Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 ehliyetim var, ilk motor olarak TVS Raider düşünüyorum iyi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Benelli 125S de çok düşündüm ama bütçem kısıtlı. 100 Bin ₺’nin üstüne çıkamam çok.
    Kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsanız sevinirim ����

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2400Km oldu, sizinle tecrübelerimi paylaşıcağım.

Öncelikle lastik değişmenizi tavsiye ederim lastik fabrikasyon olarak Nylon çıkıyor ve yağışlı havada tutuşu %30-40 falan stok lastiklerle maks 50 yapmani tavsiye ederim yagmurda.

Motorun selesi oldukca konforlu bu sınıfta diğer motorlar konfor selesi takmayı gerektirirken hiç inmeden 130-140km yol yaptım yormadı

Dijital gösterge bi ayrı hava veriyor + Usb girişi hayat kurtarıcıdır, yolun uzunsa ve şarjın az navigasyon şartsa bi bezinlikte 15-20dk mola verip şarj edebilirsin veya telefon tutucağına telefonu koyup öyle şarj edebilirsin, 100km hızda şarj kablosu sökülmedi (denedim)

Arka fren genelde boşluk olarak geliyo biraz basman gerekiyo ama onu düzelttirmeni tavsiye ederim alırken bayiye arka freni bi tık sıkmalarını rica edersin böylece frenlemede rahat edersin.

Marş motoru ve Ayak marşı yok, sigorta kontağa bağlı tek marş sistemi her hava koşulunda test ettim, -1 derecede 5 gün calistirmayıp yağmurda unuttum yine de tek marşta ateşledi.

Egzozun sesi tatmin edici diğer 125liklere bakarak güzel bi tasarımı ve sesi var, tabi hızlanma konusu da bi tık ileri atıyor bu işi

Power/Eco modu ile hava koşulu ve keyife göre ayarlayabilirsiniz, Power modunda 40kmde 1 litre yakıyorken Ecoda bu oran 40 kmde 0.7-0.8 civarına iniyor. Ayriyetten Eco modunu yağmurlu havada kullanmanızı da tavsiye ederim, 250NKlarda bulunan "Rain" mod gibi, yağmurda anlık vites geçişlerinde silkelemeyi önlüyor, frenlemede rahatlık veriyor bir kademe.

Gidon açısı ve alçaklığı gayet iyi tabiki kendine özgü şık tasarımı da bu sınıfta bi hava katıyor

Eğer olursa (umarım) 2024 TFT Ekran modelini bekliyorum, yeni gelicek modelde yeni gösterge ve ABS mevcut.

Ancak TFT Ekran modeli yüksek ihtimalle gelmeyecek.

İyi forumlar

Çok teşekkür ederim hocam, alırsam göz önünde bulunduracağım ����

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)