Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor naked/commuter mı almalıyım cross motoru mu? (A1 ehliyet)

Motovento
    REKLAM ALANI

Ormanlık alanda oturuyorum, sıkça ormana/kumsallara giriyorum. İlk motorum olacak. Uzun süredir TVS Raider almayı düşünüyordum, ama arkadaşımla sohbet edince beraber cross alırsak çok daha iyi olacağını düşündük. Motoru çoğunlukla şehir içinde asfalt yolda kullanacağım. Tavsiye verirseniz sevinirim. ��������
    Düzenleme: Bütçem kısıtlı, 100 bin ₺’nin üzerine çıkamam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ikisi de olur.crosslar yuksektir.nakeddan hafiftir.arka dişlileri buyuktur daha cabuk hızlanır.suspansiyonlar travel uzundur daha zor viraj yapılır.tercih senin

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Nispeten ilk motorum cross'tu (nakedden geçtim 6 ayda 1k km bile yapmamıştım).
    Naked kullanım olarak çok kolay gidon açısı fazla ve yüksek olmadığından dolayı manevraları çok daha rahattır. Cross ilk motor olarak kullanılabilir boyun 1.80 üstü ise rahat kullanabilirsin ama bi naked rahatlığı vermez virajlarda zorlanırsın. orman veya toprak yolda kullanacaksan cross iyi bir seçim olur, ben 5k km şehir içi asfaltta sürdüm hiç araziye çıkmadım. şehir içi de kullanılabilir. Amacınıza göre seçim yapmalısınız. nakedle araziye girmenizi önermem süspansiyonlar çok hızlı deforme olur.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Hero xpulse 200
    hem cross hem naked
    hem köylü, hem şehirli.
    zihnigonen, espresso ve abyasar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero xpulse 200
    hem cross hem naked
    hem köylü, hem şehirli.
    aynen, ben de katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Yeni çıkan Pro versiyonunu alırsanız hem botla kullandığınızda vites sorunu yaşamazsınız hem de ayağa kalktığınızda depoya kadar varmazsınız. Üzerinde koruma demiri vs aksesuarla geliyor. Hakeza üzerinde gelen lastik de güzel. Bence tam sizin ihtiyacınızı görecek bir motor.
    maximusti, ve emre yokuş bunu beğendiler.

A1 ehliyetim var, 125cc’nin üstüne çıkamam başka cross motor önerebilir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero xpulse 200
    hem cross hem naked
    hem köylü, hem şehirli.
    Hocam 125 cc’nin üstüne çıkamam A1 ehliyetim var, başka motor önerebilir misin?

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    direk crossa girme. Bu durumda yeni çıkan Honda CB125F al. Hem motor büyütmek istediğinde ikinci el satış yaparken çok zorlanmazsın.
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı ruzgarsmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 ehliyetim var, 125cc’nin üstüne çıkamam başka cross motor önerebilir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Hocam 125 cc’nin üstüne çıkamam A1 ehliyetim var, başka motor önerebilir misin?
    hee pardon, ehliyet işini dikkat etmedim.
    o zaman seçenekler dar,
    CB125
    mondial Drift L

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)