Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

125cc motor için çanta önerileri bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geride kalmamanın nedeni geride kalmayasın diye bizim basmamamız
    Tabi ki öyle ama O virajlı köy yollarında zaten daha güçlü motorum olsa da basamam, arkanızdan 70-80-90'la geliyorum işte daha ne olsun, tabi otobana çıktığımızda ben 120'yi zor geçiyorum o zaman siz sakin sakin 110-120 ile gitmek zorunda kalıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X max 400 ile ilgili performans olarak bir sıkıntım yok. Hem benim kişisel sırt problemim olunca hem de bu problem scooterdeki oturma şekli ile artınca ben de daha dik oturabileceğim motosikletlere yönelmeye karar verdim. Yoksa 320 km lik virajlı ve dik rampaları olan Antalya Konya yolunda 35 beygirlik motosiklet ile çok seri gidip gelebiliyorum.
    Benim de bizim köfteci yollarında xmax ile güç problemim yalnızca önde kamyon falan varsa sollamak gerektiğinde çıkıyor, az ir düzlük bulmuşum fırlayıp geçemiyorum 80-90'la giden kamyonu geçebilmek için hemen hızlanamıyorum.
    Tabi o yolların tangur tungur bozuk yollarında belim ağrıyor, asfalt makinası bu scooterlar. Ben de vstrom peşindeyim, belki gelecek aya bi hayırlı olsun başlığı bile açarım hele bi satabileyim de bunu.
    Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çantadan yine köfteye gelmiş konu. Her yol köfteye çıkıyor

Şu Ramazan bir geçsin, havalar az daha ısınsın Maraş'a kelle paça içmeye, Antep'e lahmacun ve kebap, Urfa'ya çiğ köfte, Diyarbakır'a ciğer yemeye gideceğim (inşallah).
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantadan yine köfteye gelmiş konu. Her yol köfteye çıkıyor

Şu Ramazan bir geçsin, havalar az daha ısınsın Maraş'a kelle paça içmeye, Antep'e lahmacun ve kebap, Urfa'ya çiğ köfte, Diyarbakır'a ciğer yemeye gideceğim (inşallah).
    Bizim köfte turları sizleri gezmeye teşfik ettiyse ne mutlu.
    Bajar da geliyor, her bölgede 3-5 kişilik çok kalabalık olmayan gruplar halinde gezilsin, hep birlikte eğlenerek lezzetli yemekler yenilsin sonra tekrar gezilsin kaza bela olmasın, benzin ucuzlasın maaşlar yükselsin pahalılık olmasın, dünya barışı olsun.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    ohooo hem bana diyorsunuz köfte yiyeceğiz o köy bu şehir. Hemde 120 ile gidiyoruz diyorsunuz. Motorum 125 yapıyor zaten son
    Birde evet aslında çantamı aldım konuyu kapatmamız mı gerekiyor?
    köfteye döndü yazı oruçtan
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ugrcnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohooo hem bana diyorsunuz köfte yiyeceğiz o köy bu şehir. Hemde 120 ile gidiyoruz diyorsunuz. Motorum 125 yapıyor zaten son
    Birde evet aslında çantamı aldım konuyu kapatmamız mı gerekiyor?
    köfteye döndü yazı oruçtan
    Merak etme 120 ile otobanda gidiyoruz, köfte turlarında otoban sürüşü fazla olmuyor, çoğunlukla köyden köye giden ara yolları kullanıyoruz oralarda da çok hız yapılmıyor zaten. Mesela Saray - Ahmetbey arası köyden köye gidilen yollarda bir iki yerde dümdüz yol var o kadar. Sizin motor scooter değil, lastikleri büyük, o köy yollarında çukurları daha az hissedersiniz.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme 120 ile otobanda gidiyoruz, köfte turlarında otoban sürüşü fazla olmuyor, çoğunlukla köyden köye giden ara yolları kullanıyoruz oralarda da çok hız yapılmıyor zaten. Mesela Saray - Ahmetbey arası köyden köye gidilen yollarda bir iki yerde dümdüz yol var o kadar. Sizin motor scooter değil, lastikleri büyük, o köy yollarında çukurları daha az hissedersiniz.
    tabi ya ortalama 80 le gidiliyor öyle yollarda. xmax 14 jantmıydı ? Bu motordan sonra forza düşünüyordum ama bir yandan da hiç skuter mantıklı gelmiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    tabi ya ortalama 80 le gidiliyor öyle yollarda. xmax 14 jantmıydı ? Bu motordan sonra forza düşünüyordum ama bir yandan da hiç skuter mantıklı gelmiyor.
    Skuter bizim Trakya yollarında hiç keyif vermez, anca şehir içinde.
    Xmax arka 14 ön 15 jant, scooter için büyük sayılır ama yine de belim ağrıyor.
    Vitesliye geçme peşindeyim ben de çünkü şehir içinde motor sürmüyorum ya araba ya da yürüyerek her işimi hallediyorum, trafik yok sayılır zaten istanbuldan sonra bana buranın en sıkışık hali bile boş gibi geliyor bu yüzden bir şeyler taşıyacaksam arabayla yoksa yürüyerek hallediyorum işlerimi, motoru çıkarıp ekipmanlarımı giyene kadar gidip gelmiş olurum diyorum. Motoru da hafta sonları şehir dışında ara yollarda gezmek için kullanıyorum.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Skuter bizim Trakya yollarında hiç keyif vermez, anca şehir içinde.
    Xmax arka 14 ön 15 jant, scooter için büyük sayılır ama yine de belim ağrıyor.
    Vitesliye geçme peşindeyim ben de çünkü şehir içinde motor sürmüyorum ya araba ya da yürüyerek her işimi hallediyorum, trafik yok sayılır zaten istanbuldan sonra bana buranın en sıkışık hali bile boş gibi geliyor bu yüzden bir şeyler taşıyacaksam arabayla yoksa yürüyerek hallediyorum işlerimi, motoru çıkarıp ekipmanlarımı giyene kadar gidip gelmiş olurum diyorum. Motoru da hafta sonları şehir dışında ara yollarda gezmek için kullanıyorum.
    burgaz zaten küçük yer. Dediğiniz gibi trafikte aman aman olmuyor. Vitesli daha mantıklı oluyor böyle durumlarda. Ama 250cc endura kalmadı.
    ktm adv250 var gözüme ufak gözüktü.
    abisi 390adv aynı kasa ama tek kişi atlamalık zıplamalık.
    rally i denedik eşimle arka çöktü. Birde ön çok dalıyor.
    Gelmeyecek inazuma gibi bir şey
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    burgaz zaten küçük yer. Dediğiniz gibi trafikte aman aman olmuyor. Vitesli daha mantıklı oluyor böyle durumlarda. Ama 250cc endura kalmadı.
    ktm adv250 var gözüme ufak gözüktü.
    abisi 390adv aynı kasa ama tek kişi atlamalık zıplamalık.
    rally i denedik eşimle arka çöktü. Birde ön çok dalıyor.
    Gelmeyecek inazuma gibi bir şey
    Ben de 250cc xmax'den sonra vitesliye geçince 250cc istemedim, güç olarak çok farketmeyecekti, rüzgar alacağıma değsin diyordum, fiyat olarak Dominar 400 makul görünüyordu, hatta niyetliydim ama son anda güzel fırsat çıktı vstrom 650 niyetlendim. xmax'ı pazar günü bir güzel yıkayıp ilana çıkıcam.

