Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Benelli TRK 502X Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhabalar,

Geçtiğimiz yıl geçirdiğim kazası sonrası tekrardan motor alma arifesindeyim. Honda- Yamaha düşünüyordum malum bulunmuyor. Bu süreçte kredi kartına vade farksız taksit imkanı sağlayan TRK502 X dikkatimi çekti. Biraz araştırdım, fiyat-performans ve görsel olarak tatmin edici duruyor. Yeni kasası için pek bir kullanıcı verisi mevcut değil. Daha önce çin ve japon grubundan motosiklet kullanmış birisi olarak eski günlerde kullandığım çin malı motosikletlerde yaşadığım sorunları yeniden yaşamaktan çekiniyorum açıkçası 300 bin tl üzeri ödeme yaparak alacağım için. Görüşlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    yenisi farklı isimle çıkıyor sanırım model kodu o olmayabilir, Tr de bi whatsapp grubu var orada herkesin görüşleri çok olumlu bu motosiklete karşı ben çok yeni aldım henüz değerlendirme yapmam doğru olmaz sağlamlık ve parça kalitesi ile alakalı, fakat hissiyatı benim açımdan olumlu. şunlara çok takılıyorsanız bence değerlendirin tekrar; titreşim ne kadar önemli çünkü bir titremesi var sağdan soldan gelen zırıltılar vs önemli mi çünkü ses geliyor motosikletin her tarafından bunu yalıtım yapıp çözenler var imiş fakat ben henüz yapmadım, henüz servis derdim olmadı bir tane kestirdim istanbulda gözüme ona fena değil diyorlar diğerleri tırt istanbulda olmak lazım bu motosiklet için sanırım, parça tedariğinde sorun yok diyorlar grupta bir dayı var parça stoklayıp herkese parça dağıtıyor adama bişey olsa motosiklet sahipleri b*ku yiyeceğiz herhalde topluca. Çok fazla bir motosiklet tecrübem yok fakat bu motosikletle alakalı kimsenin demediği şey abi ağırlık merkezi çok yukarıda bana göre beni bazen zorlayabiliyor irili ufaklı arkadaşımın cartun curtun motosiklerini denedim fakat bana 502x durduğu yerde ağır hissettirdi yolda her motosiklet gibi güzel hissettiriyor diyeceklerim bu kadar hakim bey
    ChuckBerry bunu beğendi.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    ağırlık konusunda çok ağır gereksiz ağır gibi durum yok bence sadece 1000cc üstü bi motora binermiş gibisin ama 500cc, böyle dediysem de motor gaz çekince güzel cevap veriyor tıkanma olmuyor yanlış anlaşılma olmasın. zangırtı zungurtu olayları sanırım leoncino modelindeki gibi vidalara loctite attırılınca düzeliyor diye duymuştum.

titreşim istemeyen 4 silindir tercih etmeli.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende 502 var.Arkadaşın dediği gibi yedek parça konusu bir açıdan sıkıntı bir açıdan kolay.Yağ değişimi yapayım dedim kendim uygun yağ filtresi anahtarı olmadığı için manifolt soğutma hortumunu yaraladım.Yenisini ardım yok.Fabrikaya sorduk yok.Abrurrahim Oğünç Benelli konusunda arkadaşın dediği gibi servisten fabrikadan daha iyi.Markaya tek başına güven veriyor.Hortum aslında fabrikada var ama hiç satmadıklarından kod bile tanımlamamışlar.Sağ olsun ilgilendi kargo yaptı gelecek hortum.

Şöyle bir durumda var Türkiye içinde bulamasanda Aliexpreste envayi parçası bulunuyor.Ben hortum için Polonyada bir yerden sipariş geçmiştim oda gelecek yedek olacak artık.Polonya Cekya da online yedek parça alabileceğin Türkiyey de gönderen firmalar var.

Zaten millet periyodik malzemeleri toplu alıyor.Ben 2 yağ giltresi 1 hava filtresi 2 buji aldım koyacam kenara. İki bakımlık malzeme kenarda duracak.Genelde millette böyle yapıyor.

Bu arada 502X düz 502 lerden daha yüksek.Belki ondan ağırlık merkezi yukarda gelebilir.Benim boy 1.73 Amortisörden 1.5 cm aşağı aldım.Aliesprestende 3cm alçak sele aldım baya güzel oldu.Aliexpreste alçak sele bile var.BMW GS e benzediğinden GS için üretilen aksesuarların bazılarıda uyabiliyor.Oradada seçenek çok.
    Yobaaz ve ChuckBerry bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    maalesef hayır o paralara cok secenek var sorunsuz kullanabılecğin japon ıkıncı el

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki arkadaşımdada var birinde düz modeli birinde x modeli olmak üzere yaklaşık 3 senedir kullanıyorlar.30.000 km'ye yaklaştılar.
    Motorlarından memnunlar,sadece servis yönünden memnun kalmadılar.Servisi bilgisiz ve merdivenaltı tarzında.
    Sıfır istiyorum yazmışsınız ama Benim şahsi önerim aynı paralara 2.el 3-4 yaşlarında nc750 veya vstrom dl650'yi tercih etmeniz yönünde olur.
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    millet çatır çatır kulllanıyor piyasada yer edindi bir elin parmaklarından çok sattığına göre neden alınmasın sıfır takıntınız yoksa az km birkaç yaşında gayet makul iskonto ile 2. el alın geçin
    ben olsam voge 525 e de bakardım o çok daha güzel duruyor motorları zaten birbirinin kolonu parça sıkıntısı pek olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki arkadaşımdada var birinde düz modeli birinde x modeli olmak üzere yaklaşık 3 senedir kullanıyorlar.30.000 km'ye yaklaştılar.
    Motorlarından memnunlar,sadece servis yönünden memnun kalmadılar.Servisi bilgisiz ve merdivenaltı tarzında.
    Sıfır istiyorum yazmışsınız ama Benim şahsi önerim aynı paralara 2.el 3-4 yaşlarında nc750 veya vstrom dl650'yi tercih etmeniz yönünde olur.
    abi iyi güzel demişsin honda yamaha suzi de güzel ama piyasaya değişik markalarında girip bu japonların tekelini bozması lazım çin malları 20 yıldır piyasada varlar inşallah bundan sonra daha çok olurlar ki olsunlar çeşit olursa rekabet olur fiyatlar zıplamaz
    bu çinliler olmasaydı belki bu gün 100k lık scooterlar 150 olurdu 15 günden beri birçok motoru olmayan arkadaşım bana şu motoru soruyor çantası camı koruma demiri ne var ne yok fabrikasyon 65k sudan ucuz şimdi baktım bayilerde kalmamış pcx in aynısı 100 bin daha ucuz
    sen ben almayız belki ama alanlar olsun ki karaborsa fahişe fiyat işleri bitsin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58160212/detay
    blueway2 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu motosiklet işinde çin alınmaz ikinci el japon al kılişesi var.Aynı paraya ikinci el japon alacağına ikinci el çinli al o zaman.Biz 300k için çinli alınmaz falan diyoruz ama aynı şeyi arabacılarda derdi sürekli.Ama yollarda öyle çok çinli görmeye başladıkki chery falan deli satıyor heralde.Yada ben çok fakirim çevrede alan çok.Bizim site otoparkında bile 3 4 tane oldu.Ben Benelliden sıkıntı duymadım tek sıkıntı servis olayı ,yedek parça bile bir şekilde hallouyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosiklet işinde çin alınmaz ikinci el japon al kılişesi var.Aynı paraya ikinci el japon alacağına ikinci el çinli al o zaman.Biz 300k için çinli alınmaz falan diyoruz ama aynı şeyi arabacılarda derdi sürekli.Ama yollarda öyle çok çinli görmeye başladıkki chery falan deli satıyor heralde.Yada ben çok fakirim çevrede alan çok.Bizim site otoparkında bile 3 4 tane oldu.Ben Benelliden sıkıntı duymadım tek sıkıntı servis olayı ,yedek parça bile bir şekilde hallouyor.
    Cherry sanırım en az 13-14 yıldır Türkiye'de. Bajaj bile o kadar olmadı. Voge vb. markaları Chery ile karşılaştırmak çok doğru olmaz sanki.

Doğan Trend, K-Rides vb. büyük grupların çatısı / desteği altında, iyi bir bayi / servis ağıyla ve kaliteli ürünlerle Çinli markalar neden iş yapmasın? Yapar bence, ama şu anki konjonktür öyle değil.
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    çok okuyamadım ama biraz üstüne hornet’e yürürdüm. adv isteniyorsa nc bakardım.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Çok teşekkür ederim görüşleriniz için dikkate alacağım. Beni belirli modellerde sınırlandıran durum aslında taksit imkanı sunan bir yerden alacak olmam. Nakit olarak bu bütçe elimde olmadığı için seçeneğim sınırlı. Kredi çekersem de faiz yüksek olduğu için yine mantıklı olmuyor. Benelli ve Piaggio grubunda şu an için peşinata vade farksız taksit imkanları var. Yönelme faktörlerimden birisi de bu oldu.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Düzgün servis görmemiş japon, çinliden daha çok üzer.

Benelli servisleride pek iç açıcı değil. İyi güvendiğiniz bir ustanız varsa, garanti falan demeyip tüm bakımları kendiniz hallederseniz daha rahat edersiniz.
    Bütçeye göre alınırmı, bence alınır.

Düz modelini kullanıyorum 52.000km de şuanda 40.000km ben kullandım, şuan zincir, balata vs. ağır bakıma girdi daha da kullanırım. Motor yenilemeyi düşünürsem maddiyata dayalı olarak X modelini düşünürüm.
    F54 bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler