Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

125cc motor için çanta önerileri bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Umarım doğru yere konu açmışımdır şimdiden özür dilerim. Yeni bir motosiklet aldım. Çanta bakıyorum. İki adet çanta gözüme kestirdim. Bu ücretlere değer mi bilemedim. Eşimle beraber kaskları alabilen ve de ben işe gidip gelirken montla kaskı sokabileceğim bir şey iyi olur diye düşündüm. 45lt olanlara baktım Motora abartı olur mu bu büyüklük tavsiyelerinizi bekliyor ve iki adet link bırakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum

https://www.hepsiburada.com/kappa-k466nt-canta-pm-HBC00001G75FV

https://www.hepsiburada.com/shad-sh-44-motosiklet-arka-canta-siyah-pm-HBC00004Q63E5

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kappa ve Shad iyi markalardır.
    Tabi yalnızca çanta almakla bitmeyecek onu monte etmek için çanta demiri tabla vb. de gerekecek. Bunların montajını da yapan bir mağaza ile görüşüp ilave ne parçalar gerekiyor toplam masraf ne olacak diye de bakın.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kappa ve Shad iyi markalardır.
    Tabi yalnızca çanta almakla bitmeyecek onu monte etmek için çanta demiri tabla vb. de gerekecek. Bunların montajını da yapan bir mağaza ile görüşüp ilave ne parçalar gerekiyor toplam masraf ne olacak diye de bakın.
    kabaca 5 liradan olacağım belli o teşekkür ederim cevabınız için

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı ugrcnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım doğru yere konu açmışımdır şimdiden özür dilerim. Yeni bir motosiklet aldım. Çanta bakıyorum. İki adet çanta gözüme kestirdim. Bu ücretlere değer mi bilemedim. Eşimle beraber kaskları alabilen ve de ben işe gidip gelirken montla kaskı sokabileceğim bir şey iyi olur diye düşündüm. 45lt olanlara baktım Motora abartı olur mu bu büyüklük tavsiyelerinizi bekliyor ve iki adet link bırakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum

https://www.hepsiburada.com/kappa-k466nt-canta-pm-HBC00001G75FV

https://www.hepsiburada.com/shad-sh-44-motosiklet-arka-canta-siyah-pm-HBC00004Q63E5

Şimdiden teşekkürler.
    Öncelikle motor nedir?

Özellikle küçük motosikletlerde 44-45 L çantalar aşırı büyük duruyor. Evet, daha geniş bir alan ve daha büyük depolama hacmi var ama sürüş dinamiğini de olumsuz etkiliyor. Ayrıca bence arkada çok da çirkin duruyor.

Scooter gibi sele altı depolama alanınız varsa, benim önerim arkaya 35-36 L'lik bir çanta ile devam etmeniz. Hem sele altı, hem de çanta alanı size yetecektir. Örneğin ben scooterımda GIVI B360N kullanıyorum ve aşırı memnunum. Hem görüntü, hem sağlamlık, hem estetik, hem pratiklik, hem güvenlik açısından.

https://www.ozenmotor.com.tr/ProductDetails/givi-b360n-canta/114/17979

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kuba Blueberry 50 ye Maxem marka 45 lt çanta taktım , bir Kappa Givi değil elbette ama 2500 km dir kullanıyoruz baya da yükledik (20-25 kg gibi) , yolcu olarak 100 kg ben yaslandım hala sağlam tavsiye ederim tam bir f/p ürünü , 45 lt lik 1800 , 35 lt lik 1500 tl
    https://www.hepsiburada.com/maxem-sl...product-detail
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Bu motosikletinize ( TVS Raider 125) çok kaliteli bir çanta takmanızı önermem. Bir süre sonra bu motosiklet yetmeyecek yada değiştirmek isteyeceksiniz. Kaliteli bir çantaya ayırdığınız bütçeden kalan miktarın üzerine ekleyerek kaliteli bir lastik alabilirsiniz motosikletinize. Lastik konusunu göz ardı etmemek gerekir.

Maxem yada Arwic markaların büyük boy 45-46lt olanlarından tercih edebilirsiniz. Bu iki modele de 2 adet kapalı kask sığıyor. Üst port bagaj kargo bölümüne de ufak tefek eşya bağlanabilir kancalı lastikle.

Maxem SL45 Bagajlı Motosiklet Arka Çanta

Arwic Motorsiklet Arka Çanta Kargo Tipi 46LT

espresso bunu beğendi.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    çantaya o kadar büyük para vermeye gerek yok maxem işni fazlasıyla görür
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motor nedir?

Özellikle küçük motosikletlerde 44-45 L çantalar aşırı büyük duruyor. Evet, daha geniş bir alan ve daha büyük depolama hacmi var ama sürüş dinamiğini de olumsuz etkiliyor. Ayrıca bence arkada çok da çirkin duruyor.

Scooter gibi sele altı depolama alanınız varsa, benim önerim arkaya 35-36 L'lik bir çanta ile devam etmeniz. Hem sele altı, hem de çanta alanı size yetecektir. Örneğin ben scooterımda GIVI B360N kullanıyorum ve aşırı memnunum. Hem görüntü, hem sağlamlık, hem estetik, hem pratiklik, hem güvenlik açısından.

https://www.ozenmotor.com.tr/ProductDetails/givi-b360n-canta/114/17979
    Çanta yakışıklıymış .Efendim motorum tvs raider 125. Eşimle kısa trakyada gezilere çıkıyoruz. hiç yoktan mangal kömürü,kanat,termos gibi alet edevatları tutacak bir şey. Yada bir şehir gezisinde elimizde kasklar ile değil de dondurma tutalım bu düşüncedeyiz.Seneye ihşalla olursa ktm250adv olmassa hero xpulse 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletinize ( TVS Raider 125) çok kaliteli bir çanta takmanızı önermem. Bir süre sonra bu motosiklet yetmeyecek yada değiştirmek isteyeceksiniz. Kaliteli bir çantaya ayırdığınız bütçeden kalan miktarın üzerine ekleyerek kaliteli bir lastik alabilirsiniz motosikletinize. Lastik konusunu göz ardı etmemek gerekir.

Maxem yada Arwic markaların büyük boy 45-46lt olanlarından tercih edebilirsiniz. Bu iki modele de 2 adet kapalı kask sığıyor. Üst port bagaj kargo bölümüne de ufak tefek eşya bağlanabilir kancalı lastikle.

Maxem SL45 Bagajlı Motosiklet Arka Çanta

https://productimages.hepsiburada.ne...0028822957.jpg

https://productimages.hepsiburada.ne...pg/format:webp
    Efendim evlenmeden önce sırası ile cg, r25, rc390, kısa süreliğine ktm 640adv kullandım(çok titriyordu ve ehliyetim yetmediği için bıraktım). Düğün derken satıldı gitti. Yeni aldık tvs yi çinden iyidir gözü ile baktım memnunum. Bahsettiğiniz çanta hem fiyat olarak iyi, hem de bu motor için yeterli olur teşekkür ederim önerileriniz için.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

İstediğiniz, beğendiğiniz çantayı alabilirsiniz. Seneye almak İstediğiniz motorda sırıtmayacak, ona uygun bir çanta olmasına dikkat edin bence.
    ADV motorda maxemsl45 çok güzel görüntü vermez örneğin.

Ben de TVS Raider motorumda maxem sl45 kullanıyorum, gayet uyumlu görüntü veriyor, kaba değil.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Genelde motora alınan çanta demiriydi falan derken motor değişirken motorla birlikte satılıyor, yeni motora yeni çanta alınıyor.
    Bu motora maxem çanta alın geçin, yeni, daha uzun yıllar kullanacağınız motor alınca daha iyi çantalara bakarsınız.

Bundan önce kullandığım çanta da maxem sl40 idi. Sl45 e göre biraz genişliği düşük, sağdan soldan 5er cm kesilmiş gibi, onun dışında tasarımı aynı. Yaklaşık 4 yıl boyunca pulsar ve dominarda kullandım, genel olarak memnundum. Dominarı satarken alıcı arkadaş isteyince kıramadım verdim.

Eğer geniş olmayan bir çanta arıyorsanız fiyat/performans olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak yine söylüyorum az bir farkla sl45 almak daha mantıklı, hacim çok önemli.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kapalı kask ise bisiklet zinciri ile motosiklete bağlayabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı kask ise bisiklet zinciri ile motosiklete bağlayabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.
    Cevaplarınız için teşekkürler. Kopartırlar onu beya

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Baktım inceledim bizim için yeterli. İçine eşyaları, üstüne de kamp sandalyelerini bağlarım. Çantada termos falan gereçler olur. Oltada bağlanabilir çantaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz, beğendiğiniz çantayı alabilirsiniz. Seneye almak İstediğiniz motorda sırıtmayacak, ona uygun bir çanta olmasına dikkat edin bence.
    ADV motorda maxemsl45 çok güzel görüntü vermez örneğin.

