Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ertelenen Direksiyon Sınavından Tekrar Ücret İstenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar,

Yaklaşık iki ay önce direksiyon sınavım yoğun kar yağışından dolayı ertelenmişti. O sınav için 400 TL vermiştim kursa. Daha sonra benden sanki sınavdan kalmışımda tekrar giriyormuşum gibi 750 TL istendi. Kursla konuştuğumda MEB'in prosedürünün böyle olduğunu söylediler ve ben de mecburen yatırdım. İnternette araştırdığımda bu durumla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım. Daha önce benzer bir durum yaşayan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    saçmalamışlar, öyle şey olur mu! madem yeniden ücret alacaklar, önceki 400 lirayı yasal faizi ile geri ödesinler.

umarım iki ödeme için de ayrı ayrı fatura/dekont bir şeyler almışsındır? aksi takdirde ödeme yaptığını nasıl ispat edeceksin?
    selsa ve serkaneren bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    sürücü kursunda çalışıyorum öyle şey olmaz.seni kim yönlendirdiyse ondan hakkını al.yaşın küçükse babanla amcanla falan git.bokunu cıkardılar ülkenin.
    zaten kurs sınav falan hepsi soygun düzeni.daha yazarımda kalsın şimdilik
    serkaneren bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam yanlış anlama da gundikleme olayının kurbanı olmuşsun.

öyle sacma şey mi olur

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İşte bunlar hep seks
    arndiol, sedattemiz, F54 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Ya eksik anlatılan bir durum var, ya da eksik bir ahlaki tutum...

2 ay önce ertelenen bir sınav, koşullar düzelince zaten max 2-3 hafta içinde yapılmıştır. Siz yenilenen sınavı kaçırmış olabilir misiniz? Sınava girip başarısız olduğunuz veya sınavın resmi olarak ertelendiği veya sınavı kaçırdığınız durumlar hariç, sizden yeniden sınav ücreti alınmaz.

Durumdan eminseniz, kursun bağlı olduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet ediniz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya eksik anlatılan bir durum var, ya da eksik bir ahlaki tutum...

2 ay önce ertelenen bir sınav, koşullar düzelince zaten max 2-3 hafta içinde yapılmıştır. Siz yenilenen sınavı kaçırmış olabilir misiniz? Sınava girip başarısız olduğunuz veya sınavın resmi olarak ertelendiği veya sınavı kaçırdığınız durumlar hariç, sizden yeniden sınav ücreti alınmaz.

Durumdan eminseniz, kursun bağlı olduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet ediniz.
    Bence de anlatılanlar da bir eksiklik var.

Tahminim sınav başka bir tarihe ertelendi bu arkadaş da o tarihte gitmedi ya haberi yoktu kaçırdı, ya da istediğim zaman giderim dedi.

O yüzden verdiği para yandı, tekrar sınav parası istendi.
    espresso bunu beğendi.

Ertelenmiş olan sınavım 24 Aralıktaydı ve ben yeni sınava 4 Şubat'da girip geçtim. Neden bu kadar geç oldu bilmiyorum ama mesajlar, dekontlar herşey duruyor atabilirim. Burada öğrenci olduğum için pek kimseyi tanımıyorum o yüzden belki yardımcı olabilecek biri çıkar diye bu konuyu açtım. Ayrıca bi süre önce cimer üzerinden il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe yazmıştım. Cevap yeni geldi ve aynen şu şekilde: Başvurunuz şubemizce incelenmiş olup; Belirtilen tarihte direksiyon sınavları yapılmayan kursiyerlerin durumu bakanlığımıza bildirilmiş ve bu adaylara sınav hakkı verilmiştir. Ücret konusunda herhangi bir işlem yapılmamıştır. Bilgilerinize sunulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Evet iki ödemeninde dekontları duruyor. Nereye şikayet etmem gerek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Keşke hemen böyle önyargıyla yaklaşmasanız.

