Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç için kararsıza motor :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Eveet klasik cümlemiz ile merhaba. Yıllardır istiyordum ehliyet almak 38 yaşında kısmet oldu A sınıfı aldım ancak 5-6 aydır motora karar veremedim.

Amaç: Şişli - Taksim - Beşiktaş yoğunluğunda sıklıkla kullanılacak, hafta sonları Istanbul içi daha sonrasında fırsat bulursam uzun yol isteği
    Tipi, tarzı hoşuma giden motorlar;

KTM Adv 250 / 390 - f/p olarak pek iyi olmuyor sanırım.
    Honda CL250 - ilk baktığım ve ilk istediğim motor bu idi ama sonra açık gövde gibi nedenlerden dolayı soğudum
    Scrambler 400x - Dün Korlas'ta inceledim, harika alet ama burada yorumları okuyunca Hintli, pahalı gibi nedenlerden dolayı biraz uzaklaştım.
    Husqvarna 250 - Bu motor da ilk beğendiklerimden ama üstüne oturunca oyuncak gibi kaldı bende, güven vermedi.

Kesinlikle racing, naked tarzı şeyler istemiyorum. Dik oturuş, adv tarzı motorlar çok hoşuma gidiyor, hem şehirde hem dekeçi yollarına gireyim gibi...
    İleride amacım Transalp, Africa Twin gibi aletler.

Bütçe 200-300bin arası. 200bin hazır ancak üzerine belki biraz kredi desteği kart vs oralara çıkabilirim. + Ekipman maliyetini düşünmedim şu an:(

Son olarak aldığım motoru belki uzun kullanırım bilemiyorum tabii ama tecrübe edip, Transalp'e geçmek istediğim için satabileceğim bir motor olsun istiyorum. Hero'yu da bu nedenle eledim, çok ucuz yani 2. elinin satılacağını düşünmüyorum.

Tavsiyeleriniz olursa sevinirim

Çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Listenin kapsamında kalmak kaydıyla ikinci el temiz bir ADV 390 makul gibi duruyor; 2. el satarken çok fazla kaybettirmez. Maksat daha sonra Transalp'a geçmek ise sıfır tavsiye etmiyorum; sıfır motor aldıktan sonra en az 4-5 yıl değiştirmeyecekseniz mantıklı oluyor ancak.
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    hero xpulse 200
    ktm adv 250 / 390
    voge 300 ds

Scrambler 400x modeline yönelebilirsiniz, yani bu motosiklet kesinlikle Hindistan menşeli değil, bütünüyle kendi ana vatanında imal ediliyor. Hindistan denilmesinin nedeni, parçalarının orada monte edilmesidir ama kalite açısından Triumph'tan şüpheniz olmasın.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kısa/orta vadede Transalp yada Africa modellerine geçiş düşünüyorsanız Cyan arkadaşımızın dediği gibi 2. el almak daha makul olabilir.
    ADV 250/390 modellerine ilaveten Suzuki V-Strom 250 modelini de inceleyebilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    o listede scrabmle direk öne çıkıyor.ama siz acemiyim demişsiniz ilk motor vs olucak ise olmaz.düştümü canınız sıkılır keyif kaçar.o listeden ktm ler güzel duruyor 2.eli vs var.bu arada onunda yenisi çıktı çıkacak aldığınız an eski model olcuak onuda bilin.aynı şekil husquvarna yeni kasası tanıtıldı daha tr ye gelmedi onuda eleyin derim.honda da baya baya mantıklı hatta açık ara mantıklı fiyat olarakta uygun.bu sizin ne kadar bildiğiniz ile alakalı.ben dominar 250 400 de tavsiye ederdim ama çok ağırlar mesela

Açıkçası ben de hem 400 cc olması hem de hassas gibi görünmesinden dolayı çekiniyorum. Düşersem uğraştırır gibi Voge 300ds de alternatif olabilir o da güzelmiş.
    KTM'i beğeniyorum ama 250'lik için 240bin tl civarı fazla geldi bana, 2. el 200bin civarına bulunuyor sanırım
    Triumph'ı şehir içinde de şık görüyorum tarz olarak keyifli motor ama acemi motoru mudur bilemem. Yedek parçasıydı, bakımıydı araştırmadım.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Suzuki v strom 250 de inceleyin bence...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)