Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pcx vs Nmax Veya öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar onceki konulari okudum yıl oldu 2024 ben de çinden artik japona gecmeye karar verdim. Tabi bu zamanda ulasmak zor olsada ikisinede siraya girdim sadece odeme yapicam markayi kesinlestirdikten sonra ve bekleyecegim..

Hangisini neden tavsiye edersiniz..
    Kalite bakimindan nmax daha yakin gibi ama pcx de yakisikli
    Uzun zaman kullanmak istiyorum.

Dip not : kuryeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Sadece kalite, gidiş, hissiyat, güvenlik açısından Medley > NMax > PCX derdim. Büyük tekerlek, ön arka Bosch ABS, 155 cc motor gibi faktörler var. Motora PCX'le başlasam birkaç ani frenimde yere yapışmıştım muhtemelen. Üstelik taksitle alıp paranızı arada borsada fonda altında değerlendirme imkanınız da var.

Yalnız kurye için parçaların kolay ve hızlı bulunurluğu önemli. İkinci el piyasasının canlılığı da bir faktör olabilir. Taksit meselesini bir kenara koyarsak, ekonomi açısından PCX > NMax > Medley. Dolayısıyla kurye için Medley ne kadar uygun olur, şu piyasada emin değilim.

NMax bence Medley ve PCX'in ortasında kalıyor bu hususlarda. Biraz daha ciğerli olsun, piyasası PCX kadar olmasa da yine stokçusu olsun derseniz Nmax düşünülebilir. Karaborsaya para vermek yerine Kymco, Sym gibi markalar da düşünülebilir. Yedek parça bulma ve fiyat konusunda hiçbiri Honda olamaz. Ama onlardan da taksitle arka ABS'si vesaire olan güzel modeller bakılabilir.
    tommygun, OuuuZ ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benim binici için scooter sıralamam Nmax 155 - Forza 250 - PCX 125 - Xmax 250
    pcx nmaxden daha yakışıklı ama arka abs olmaması ve 125 cc olması dezavantaj.
    OuuuZ bunu beğendi.

Cevaplariniz icin tesekkurler hepsini ayri ayri degerlendirecegim.. 250 ve ustu cok yakar siye hic dusunmemistim

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Pcx , NMax in getir götürünü yapar ..
    mertowski bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)