Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

350.000 civarında motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler dilerim.350 bin civarında bir motor aramaktayım ama ne yapsam bilemedim normalde ktm 390 almayı düşünüyordum ama saçma bir şekilde fiyatı uçmuş ne mantıkla bu kadar şişti fiyatı pek anlamadım.Scooter istemiyorum öncelikle.Günlük şehir içinde kullancam hafta sonlarıda geziler yapacağım için biraz yol ve hafif arazi tarzı birşey olursa daha iyi olur gibi.Çin motoları (voge 525dsx vs.) servis ağından dolayı endişlendiriyor.Sizce hangi motorlar uygun olur japon,çin,avrupa fark etmez ama çok sorun çıkaracak bir motor olmasın yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Fiyat bandı biraz düşük kalacak ama honda cl 250 işinizi çok rahatlıkla görebilecek bir motor.Hem şehir içi, hem uzun yolda yormaz. Artan paranız cebinizde kalır ayrıca çinli yerine japona binmiş olursunuz.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam ben hornet aldım o fiyata geçen ay. güzel motor, sürüş modları falan gayet iyi, ancak çok fazla viraja gelmiyor, dingil mesafesı kısa olduğu için kafa sallıyor. ben daha önce hep supersport tarzı kullandığım için buna pek alışamadım özellikle virajlarda, ancak şehir içinde kullanmak için güzel motor. yakıt 100 km de 6 litre civarında.
    bakım aralıkları yıllık veya 12.000 km de bir olması güzel. çoğu motoru 6 ayda bir servise sokmazsan garanti dışı bırakıyolar.

Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat bandı biraz düşük kalacak ama honda cl 250 işinizi çok rahatlıkla görebilecek bir motor.Hem şehir içi, hem uzun yolda yormaz. Artan paranız cebinizde kalır ayrıca çinli yerine japona binmiş olursunuz.
    ben cb250r kullanıyordum aslında onu satmış bulunmaktayım cc yükseltmeyi düşünüyordum.Uzun sürüşlerde pek rahat olmuyordu açıkcası titreşimi az olsada yoruyordu belli bir yerden sonra.Cl250 de durum nasıldır cb250r ye kıyasla?

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben hornet aldım o fiyata geçen ay. güzel motor, sürüş modları falan gayet iyi, ancak çok fazla viraja gelmiyor, dingil mesafesı kısa olduğu için kafa sallıyor. ben daha önce hep supersport tarzı kullandığım için buna pek alışamadım özellikle virajlarda, ancak şehir içinde kullanmak için güzel motor. yakıt 100 km de 6 litre civarında.
    bakım aralıkları yıllık veya 12.000 km de bir olması güzel. çoğu motoru 6 ayda bir servise sokmazsan garanti dışı bırakıyolar.
    Viraj konusu çok sıkıntı değil zaten hızlı girip fazla yatırmıyorum.Hornet benimde aklımda açıkcası güzel motor ama uzun yolda nasıl ondan emin değilim 200-300 km yol yapsam ne kadar yorar mesela?

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Araziye de girecekseniz yazılan bu modeller çok uygun değil

Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araziye de girecekseniz yazılan bu modeller çok uygun değil
    Evet farkındayım.Ama zaten öyle dağ tepe gitmeyi pek düşünmüyorum çakıl yol yada hafif orman yolları tarzı yerlere girerim en fazla diye düşünüyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam çanakkaleden balıkesire getirdim motoru, rüzgar yemesine yiyorsun ancak 100 ün üzerinde başlıyor rüzgar, normal 100-120 gideceksen çok zorlamaz, ancak onun üzerinde kafayı falan artık geriye doğru atıyor
    dediğim gibi 10 yıl aradan sonra ilk defa naked kullanıyorum, henüz alışma aşamasındayım, tabi ki supersport gibi rahat değil rüzgar açısından, ancak şehir içinde çok rahat kullanımı, dönüşleri, araya girmeleri falan. bi de 4 silindire göre hızlanması daha iyi.
    600rr ları, 650f leri falan tokatlıyorum kalkışlarda

