Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cappucino 50 Yokuş Görmüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora Cappucino 50
    Merhaba, Hem forumda hemde motorda yeniyim. Önceden tek tük motor kullanmışlığım yada GoSharing yada Martı gibi Moped sürmüşlüğüm vardı ancak profesyonel değildim haliyle. Geçen sonbahar 2.300km'de Cappucino 50 aldım. CC'yi düşük tutmamın sebebi, hem motor sürmeyi öğrenmek hemde B ehliyeti ile kullanabiliyor olmamdı. Olur da anlık bir hevesse çok masrafa girmemekti. Ancak yeni yeni fark ediyorum ki yavaş yavaş hem bir yaşam tarzı olmaya başladı hemde motor sürmekten oldukça keyif alıyorum ve bunu ilerletmek istiyorum. Aradan geçen süre zarfı içerisinde motorum güçten düşmeye ve yokuş çıkamamaya başladı. Yani şöyle, yokuş çıkarken 4000 devirin üstünü görmüyor. Düz yolda 8-9 bin devir yapıyor maks gazda. Ayrı olarak motorda sürekli bir titreme başladı ve bazen bir tekleme sesi geliyor. Servisi arayıp sorunu anlattığımda, 'abi biraz daha sür 4.000 bakımına geldiğinde hallederiz' diyolar. Güncel KM : 3600 civarı.

Motorun aksam ve parçalarından anlamayan biri olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ayrı olarak, motorumu yükseltmeli miyim? Dediğim gibi motor sürmekten oldukça keyif alıyorum, 125 veya 250'lik bir modele çıkmalı mıyım? Çıkacaksam, önereceğiniz (vitesli çok beceremiyorum) bir model varmı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bütçeniz dahilinde bir vitesli motosiklet satın alın ve zevkin doruklarını yaşayın .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora Cappucino 50
    Vitesli motorsikletden korkuyorum. İlk motorsiklet deneyimim Kayseri'de markasını bile bilmediğim bir scooterdı. O kadar inceydi ki Scooter-CG desem yeridir. Vites değiştiricem diye sürekli ayağıma bakıyorum yola konstantre olamıyorum. O yüzden vitessiz motorsikletler daha çok tercihim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı AlbayKonrad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorsikletden korkuyorum. İlk motorsiklet deneyimim Kayseri'de markasını bile bilmediğim bir scooterdı. O kadar inceydi ki Scooter-CG desem yeridir. Vites değiştiricem diye sürekli ayağıma bakıyorum yola konstantre olamıyorum. O yüzden vitessiz motorsikletler daha çok tercihim.
    O zaman 250cc bir maxi scooter alın bir süre idare eder.

Motosikleti
    Kymco AK550
    150cc'de rks freccia öneririm. ben bir sene kullandım çok memnun oldum. ikinci eli de oturdu artık. 250cc'ye çıkınca honda ya da yamaha haraç kesiyor, alternatiflerde de fiyat çok yükseliyor. 2-3 senedir 250cc hiç mantıklı gelmedi bana. 50-150-750-350-550 şeklinde gitti benim. 150'den sonra 350cc bandında daha güzel seçenekler var.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İlk başta acemiyken fark edilmiyorda biraz yol yapmaya başlayınca 50 yada 80 cc keyif vermez olur , şehir içi kullanacaksan 125-150 cc sukuter birşeyler al keyifli konforlu sür , yazın şehir dışı biraz daha uzun yollara çıkacaksan 250 cc üstü vitesli daha keyif verir..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc'de rks freccia öneririm. ben bir sene kullandım çok memnun oldum. ikinci eli de oturdu artık. 250cc'ye çıkınca honda ya da yamaha haraç kesiyor, alternatiflerde de fiyat çok yükseliyor. 2-3 senedir 250cc hiç mantıklı gelmedi bana. 50-150-750-350-550 şeklinde gitti benim. 150'den sonra 350cc bandında daha güzel seçenekler var.
    bu arada espresso satmadıysa onun xmax'ini al ama indirim yapsın biraz motoru hiç görmedim ama tertemiz olduğuna eminim motorun
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    bu arada espresso satmadıysa onun xmax'ini al ama indirim yapsın biraz motoru hiç görmedim ama tertemiz olduğuna eminim motorun
    Motor hala duruyor. Satılmazsa bayramdan sonra İstanbul'a getirip orada bırakıcam istanbulda daha çabuk gider diye, hatta yağ değişimi zamanı geliyor gelmişken yetkili serviste onu da yaptırıcam, yağ değişim km'si geçmiş halde satmaya gönlüm razı değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3074371/detay/
    yec bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hala duruyor. Satılmazsa bayramdan sonra İstanbul'a getirip orada bırakıcam istanbulda daha çabuk gider diye, hatta yağ değişimi zamanı geliyor gelmişken yetkili serviste onu da yaptırıcam, yağ değişim km'si geçmiş halde satmaya gönlüm razı değil.

