Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatör temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    HusqM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Merhaba, motoruma radyatör koruma aldım ama öncesinde radyatördeki tozun kirin iyice çıkmasını istiyorum. Daha önce yağmurda sürdüm tabi radyatör epey kirlendi. Sonrasında yıkadım ama pek detaylı olmadı.

Würth balata temizleme spreyi aynı zamanda genel temizlik spreyi olarak da geçiyor ve uçucu da. Önce bunu radyatöre güzelce sıkıp tozunu kirini akıtıp sonra motoru yıkasam bir zararı olur mu? Yoksa tak geç hocam uğraşma mı dersiniz?

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katal...gid/tr/TR/TRY/

bir de motor temizleyici var da o yağlı bırakıyor herhalde

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katal...gid/tr/TR/TRY/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Su ve sabun varken ne gerek var böyle şeylere yahu , yumuşk hareketlerle ve sabunlu ılık su ile temizlerseniz istediğiniz sonuca varırsınız. Balata spreyi tozu temizlemekte başarısızdır genel amacı yağlı kısımlardaki yağları uçurarak temizlemesidir, motor temizleme spreyi motor bloğunu ve bloktaki plastik aksamları çok güzel temizler ve parlatır ama kısa süreliğine o parlak görünümü uzun süre tutmak için yapışkan bir madde var ya yağ bazlı veya slikon bazlı olduğu için tozlarda çok yapışıyor bundan dolayıda en iyi seçenek sabun ve sudur .
    espresso ve HusqM bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dikkat edelim radyatör kanallarını yamultmayalım, yamulmuş olanlar varsa da iğneyle düzeltelim.
    espresso ve HusqM bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)