Motosikleti
    Kymco AK550
    fantic caballero'ya bi bakardım ben olsam. benim deneyimim yok ama ağırlığı, performansı, tasarımı vs güzel ve sizin ihtiyaç ve bütçeye de uyuyor bence.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Royal Enfield Himalayan düşünebilirsiniz, Türkiye piyasasına ilk defa girecekleri için rekabetçi bir fiyatı olur. Motorun sağlamlığını falan konuşmaya gerek yok zaten.
    computeus bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    2. el Triumph Tiger sersine bakabilirsiniz.

2. el Yamaha Tenere olabilir.
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el Triumph Tiger sersine bakabilirsiniz.

2. el Yamaha Tenere olabilir.
    2. el tigerlar benimde aklımda,tiger 800 veya 660 bulabilirsem düşünüyorum

Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Royal Enfield Himalayan düşünebilirsiniz, Türkiye piyasasına ilk defa girecekleri için rekabetçi bir fiyatı olur. Motorun sağlamlığını falan konuşmaya gerek yok zaten.
    Himalayanı takip ediyorum ama açıkcası listemde var yorumlarıda güzel sadece servis ağı konusu beni biraz korkutuyor eğer güzel bir servis ağı kurarlarsa ve fiyatı uygun kalırsa almayı düşündüğüm motorlar arasında geliyor

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Yakın zamanda ben de bir konu açtım(400 bin) ve aklıma yatan motor Triumph Tiger 800 serisi oldu. Sesi, yürürü herkes tarafından beğenilmiş ve internette 100 bin km fazlası yapan epey kullanıcı var.

Bence bunlara bakın derim. Suzuki V Strom da önerildi, radarımda benim de, gidip boş teneke 390'a o parayı vermeyin.
    Orophian ve F54 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda ben de bir konu açtım(400 bin) ve aklıma yatan motor Triumph Tiger 800 serisi oldu. Sesi, yürürü herkes tarafından beğenilmiş ve internette 100 bin km fazlası yapan epey kullanıcı var.

Bence bunlara bakın derim. Suzuki V Strom da önerildi, radarımda benim de, gidip boş teneke 390'a o parayı vermeyin.
    gerçekten 350 400 k paralar böyle cücük kadar motorlara verilmez
    sıfır honda nx 500 gelse ona ok deriz ama 390 vs çok cansız kalır tecrübeli adama yetmez
    Orophian, fancydriver ve tommygun bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    baştan peşinen: bence japon alın.

nc750, bulabilirseniz tenere - bu fiyata yok bende baktım yakın süreçte ama eski modelleri bulabilirsiniz. yakıtı ve bakımı düşünün mutlaka.

ktm’e hiç bulaşmazdım. bayide sürüyle motosiklet varken; bu hafta sonu uğradığım kadıköy ktm bayisi 390 adv’ye fiyat giydirmek için ilgilenmediler bile - bir daha da uğramam.

ben cb hornet almak istedim ama fiyatları bir tık yukarı çıktı diye erteledim maalesef. çinli alacaksanız da iyi pazarlık yapın derim. satarken uğraştıracaktır. türkiye’de piyasa böyle maalesef.

şahsen başıma birşey gelmeyecekse de ben cfmoto’yu beğeniyorum. mt800 ve mt450’ye de bir bakın ama bakın. himalayan almış birinin başlığı vardı, ona da bir bakın hatta iletişime geçip bilgi edinebilirsiniz. tiger 800’ü bana da önerdiler bayağı sevilmiş hatta algıda seçicilik yolda da görüyorum ama triumph bana hitap etmiyor diye bakmamıştım, düşünebilirsiniz. benim de açtığım başlık vardı, orayı okuyarak kullanıcılarına sorabilirsiniz.
    Orophian bunu beğendi.