Ben de TVS Raider motorumda maxem sl45 kullanıyorum, gayet uyumlu görüntü veriyor, kaba değil.
    Efendim ön cam uydurabildinizmi acaba. Kimi insan cbf150 camı oluyor demiş. Kimide pulsar camı takmış. Bir bilginiz var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler. Kopartırlar onu beya

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Baktım inceledim bizim için yeterli. İçine eşyaları, üstüne de kamp sandalyelerini bağlarım. Çantada termos falan gereçler olur. Oltada bağlanabilir çantaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Efendim ön cam uydurabildinizmi acaba. Kimi insan cbf150 camı oluyor demiş. Kimide pulsar camı takmış. Bir bilginiz var mı?
    Aslında camın kendisi kadar bağlantı aparatları da önemli. Apache RTR200 de kullanmak için GP kompozit dominar cami almıştım ama bağlantı elemanlarının şekli daha uygun olacağını düşünerek aynı camın Benelli 249s için olan versiyonunu aldım, sadece bağlantı elemanları farklı.
    Yerine tam uymadığı için bağlantı elemanlarına ufak bir ekleme yapmam, uzatmam gerekti ancak henüz boş zaman bulup tamamlayamadım. Aynı camı Raidere montaj yapmayı planlıyorum. Sonuçlandırırsam bilgi eklerim.

Pulsar vb camı takan arkadaşlar da bağlantı demirlerinde ufak tefek şekil değişikliği yaparak uyduruyor bilginiz olsun.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında camın kendisi kadar bağlantı aparatları da önemli. Apache RTR200 de kullanmak için GP kompozit dominar cami almıştım ama bağlantı elemanlarının şekli daha uygun olacağını düşünerek aynı camın Benelli 249s için olan versiyonunu aldım, sadece bağlantı elemanları farklı.
    Yerine tam uymadığı için bağlantı elemanlarına ufak bir ekleme yapmam, uzatmam gerekti ancak henüz boş zaman bulup tamamlayamadım. Aynı camı Raidere montaj yapmayı planlıyorum. Sonuçlandırırsam bilgi eklerim.

Pulsar vb camı takan arkadaşlar da bağlantı demirlerinde ufak tefek şekil değişikliği yaparak uyduruyor bilginiz olsun.
    Teşekkür ederim cevabınız için. Samimiyet ile sizden bilgi bekliyorum. Bende İstanbul'a gidip bire bir şekilde cam bakarım.

Motosikleti

Arwic'in üst bagajı sandalye gibi ağır yükleri taşımak için uygun olmaz. 4 tane vida tutuyor plastik malzeme, çıt diye kırılır. Sandalyeyi ben eski Bajaj Discover'da zincir tarafında kadınların etekleri dolaşmasın diye yapılan demire bağlıyordum. Sarı sitede Raider fotoğraflarını incelediğimde bu modelde de o demirden var. Sandalye gibi ağırlık yapabilecek yükleri üst bagaj yerine bence buraya bağlayabilirsiniz.

ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Süpersiniz hiç orası aklıma gelmemişti.SL45 bire bir şekilde bir d250 üstünde gördüm. Sahibi ile 5 dk sohbet ettik.sl45 şuan için çok daha mantıklı geliyor şuan. Arwic çantayıda gördüm drift l üzerinde.ben kararımı sl45 ten yana kullanacağım. Zaten motor garajda duruyor çantanın rengide atmaz cevaplarınız için teşekkür ederim.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    2014 yılında Beyaz Ybr 125 için Maxem Sl45 kullanmıştım. Motosikletle resmen bütünleşmişti. Kalite olarak da gayet iyi idi.görünümü çok şıktı. Hala aynı kalitede ise ben Maxem Sl45 öneririm.
    ugrcnd ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arwic'in üst bagajı sandalye gibi ağır yükleri taşımak için uygun olmaz. 4 tane vida tutuyor plastik malzeme, çıt diye kırılır. Sandalyeyi ben eski Bajaj Discover'da zincir tarafında kadınların etekleri dolaşmasın diye yapılan demire bağlıyordum. Sarı sitede Raider fotoğraflarını incelediğimde bu modelde de o demirden var. Sandalye gibi ağırlık yapabilecek yükleri üst bagaj yerine bence buraya bağlayabilirsiniz.
    https://r.resimlink.com/V6DclIL9.jpg

https://r.resimlink.com/auPlywVAK.jpeg
    https://r.resimlink.com/4GQ260jT.jpeg
    https://r.resimlink.com/fQBwkyjL9U4h.jpeg
    Hocam iyi günler. Çanta ve demirin siparişini verdim. elim elet edevat tutar. En azından piston krank değiştiririm. Bu demiri ben mi takayım yoksa servise mi götüreyim. Boşuna para vereceğim şimdi onlara. Ne tavsiye edersiniz ?
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Kendiniz takmayı deneyebilirsiniz. Çok çok ustalık gerektirecek bir durum oluşacağını düşünmüyorum. Yeter ki çanta demiri düzgün, motosikletin ölçülerine göre yapılsın.
    ugrcnd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)