2 xmax 1 de forzadan naked motora geçen 3 arkadaşım oldu, üçüde pişman oldu,
    ikisinin ortak nedeni; ekipmansız hiç bir yere gitmeme huyları olduğu için, kask mont dizlik vs. aksesuarları sürekli sırt çantasında taşımak zor geldi,
    bir taneside istanbul trafiğinde vitesli gerçekten yoruyor dedi. sende forumdan anladığım kadarıyla ekipmansız bir yere gitmeyen adamsın, bunu bir gözden geçir derim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r

Değişelim mi ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişelim mi ?
    Vstrom 650 buldum arkadaş yurtdışına gidiyor diye verecek, onu alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 xmax 1 de forzadan naked motora geçen 3 arkadaşım oldu, üçüde pişman oldu,
    ikisinin ortak nedeni; ekipmansız hiç bir yere gitmeme huyları olduğu için, kask mont dizlik vs. aksesuarları sürekli sırt çantasında taşımak zor geldi,
    bir taneside istanbul trafiğinde vitesli gerçekten yoruyor dedi. sende forumdan anladığım kadarıyla ekipmansız bir yere gitmeyen adamsın, bunu bir gözden geçir derim
    Ben xmax ile gezerken de sele altı bagaja bir tek kaskı koyuyorum, alacağım vstrom 650 motorda arka çanta da var kaskı alır, dizlik kullanmıyorum onun yerine dizleri de korumalı pantalonum var zaten, montu da bir şekilde arka çantaya sığdırırım artık.
    maximusti, ve DickName bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"

Abi sende scootere geçiyorsan bizler doğru yoldayız , freasy hocam sıra sende .

Motosikleti
    Ben gördüm Espresso'nun Xmax ı , benim 125 lik Peugeot ile takasa ok deseydi şimdi benim garajda idi , çiçek gibi makina..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sende scootere geçiyorsan bizler doğru yoldayız , freasy hocam sıra sende .
    ben daha yeni ak550'mi almışım, allah'tan bir engel çıkmazsa uzun süre binerim buna. ama ikinci bir motor olarak bir scrambler ya da cruiser için vitesliyi deneyebilirim 200'e 300'e süper motorlar var, vites engelinden binemiyoruz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    ikinci bir motor olarak bir scrambler ya da cruiser için vitesliyi deneyebilirim
    Scrambler ya da iyi bir cruiser için terlik misali 2. motor muamelesi yapmak çok ayıp espresso'yu otomatik vitesten, scooterden 2 senede kurtardık. Senin için de emek harcayacağız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scrambler ya da iyi bir cruiser için terlik misali 2. motor muamelesi yapmak çok ayıp espresso'yu otomatik vitesten, scooterden 2 senede kurtardık. Senin için de emek harcayacağız.
    eyvallah abi emeklerin karşılığını bulur inşallah. şakır şakır vites değiştiririz :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ...espresso'yu otomatik vitesten, scooterden 2 senede kurtardık. Senin için de emek harcayacağız.

bende seni bir gün sukutura bindirip çadır kampına ikna edeceğim :D
    yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadır olayı benlik değil, ben istediğim an duş almalı, istediğim an konforlu ve hijyenik bir şekilde sıçabilmeliyim. Scooter konusuna gelirsek, yeminlen sevmiyorum. Geçmişte 4 sene kullandım, isterse 1000 cc olsun tıraş, hikaye. Bana 250 cc commuter verin mutlu olur ülkeyi gezerim ama scooter hımbıl adam işi.

Sen kamp organize et, otelde konaklar ama yine akarım ortama.
    yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Çadır olayı benlik değil, ben istediğim an duş almalı, istediğim an konforlu ve hijyenik bir şekilde sıçabilmeliyim. Scooter konusuna gelirsek, yeminlen sevmiyorum. Geçmişte 4 sene kullandım, isterse 1000 cc olsun tıraş, hikaye. Bana 250 cc commuter verin mutlu olur ülkeyi gezerim ama scooter hımbıl adam işi.

Sen kamp organize et, otelde konaklar ama yine akarım ortama.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kamp gibisi yok abi, banyo ve wc biraz problem oluyor evet ama, yinede otel tatiline 10 basar.
    iki sene önce sakarya karasudan sinopa kadar 10 gün boyunca çadır ata ata kamp yapmıştık, (otomobille ama)
    bu sene de samsun - rize arası düşünüyoruz, bakalım kısmet.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    Alıntı AlbayKonrad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz kullanımda alışırsın vitesliye, korkuyorum demişsin ama küçücük tekerli scooter a ne zaman binsem ben daha çok korkuyorum, en ufak frende önü arkası başka yere gidiyor. ıslak zeminde vs en ufak yatırmada kayıyor, bozuk yolda özellikle 50cc lerin küçücük tekerleri zorluk çıkarıyor vs. Bence vitesliye şans verin 1 gün kullansan bile alışırsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler