Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SFC 100 Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar takas ile bir motor düşürdüm sahibi çok dürüst bir adama benziyor ilk defa motor alıcam beni baya bir bilgilendirdi sağolsun motora gelicek olursak SFC 100 Snappy X diye geçiyor sarı sayfa ilan no bıraktım ordan bakar isteyen.Öncelikle motor 2019 model ve 25000KM Devirmiş ama kurye olarak değil şahsi kullanım olarak abi motorcuya götürmüş yakın bir zamanda ve motorun çok düzgün kondisyonunun iyi olduğunu falan söylemiş sıkıntısız demiş sizce alınırmı.

Kendi İlan No:1162766441

Motorun İlan No: 1148495206

Sıkıntıları:
    Ön grenaj Ufak Kırık
    Göstergenin üstündeki plastik çatlak

Kaportaya masraf edicem bu arada onu bilerek alıyorum onun dışında nelerine bakmalıyım gidince onlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Kalasp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorcuya götürmüş yakın bir zamanda ve motorun çok düzgün kondisyonunun iyi olduğunu falan söylemiş sıkıntısız demiş sizce alınırmı.
    buna güvenerek hiçbir şey alınmaz. ama şimdi baktım 50cc olan sıfır mondial cub 35'se, yamulmuş 100cc'ye 26 bin vermem ben.

Nakit almıycağım takas yapıcam o kadar param nakit olsa zaten bende almamda takasa bu denk düştü.Gidince motorun neresine bakmam gerek peki düzgün olduğunu anlamam için

Motosikleti
    falcon flash 100
    İstanbul için 100 cc cub tavsiye ederim ama 26.000 km de değil. 20.000 km den sonra şansa kalmış.

Hele bu motosikleti hiç tavsiye etmem.
    espresso bunu beğendi.

Nakit almıycağım takas yapıcam o kadar param nakit olsa zaten bende almamda takasa bu denk düştü.Gidince motorun neresine bakmam gerek peki düzgün olduğunu anlamam için
    çin malını hevesle almış birisi olarak (senin durumunu ve hevesini anlıyorum) başına motor mu almak istersin bela mı önce onu değerlendirmen gerek.
    En kötü motora dışarıdan bakan bilgisiz birisi olarak ben, gidon hareketlerine, gaz kolunu motor kapalı konumdayken sonuna kadar çevirip bıraktığımdaki hareketine, havadayken tekerler sağa sola yalpalıyor mu test etmek için orta sehpada tekerleri çevirerek ve en sonunda motorun rölantide çalışırken çıkardığı sesin ritmine bakmıştım. Daha bilgili arkadaşlar sana yardımcı olur diyeceğim ama sen ne kadar anlayıp ne kadarını uygulayabilirsin bilemem dostum.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    birşey olsa parçası ucuz hemen hemen tüm cup motorların bloklar benzer. Ama kamber açısımı denir bilemedim. Ön teker iki süspansiyon arasında sağ süspansiyona biraz açılı. Keçede patlatmış olabilir rulmanda da sorun olabilir. Arkada ise plakadanmıdır kuyruk grenajındanmıdır bilemedim orada da bir yamukluk var. Bloktan korkma o kolay ucuz. en kötü takasla al ilk fırsatta sat eline nakit geçsin. birazda üstüne ekleyip yamaha bw125 bulabilirsin gibi geliyor. ne ile takas edeceksin. İphone deme çünki daha değerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

ilan no 1113268973
    honda titan.

Bende öyle düşündüm parçaları çok ucuz en kötü değiştiririm sfc50 var arkadaşda 100 lük yaptı 3k ya hem iyi kaçıyor hemde sesi falan tok bir motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Bilgisayar ile takas ediecem ilan no var

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    2022'den beridir SFC 100 Kullanıyorum. Motorumu seviyorum. Yüksek performans beklemezsen seni her yere götürür. SFC 100 bence kaliteli bir CUB. Küba Ege, RKS EASYPRO da bakabilirsin. Bence bunlar da güzel motorlar. CUB Tasarımı kendini ispatlamış bir tasarım. Ama kullanma motosikleti bunlar, Performans vermezler.

suskun2oo4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Herkese iyi akşamlar takas ile bir motor düşürdüm sahibi çok dürüst bir adama benziyor ilk defa motor alıcam beni baya bir bilgilendirdi sağolsun motora gelicek olursak SFC 100 Snappy X diye geçiyor sarı sayfa ilan no bıraktım ordan bakar isteyen.Öncelikle motor 2019 model ve 25000KM Devirmiş ama kurye olarak değil şahsi kullanım olarak abi motorcuya götürmüş yakın bir zamanda ve motorun çok düzgün kondisyonunun iyi olduğunu falan söylemiş sıkıntısız demiş sizce alınırmı.

Kendi İlan No:1162766441

Motorun İlan No: 1148495206

Sıkıntıları:
    Ön grenaj Ufak Kırık
    Göstergenin üstündeki plastik çatlak

Kaportaya masraf edicem bu arada onu bilerek alıyorum onun dışında nelerine bakmalıyım gidince onlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.
    Dostum yazdıklarından anladığım kadarı ile pc verip motor alacaksın galiba bence alma
    1.motor çin malı
    2.kmsi çok yüksek 25bin
    3.modeli düşük satmak istersen elinden çıkartamazsın bi 10bin km de sen yapsan 35bin km eder bence hiç bulaşma farklı model alabilirsin veya kredi çek drift l tarzı bir şey al yada çita 100r

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Elindeki pc yi 5bin daha altına sat, eğer o motoru almak istiyorsan 2/3 fiyatına pazarlık yap. Epey masrafı var gibi duruyor.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 200 4V
    1.5 sene SFC 100 kullandım. Gayet iyi motor. Şehir içinde çok pratik debriyajla vakit kaybetmiyorsun. Parçası falan bol.
    Yeni başlayacaklara öneririm.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883-Vespa GTS 300 Supertech
    bu motorlar genelde yazlık veya köy ortamında yaşlılar tarafınca kullanılıp çıkardığı sorunlar gözardı edildiği zaman asıl amacına hizmet ediyorlar. mesela bizim yazlıkta 50lik bi kuba var arada dedem kullanıyo biz yokken, bakımmış yağıymış suyuymuş kimsenin umrunda değil göstergesi bozuldu geçen büyük ihtimal motor kol çıkarana kadar yaptırmayız. bu da aynı bantta bir motor, istanbul içi bütçeniz 30 bin civarı ise elektrikli kickscooter denen cihazlardan alıp toplu taşıma ile birlikte karma kullansanız çok çok daha mantıklı olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)