Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rodaj bakımına erken gidilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı lehibeny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kıymetli cevapları için teşekkürler 1 hafta sonraya randevu aldım spormotodan.

Daha önce iş yerine yakın bir muhite taşındık ama taşınmaya değecek çevredeki sosyal yaşantı ve yapı kalitesi anadolu yakası gibi değil maalesef. 7 ay dayanabildik ve geri dönmek zorunda kaldık.
    Evet Anadolu yakasının yaşam kalitesi ile Avrupa yakası kıyaslanamaz. Avrupa yakasında bir çok semt insan yaşamına uygun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Not: Anadolu yakasında da kötü yerler var ama Avrupa yakası kadar değil.
    lehibeny ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Evet hayırlı olsun rodaj bakımını tamamladım. Motor sanki önceden zincirle ağlı gibiymiş gaz tepkileri yumuşadı ve titremeleri azaldı.

Bir de dönüşte ilk kazamı da yaptım. Otobüsün önünden geçecektim otobüs duruyordu. Kafamı sola uzatmak için biraz motorun burnunu çıkardım. O sırada scooterlı arkadaş otobüse sıfır şekilde hızlı şekilde geldi ben de ayaklarım yerde olduğu için gidon sola dönükken ön freni sıktım motor olduğu yerde sola yattı. Sadece motor koruma demiri çizildi. Debriyaj manetinde gözle zor görülecek bi çizik var. Verilmiş sadakamız varmış diyelim artık daha da dikkatli olacağız. Trafikte insanlara gerçekten güvenmemek gerekiyor. Bir kez daha kendi kendime kanıtladım.
    zihnigonen, maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Evet hayırlı olsun rodaj bakımını tamamladım. Motor sanki önceden zincirle ağlı gibiymiş gaz tepkileri yumuşadı ve titremeleri azaldı.

Bir de dönüşte ilk kazamı da yaptım. Otobüsün önünden geçecektim otobüs duruyordu. Kafamı sola uzatmak için biraz motorun burnunu çıkardım. O sırada scooterlı arkadaş otobüse sıfır şekilde hızlı şekilde geldi ben de ayaklarım yerde olduğu için gidon sola dönükken ön freni sıktım motor olduğu yerde sola yattı. Sadece motor koruma demiri çizildi. Debriyaj manetinde gözle zor görülecek bi çizik var. Verilmiş sadakamız varmış diyelim artık daha da dikkatli olacağız. Trafikte insanlara gerçekten güvenmemek gerekiyor. Bir kez daha kendi kendime kanıtladım.
    hem hayırlı, hem geçmiş olsun.
    en büyük kazan böyle olur inşallah.
    bende geçen gün komik şekilde köpek kovalaması sonucu duvara tosladım, manet koruyu ve takozda ufak tefek çiziklerle atlattım.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem hayırlı, hem geçmiş olsun.
    en büyük kazan böyle olur inşallah.
    bende geçen gün komik şekilde köpek kovalaması sonucu duvara tosladım, manet koruyu ve takozda ufak tefek çiziklerle atlattım.
    Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Nazar çıkmış diyelim.
    maximusti, bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Geçmiş olsun. hafif atlatmışsınız.
    Aslında ara sıra hatırlatma niyetine böyle çok hafif atlatılan kazalar lazım.
    lehibeny ve maximusti, bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam yol üzerinde servis varsa orada yaptırabilirsin bakımı, 2 saatini falan alır sanırım, motorun soğuması, yağı falan değişmesi derken.
    randevu alırsanız çok vakit harcamadan işinizi çözersiniz diye düşünüyorum.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. hafif atlatmışsınız.
    Aslında ara sıra hatırlatma niyetine böyle çok hafif atlatılan kazalar lazım.
    Teşekkür ederim. Lazım mı bilmiyorum ama insanı kendine getirdiği kesin.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yol üzerinde servis varsa orada yaptırabilirsin bakımı, 2 saatini falan alır sanırım, motorun soğuması, yağı falan değişmesi derken.
    randevu alırsanız çok vakit harcamadan işinizi çözersiniz diye düşünüyorum.
    Teşekkürler tavsiye için. Spormotoda hallettim. Sağolsunlar yarım saatte bakımı yapıp verdiler.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)