Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250CC Chopper Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim, ablalarım ve kardeşlerim..

3 ay önce Kuba Superlight 125 aldım, ancak bana bayağı hantal geldi motor.

250-500cc bandında chopper-cruiser fiyat performans önerilerinizi, tecrübelerinizi beklemekteyim.

Aklımda Pilder 250 ve Benda Rock 250 var ancak fiyatlar bayağı uçtu, bu fiyatlara yılı düşük japon mu almalıyım diye kendime soruyorum. Ortalama 150-200.000₺ bütçem var.

İşin içinden pek çıkamadım, yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu Daelim'de keşke yedek parça problemi olmasa da sana Daystar 250 önersem ya da benzer problemler olmasa da sana Hyosung Gv 250 önersem ama maalesef sıkıntı büyük. Seçtiğin 2 motora baktım da sıfırları 200-220.000 TL. O paraya bulacağın eski Japonlar da muhtemelen 1999 model Honda Shadow, karbüratörlü Kawasaki En 500, Suzuki Vl 250 Intruder, Yamaha Virago 250/535 gibi modellerdir.

Seçim zor, çoğunluk doğal olarak sana yeni, modern makineleri önerecektir. Ben de eskinin "eski" olduğunu aklımdan çıkarmadan eski Japon'dan yana tercihimi kullanırdım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En sevdiğim konu; klasik cevap.

Bu sevdadan vazgeç

Pider, Benda çok şekil motorlar olsa da o motorlara 200 bin tl verilmiş. hele ki D400 gibi bir secenek aynı para iken. (ilginçtir D400 de power cruiser diye geciyor)

Tommy abinin dediği gibi, gv250 ya da daystar alsan yedek parça usta sıkıntısı çekeceksin, v535, marauder 250 vs. alsan elinin alet tutması lazım japon bile olsa seni üzecek.

2 uçu pis değnek.
    espresso bunu beğendi.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim abi,

İnan ben de çok arada kaldım, naked tarza geçmeyi bile düşünüyorum ama bizi bir beşiktaş bir de chopper sevdası bitirdi vallahi

Araştırmalara biraz daha devam edeyim madem, olmadı para biriktirip bekleyim 2010 civarı 883 vs gibi modellere bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Daelim'de keşke yedek parça problemi olmasa da sana Daystar 250 önersem ya da benzer problemler olmasa da sana Hyosung Gv 250 önersem ama maalesef sıkıntı büyük. Seçtiğin 2 motora baktım da sıfırları 200-220.000 TL. O paraya bulacağın eski Japonlar da muhtemelen 1999 model Honda Shadow, karbüratörlü Kawasaki En 500, Suzuki Vl 250 Intruder, Yamaha Virago 250/535 gibi modellerdir.

Seçim zor, çoğunluk doğal olarak sana yeni, modern makineleri önerecektir. Ben de eskinin "eski" olduğunu aklımdan çıkarmadan eski Japon'dan yana tercihimi kullanırdım.
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Tommy Abi,

Bir bakayım dediğiniz modellere, en azından japon der kendimi avuturum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı coderbuggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmalara biraz daha devam edeyim madem, olmadı para biriktirip bekleyim 2010 civarı 883 vs gibi modellere bakacağım.
    Harley her zaman Harley'dir. Harley'den çok daha baba Japon makineler olsa da Harley'in imajı bambaşkadır.
    coderbuggy ve espresso bunu beğendiler.

Malum japon yok, avrupalı da. Mecbur çinliye bakacaksınız, orda da en beğendiğim seçenek yuki benda rock, silindir piston hesaplamasına göre de 293cc civarına tekabül ediyo her ne kadar 250cc diye satılsa da.

Royal enfield meteor 650 derdim ama bütçenizi aşıyo maalesef.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende rock ve regal in bir çok modeli gerçekten aşırı yakışıklı, ama gel gel gelelim o paraların motorları değil.
    ve patlamaya hazır bombağa gibiler.

Kronik Şanzıman problemi olmayan regal raptor var mı?

o motorlar da olabilir ama kroniği olmayan serisi hangisi bilmiyorum.

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende rock ve regal in bir çok modeli gerçekten aşırı yakışıklı, ama gel gel gelelim o paraların motorları değil.
    ve patlamaya hazır bombağa gibiler.
    Merhaba üstadım,

Neden böyle düşündüğünüzü merak ettim açıkcası, evet Yuki güven vermiyor ama makine baştan aşağı Benda gibi. O paraların motorları değil doğrudur ancak çok yolda bırakır gibi de gelmiyor açıkcası.

Merhaba üstadım,

Neden böyle düşündüğünüzü merak ettim açıkcası, evet Yuki güven vermiyor ama makine baştan aşağı Benda gibi. O paraların motorları değil doğrudur ancak çok yolda bırakır gibi de gelmiyor açıkcası.

coderbuggy; benda ve pilder henuz piyasada cok olan motorlar değil. Çin malı olmasının yanında servis sıkıntısı var. Muhtemel yedek parçaları da ya sıkıntılıdır ya pahalıdır.

200 - 250 bin Tl çin malı motora sadece cruiser'e para vermek çöpe para atmak gibi. Ha birkaç yıl geçer motor hem yedek parça hem servis agı olarak kendını kanıtlar ok. Ayrıca motorların al-sat piyasası da yok sonrasında ya elinde kalır ya da ölü parasına satarsın.

Regal farklı bir konu, üstte sordum belki bilen cıkar ancak genel olarak şanzıman kronik problemi var. ve ciddi boyutta. bu da hem uzun yolda korkutuyor hem de motoru zorlamaya korkutuyor insanı. Diğer tüm problemleri çözülebilir şeyler, zaten parçası ve ustası bulunuyor. tasarımı da güzel.

ancak motor bloguna güvenmedıkten sonra herşey süper olsa ne yazar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coderbuggy; benda ve pilder henuz piyasada cok olan motorlar değil. Çin malı olmasının yanında servis sıkıntısı var. Muhtemel yedek parçaları da ya sıkıntılıdır ya pahalıdır.

200 - 250 bin Tl çin malı motora sadece cruiser'e para vermek çöpe para atmak gibi. Ha birkaç yıl geçer motor hem yedek parça hem servis agı olarak kendını kanıtlar ok. Ayrıca motorların al-sat piyasası da yok sonrasında ya elinde kalır ya da ölü parasına satarsın.

Regal farklı bir konu, üstte sordum belki bilen cıkar ancak genel olarak şanzıman kronik problemi var. ve ciddi boyutta. bu da hem uzun yolda korkutuyor hem de motoru zorlamaya korkutuyor insanı. Diğer tüm problemleri çözülebilir şeyler, zaten parçası ve ustası bulunuyor. tasarımı da güzel.

ancak motor bloguna güvenmedıkten sonra herşey süper olsa ne yazar.
    Değerli görüşünüz için teşekkür ederim üstadım,

Peki Naked, Cafe Racer, Racing tarzında bu fiyat bandında önerebileceğiniz bir motor var mıdır? Bu fiyatlarda CB250R bakınıyotum. Husqvarna 250 de öyle. En azından KTM ve Honda güveni var arkalarında, önerir misiniz? Fikirlerinize de açığım.

Saygılarımla.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Merhaba üstadım,

2016 - 2017 yıllarında sıfır DD350 modelini almaya gitmiştim,
    satan yetkili bayideki adamla epey muhabbetten sonra sıraladıkları:
    buradan çıkar çıkmaz noterden önce lastikçiye git lastikleri değiş.
    ayda en fazla bir defa tek marşla çalışır, o da canı isterse.
    4 5 ay sonra mutlaka elektrik tesisatın yanar komple değişmesi gerekir, şimdiden tesisatını al,
    akün 1 seneyi çıkartmaz, imkanın varsa şimdiden değiştir,
    şanzuman arada 2 den kendine kendine boşa atar, 4 ile 5 arasında da bazı modellerde boşluk olduğunu onunda şansıma olduğunu söylemişti,
    her 8k 10k km de eline lokma takımını al gördüğün vidaları sık, her yerinden ses gelir yada yolda giderken birşeylerin düşer
    gibi gibi bir kaç şey daha ilave etmişti. o dönemler bir forumları da var, oraya göz gezdiriyordum, bu yazılanların %90 ı sürekli o forumda konularda geçiyordu. bu sebeple direkt vazgeçmiştim tabi. ha o yıllardan bu yıllara kendini toplamıştır yada üzerine ne kadar ilave etmiştir onu bilmiyorum açıkcası.
    yuki'nin de dayanıklılığı ne kadar, ne kadar sürede dökülür onlar meçhul, hiç alıp uzun süre kullanana denk gelmedim,
    artı servislerin kalitesi, işçiliği herkezin malumu.
    hadi diyelim gelse de şu an peşin fiyatı 210k, o fiyata 0 duke 250 yada 2. el duke 390 alırdım.
    farklı tarz olarak; voge 300 ds, hero xpluse, brigston crownwell bakardım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    en uygun fiyatlı piyasası oturmuş olan mondial nevada var.arkadaşa aldık geçen sene cidden güzel sesi tipi konforu vs baya güzel.her gören soruyor bu nedir diye.bir sorunuda çıkmadı aldığı gibi sürüyor hala onu tavsiye ederim.birde rks getirdi bunun kardeşini.onun tipi daha yenilikçi güzel ama fiyatta 1 tık daha yukarıda ama oda güzel cihaz.karta peşin fiyatına taksit yapmaya devam ediyor rks istersen onu bir sor eğer oluyorsa hala hiç peşin paranı verme git kartı yükselt oradan çektirt her ay yatır dahada uyguna alırsın

2016 - 2017 yıllarında sıfır DD350 modelini almaya gitmiştim,
    satan yetkili bayideki adamla epey muhabbetten sonra sıraladıkları:
    buradan çıkar çıkmaz noterden önce lastikçiye git lastikleri değiş.
    ayda en fazla bir defa tek marşla çalışır, o da canı isterse.
    4 5 ay sonra mutlaka elektrik tesisatın yanar komple değişmesi gerekir, şimdiden tesisatını al,
    akün 1 seneyi çıkartmaz, imkanın varsa şimdiden değiştir,
    şanzuman arada 2 den kendine kendine boşa atar, 4 ile 5 arasında da bazı modellerde boşluk olduğunu onunda şansıma olduğunu söylemişti,
    her 8k 10k km de eline lokma takımını al gördüğün vidaları sık, her yerinden ses gelir yada yolda giderken birşeylerin düşer
    gibi gibi bir kaç şey daha ilave etmişti. o dönemler bir forumları da var, oraya göz gezdiriyordum, bu yazılanların %90 ı sürekli o forumda konularda geçiyordu. bu sebeple direkt vazgeçmiştim tabi. ha o yıllardan bu yıllara kendini toplamıştır yada üzerine ne kadar ilave etmiştir onu bilmiyorum açıkcası.
    yuki'nin de dayanıklılığı ne kadar, ne kadar sürede dökülür onlar meçhul, hiç alıp uzun süre kullanana denk gelmedim,
    artı servislerin kalitesi, işçiliği herkezin malumu.
    hadi diyelim gelse de şu an peşin fiyatı 210k, o fiyata 0 duke 250 yada 2. el duke 390 alırdım.
    farklı tarz olarak; voge 300 ds, hero xpluse, brigston crownwell bakardım.
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler üstadım.
    maximusti, bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en uygun fiyatlı piyasası oturmuş olan mondial nevada var.arkadaşa aldık geçen sene cidden güzel sesi tipi konforu vs baya güzel.her gören soruyor bu nedir diye.bir sorunuda çıkmadı aldığı gibi sürüyor hala onu tavsiye ederim.birde rks getirdi bunun kardeşini.onun tipi daha yenilikçi güzel ama fiyatta 1 tık daha yukarıda ama oda güzel cihaz.karta peşin fiyatına taksit yapmaya devam ediyor rks istersen onu bir sor eğer oluyorsa hala hiç peşin paranı verme git kartı yükselt oradan çektirt her ay yatır dahada uyguna alırsın
    nevada büyük ihtimal MCT250 nin devamıdır diye tahmin ediyorum,
    5.000 km civarı kullandım mct250yi, sıfır problem, sıfır arıza, o dönem için (2008 yılları) parasına göre çok iyi motordu.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    250cc chopper olmaz. chopper benzetmesi commuter olur, 150-200 değil de biraz daha üstüne koyarak eski japonlardan alabilirsin drag star, vt 750 gibi modeller var.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    nevada büyük ihtimal MCT250 nin devamıdır diye tahmin ediyorum,
    5.000 km civarı kullandım mct250yi, sıfır problem, sıfır arıza, o dönem için (2008 yılları) parasına göre çok iyi motordu.
    Blokları farklı. Mct sıralı çift silindir, Nevada ise v-twin çift silindir. Ben de buarada bir kaç Mct görmüştüm ve kozmetik açıdan hala yepyeni gibi duruyordu, 17-18 senelik motor ama hala taş gibiydi.

bu arada nevada birçok yerde commuter olarak değerlendiriliyor.
    öyle chopper / cruiser a benzetemıyorum bende pek.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada nevada birçok yerde commuter olarak değerlendiriliyor.
    öyle chopper / cruiser a benzetemıyorum bende pek.
    şöyle diyim görenler harley sanıyor sesi falanda 2 silindirli güzel çıkıyor.ayaklar önde vs havalı bir motor.

Nevada ya kim commuter der ya biraz makul konuşun , kimse tabii ki adamakıllı cruiser modellerle karşılaştırmasın ama fiyatına göre de gayet iyi görünen bir model, yıllardır satılıyor herhalde parça sıkıntısı da olmaz , genel olarak çok problemli bir motor mu bilmiyorum ama bloğu gayet sağlam bence düşük bütçeyle alınabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)