Dekontlar duruyorsa her turlu alirsin parani bence

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücü kursunda çalışıyorum öyle şey olmaz.seni kim yönlendirdiyse ondan hakkını al.yaşın küçükse babanla amcanla falan git.bokunu cıkardılar ülkenin.
    zaten kurs sınav falan hepsi soygun düzeni.daha yazarımda kalsın şimdilik
    Burada öğrenciyim

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    şikayetten önce kursla bir tur daha görüş istersen, cimerden bu şekilde bilgi aldım, bu 750 tl yi benden haksız yada yanlışlıkla aldınız diye tekrar iade talep et, sonuç olumsuz olursa il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet etmen gerekecek.
    ülkede bir tane bile kurum yok ki, vatandaşın hakkını gasp etmesin.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı serkaneren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ertelenmiş olan sınavım 24 Aralıktaydı ve ben yeni sınava 4 Şubat'da girip geçtim. Neden bu kadar geç oldu bilmiyorum ama mesajlar, dekontlar herşey duruyor atabilirim. Burada öğrenci olduğum için pek kimseyi tanımıyorum o yüzden belki yardımcı olabilecek biri çıkar diye bu konuyu açtım. Ayrıca bi süre önce cimer üzerinden il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe yazmıştım. Cevap yeni geldi ve aynen şu şekilde: Başvurunuz şubemizce incelenmiş olup; Belirtilen tarihte direksiyon sınavları yapılmayan kursiyerlerin durumu bakanlığımıza bildirilmiş ve bu adaylara sınav hakkı verilmiştir. Ücret konusunda herhangi bir işlem yapılmamıştır. Bilgilerinize sunulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Evet iki ödemeninde dekontları duruyor. Nereye şikayet etmem gerek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Keşke hemen böyle önyargıyla yaklaşmasanız.
    Muhtemelen 24 Aralık ile 4 Şubat arasında bir sınav daha yapıldı ama size haber verilmedi. Burada kursun bir ihmali var gibi görünüyor. Ama bunu size söylememiş ve sanki prosedür öyleymiş gibi yansıtmışlar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurun ama muhtemelen kurs "biz adaya bildirdik, o yeni sınavı kaçırmış" diyecektir.

Aksini ispatlamak için yargı yoluna başvurmanız gerek ama o da ayrı dert. %99.9 lanet okuyarak verdiğiniz 750 TL'yi unutacaksınız.

Motosikleti
    Kymco AK550
    istanbul'da iki farklı sürücü kursu deneyimim oldu motosiklet için. ilki çengelköy'deki çağdaş sürücü kursuydu. hayatımda bu kadar amatör bir kurumla çalışmamıştım daha önce. ders alabilmek, sınava girebilmek için aylarca uğraştım resmen. her söylediklerini de meb ile teyit etmek zorunda kalıyordum çünkü hiç güvenmiyordum. a2'yi zar zor aldık. bunun gibi bir kurs ertelenen sınav için yeniden ders alman lazım dese şaşırmam çünkü her şeyi deniyorlar.

sonra a sınıfı için kadıköy'de gelişim sürücü kursuna gittim buradan birinin mesajını görüp. arada dağlar kadar fark vardı, çok memnun oldum.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceki cevaplarda da yazıldığı gibi. Aralık'ta ertelenen sınav Şubat'a kalmaz. Arada girmeniz gereken sınavı bir şekilde kaçırmışsınız. Tekrar sınav ücreti bu yüzden gerekmiş. Bu işlerin yürütüldüğü 'mebbis' sistemi hata yaparak zaman zaman kursiyerleri mağdur edebiliyor. Fakat bu durum daha çok kurs hatası gibi duruyor.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki cevaplarda da yazıldığı gibi. Aralık'ta ertelenen sınav Şubat'a kalmaz. Arada girmeniz gereken sınavı bir şekilde kaçırmışsınız. Tekrar sınav ücreti bu yüzden gerekmiş. Bu işlerin yürütüldüğü 'mebbis' sistemi hata yaparak zaman zaman kursiyerleri mağdur edebiliyor. Fakat bu durum daha çok kurs hatası gibi duruyor.
    Evet. Kurs bana ertelenen sınav ücretinin yandığını söylemişti ayrıca kendileri ile ilgili bi durum olmadığını MEB'in bu ücreti talep ettiğini belirttiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)