Buralarda domminar 400 de olur, çok çok kaliteli değil ama parçası bulunuyor az çok piyasası oturmuş, güzel geçiş motoru. honda 500lük motoru getirmiyorken başka alternatif yok gibi, ktm adv 390 var ama o da dominar'dan çok farklı değil aradaki fiyat farkına değer mi bilemedim, japon değil sonuçta.
    Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Ben de 250cc xmax'den sonra vitesliye geçince 250cc istemedim, güç olarak çok farketmeyecekti, rüzgar alacağıma değsin diyordum, fiyat olarak Dominar 400 makul görünüyordu, hatta niyetliydim ama son anda güzel fırsat çıktı vstrom 650 niyetlendim. xmax'ı pazar günü bir güzel yıkayıp ilana çıkıcam.

Buralarda domminar 400 de olur, çok çok kaliteli değil ama parçası bulunuyor az çok piyasası oturmuş, güzel geçiş motoru. honda 500lük motoru getirmiyorken başka alternatif yok gibi, ktm adv 390 var ama o da dominar'dan çok farklı değil aradaki fiyat farkına değer mi bilemedim, japon değil sonuçta.
    bende istiyordum olmadı :( 2017 model üstüne bakıyordum fiyatları bana göre bir tık pahalıya kaçtı :(
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende istiyordum olmadı :( 2017 model üstüne bakıyordum fiyatları bana göre bir tık pahalıya kaçtı :(
    Bu yorum V Strom için ise 2017 önceki kasasının temizleri de gayet güzel bir seçenek. Bana rüzgar koruması olarak en son kasadan bile iyidir gibi geliyor; ön taraf yeni kasaya göre çok daha geniş.
    Yobaaz ve espresso bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorum V Strom için ise 2017 önceki kasasının temizleri de gayet güzel bir seçenek. Bana rüzgar koruması olarak en son kasadan bile iyidir gibi geliyor; ön taraf yeni kasaya göre çok daha geniş.
    abi ona şüphe yok da işte insan birazcık daha yakuşuklu olsun istiyor. 2017 öncesi birazcık çirkin :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ona şüphe yok da işte insan birazcık daha yakuşuklu olsun istiyor. 2017 öncesi birazcık çirkin :D
    Ne yalan söyleyeyim; hepsi çirkin yahu , işleve önem veren biri olmasam almazdım kesinlikle.
    espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    V strame çok yakıyor diye duydum .eski transalp gibi yakıyormuş. Duyduklarımı söylüyorum 7 litre 100km gibi değerlere cikiyormuş

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    V strame çok yakıyor diye duydum .eski transalp gibi yakıyormuş. Duyduklarımı söylüyorum 7 litre 100km gibi değerlere cikiyormuş
    Benim 2017 ve sonrası kasa. Kitapçıkta şehir içi 4,1 l/100km diyor. Bunu tutturmak gayet mümkün, ama sakin, uslu ve düşük devirde sürmelisiniz. Benim sürüşümde (hiçbir viteste 4.000 devir altına düşmeyi sevmiyorum...) şehir içi 4,5 l/100km dolaylarında yakıyor.

7 l/100km bu tarz bir motor için biraz fazla bir tüketim, sürekli yüksek devir / yüksek sürat / rüzgara karşı gitmek lazım. Makul / motorun amacına tasarımına uygun bir kullanım şeklinde bu kadar yakmamalı.
    espresso ve ugrcnd bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    https://amzn.eu/d/3iCmtpI

Amazon'da denk geldim estetik görünüyor 1500 tl de fiyatı var , alan olursa bi yorum eklesin :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)