Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptığım Motora elektrik gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Merhabalar öncelikle bundan 4 ay kadar evel talihsiz bir olay yaşadım bir arabaya yandan girdim yola atladığı için 2 takla attım motorda fırladı yan yattı kontak falan kırıldı ama kontak açık pozisyonda kırılmış ve motorun yanına gittiğimde calismiyordu ve elektrik yoktu. Bugünde kontağı silikonu isitarak çıkardım ama kontak açıkkende ayak marşı bastığımda tik yoktu motorun aküsü eski ve dandik bi akü onu biliyordum ama acaba yan yattığında bozulmuş olabilir mi lütfen yardımcı olun motorum ybr 125 esd

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Akünün suyu akmış olabilir ve akü kullanılmaz hale gelmiş olabilir. Bir başka ihtimal ise kontak kabloları derinden kopmuşta olabilir.

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün suyu akmış olabilir ve akü kullanılmaz hale gelmiş olabilir. Bir başka ihtimal ise kontak kabloları derinden kopmuşta olabilir.
    Hocam kontak değişsem çözülür mu peki em kötü ihtimal ?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Batuhan Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kontak değişsem çözülür mu peki em kötü ihtimal ?
    Arızanın nereden kaynaklandığını bulmadan parça değiştirmek israftır hele ki bu ekonomide, en azından kontağın çalışıp çalışmadığı düz kontak yaparakta deneyebilirsiniz, düz kontak yapınca elektrik gelmiyorsa aküye odaklanmanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)