye başladı ve kaskın içine vizör aralarından deli gibi rüzgar giriyor. Çok fazla rüzgar sesi var ve çok rahatsız olmaya başladım. Yeni bir kask alacağım ama bütçem çok yüksek değil. 2. El bir adet Nexx S100 buldum 4500 TL'ye. Bir de Axor Apex diye bir model gördüm, onun da fiyatı o bandlarda. Şu an kafamda bu ikisi var. Daha iyi bir önerisi olan var mı? Bütçemi belki çok az daha yukarı çıkartabilirim ama çok fazla çıkamayacağım bir gerçek. Bu iki kaskı kullananlar var mı? Alsam memnun olur muyum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ls2 üst düzey modelleri hariç ucuz modelleri ruzgar alır.zamanla pedleri aşınır ve parçalar gevser.dusuk butce için mt ve scorpion tavsiye ediyoruz
    https://www.motomax.com.tr/full-face...leri?brand=125
    https://www.motospartan.com.tr/kask?marka=23&sayfa=1

Peki, Exo 391 mi yoksa revenge 2 mi daha iyi bir tercih olur??

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kask kafanızda yukarı dönüyorsa kafanıza uygun boyutlu almamış olabilir misiniz? Büyük almışsınız gibi. İlk zamanlar yanaklardan biraz basmalı ve biraz sıkıştırmalı. Ayrıca doğru bağladığınızda da neredeyse hiç hareket etmemesi gerekir. Yenisini alırken buna dikkat edin.
    espresso bunu beğendi.

Aslında beden seçimim doğruydu. Elmacık kemiklerime baskı yapıyordu fakat şakalarıma baskı yapmıyordu. Yani tam bedenim olması gerekiyor aslında fakat şu anda hala Yanaklarımı baskı yapıyor olmasına rağmen kask kafamda yukarı doğru dönüyor, çok fazla bir dönüş değil ama görüş açım değişiyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2. el kask almak yerine bence kendi kaskını kullan ben kişisel bakım ve temizliğe çok önem verdiğim için başkasının kullandığı eşya yı kesinlikle almam kullanmam

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Melih10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında beden seçimim doğruydu. Elmacık kemiklerime baskı yapıyordu fakat şakalarıma baskı yapmıyordu. Yani tam bedenim olması gerekiyor aslında fakat şu anda hala Yanaklarımı baskı yapıyor olmasına rağmen kask kafamda yukarı doğru dönüyor, çok fazla bir dönüş değil ama görüş açım değişiyor.
    Kayışını gereğinden az sıkıyor olabilir misiniz peki? Kask doğru boyda ise ve kayışı da doğru şekilde / gereken kadar sıkıldı ise elle bile oynatığınızda kafanızda hareket etmiyor olmalı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)