Herkese teşekkür ederim.Bir çok düşünürün dediği gibi çinliden uzak durmalıyım anlaşılan Onun dışında ktm konusunda katılıyorum kendi motorumu alırken ki fiyatlarla kıyasladım normal bir oranda zam yapmamışlar yani iyi cesaret ne diyim.Sanırım triumph,himalayan ve suzuki v strom bunları radarıma alcam denk getirebilirsem uygun fiyatlı tiger sport 660 veya v strom 650 güzel olur ama kısmet bakalım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Orophian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkür ederim.Bir çok düşünürün dediği gibi çinliden uzak durmalıyım anlaşılan Onun dışında ktm konusunda katılıyorum kendi motorumu alırken ki fiyatlarla kıyasladım normal bir oranda zam yapmamışlar yani iyi cesaret ne diyim.Sanırım triumph,himalayan ve suzuki v strom bunları radarıma alcam denk getirebilirsem uygun fiyatlı tiger sport 660 veya v strom 650 güzel olur ama kısmet bakalım.
    Motor alırken illa ki ihtiyacınız olacaktır, etkili servislerine bir bakın, bunlara laf anlatırken beni dövmeye kalkarlar mı kavga çıkar mı diye bakın. Bu şekilde bakınca çinli ve hintli markalara yanaşmadım.

Japonların yetkili servisleri dışında özel servisleri de düzgün usta düzgün servis bulmak mümkün. Japonları pahalı olması konusuna atılıyorum ama bu ekstra fark da servis konusunda kafa rahatlığı bedeli oluyor.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    öncelikle triumph tiger 800 serisi
    sonra tel jantlı 150kg az yakan çok kaçan svatpilen
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...55220255/detay
    fantic cabellero da olur ama svatpilenden pahalı ustelik aynı makine
    bir de bu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56175395/detay

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Ben de aynı durumdayım ama o paraya makine kalmamış rkn çinlisine dalıyordum son dakika vade farkından ötürü vazgeçtim. Seçeneklerimin arasında fazer8 var ya da versys 650 . Tiger sport660 fiyatı yüksek kalıyor yoksa güzel. Bende limit 320 filan bu paralara pek bişey kalmamış alamadım gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Tiger 800 demişler de 11-12 yaşında da alınmaz diye düşünüyorum. Gerçi benim baktıklarım da fiyat tutumuyor. Nasıl olcak nereye gidicek daha bu fiyatlar bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:45 ----------

Bu arada moto morini x cape mutlaka bak

Gerçekten 300 bin civarında motor kalmamış.Ya şansa denk getirmek lazım yada himalayana yönelcem gibi.330.00 bin gibi bir fiyatı var.Servis konusunda da ktm ve husqvarna dahil 6 marka aynı çatı altında olduğu için güzel bir servis ağı kurarlar diye düşünüyorum en azından ankara gibi büyük şehirlerde düzgün servisler olur diye umut ediyorum.Bakalım bu piyasada nolacak yeni bir motor alabilecek miyim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gelişmiş ülke vatandaşları gibi bizde 500 cc motorları 6000 euro/usd 1000 cc leri 1000 euro/usd ye alsak gerçekten markaya pek bakmayın alın geçin nasıl olsun sudan ucuz derdim ama bu memlekette parayı zor kazanıyoruz 2. eli servisi yedek parçası olmayan motor almayın
    millet bana kızıyor transalp öneririyorum diye ama 200000 tl ye parçası her yerde bulunan piyasada peynir ekmek gibi satılan bir motor
    demek istediğim saatli bomba olan marka modellere bulaşmayın yanarsınız
    misal motomorini x cap 650 çok güzele benziyor fiyatıda güzel alıp 10000 km kullanıp sıkıntısız gezip dolaşanlar var misal voge lerde öyle motordan şikayet eden yok ama satış sonrası durumlar meçhul
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)