Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 scooter motorumla gece yaşadığım arıza

Motovento
    REKLAM ALANI

Kuryelik yapıyorum paketi verdikten sonra motorun başına geldiğimde motor mars aldığını ama çalışmadığını farkettim orta sehpada calisiyor üstüne binince calismiyor orta sehpadan indikten sonra üstüne bilmeyince de çalışıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Boştayken çalıştırdığınızda ve ardından üzerine bindiğinizde stop ediyor mu?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ulen nerden okudum uykum kaçtı bu nasıl arıza , sehpada çalışıyor , oturunca çalışmıyor , sehpadan indirince başka bişeyler oluyor şase kablosu mu gevşek ? sehpadayken gerilen kablo sen oturunca gevşiyor olabilir , ucuz Çinli motorlardan ise marş rublesi çabuk bozuluyor akü zayıflamışsa marş dönüyor ama ruble hareket etmiyor diyeceğim de sehpayla , oturmayla alakasız bir arıza ruble..

Motosikleti
    CRF 250
    Yan ayaklık açıldığında motorun çalışmasını engelleyen siviç var, bu sistem varsa o bozulmuş olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen nerden okudum uykum kaçtı bu nasıl arıza , sehpada çalışıyor , oturunca çalışmıyor , sehpadan indirince başka bişeyler oluyor şase kablosu mu gevşek ? sehpadayken gerilen kablo sen oturunca gevşiyor olabilir , ucuz Çinli motorlardan ise marş rublesi çabuk bozuluyor akü zayıflamışsa marş dönüyor ama ruble hareket etmiyor diyeceğim de sehpayla , oturmayla alakasız bir arıza ruble..
    Atalarımız arızayı evvel zaman önce bulmuş abi, at sahibibe göre kişner . Motosikletin artık yeni bir kullanıcıya ihtiyacı var .

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ağırlık olunca çalışmıyorsa soketlerde buji piposunda temassızlık

Evet stop ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Motor benim parçam oldu yeni sahip olmaz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yan ayaklık müşürünü iptal edin ve birde böyle deneyin.

Onu zaten iptal ettirmiştim

Tokus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gidonu tam sağ yapınca çalışmayan sinyal gibi (kablo hastasıydı), buda benzer bişeydir
    tickles my pickle to see that motor wiggle

Simdi şey farkettim gidona üstten baskı yapınca da çalışıyor yarın ustaya götürünce bilgilendirme amaçlı yazicam umarım önemli bir şey yoktur

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Zehrialdım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryelik yapıyorum paketi verdikten sonra motorun başına geldiğimde motor mars aldığını ama çalışmadığını farkettim orta sehpada calisiyor üstüne binince calismiyor orta sehpadan indikten sonra üstüne bilmeyince de çalışıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir
    Anla be kardeşim senden hoşlanmıyor üzerine binmenden rahatsız oluyor.

Şakası bir yana enteresan. Neyse usta bir baksın sonra sonucu bizle de bir paylaş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)