Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni bir Çinli marka daha KOVE

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha yzf-r25
    Cfmoto, voge ve qjmotor dan sonra şimdi kove turkiyeye geliyor.

https://www.kovemoto.com.tr/
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    185 kg kuru ağırlık, 95bg güç. iddiali bir adventure modeli olmuş.
    https://www.kovemoto.com.tr/800x

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    tek arka maşalı küçük hacim naked... çok şokella

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çakma afrika baya iddalı olmuş sıfır km afrka alamayan için güzel alternatif

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Modeller kağıt üzerinde güzel görünüyor ama bolca ??????? mevcut
    Umarım hem motorları sağlam ve kaliteli, hem de satış sonrası hizmetleri yeterli seviyede olur
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    komedi a ku

MX 250, KOVE 'nin off-road yarışmalarındaki zengin deneyimine dayanarak kendi geliştirdiği bir motosiklettir. Hafif tasarımı sayesinde motosikletin kuru ağırlığı 108 kg'dır ve maksimum beygir gücü 38 bg'ye ulaşır. Segmentinde ağırlık olarak lider seviyededir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

sözümü geri aldım

tebrik etmek gerek.cidden zengin birikim varmış.yıllarca yarışmışlar.biz uzak kaldık tabi haberlere takip edemedik gündemi malum

https://www.kovemotosa.co.za/about-kove

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence beMEce.
    pea, ERROR88, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Nurtopu gibi bir çinlimiz daha oldu

Diğer modellerini bilmem ama 450 Rally modeli bayağı güzel. Kendine özgü bir motosiklet, biryerlerden kopyalanmışlığı yok. Hatta Dakar'a katılıp arızasız sorunsuz yarışı bitirmişliği de var.

Biraz uygun fiyatlı olursa belli bir grup alır bu motoru.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    510F bildiğimiz Java. Bluemotor'un getirdiği. İletişime bakınca oymuş zaten.
    abyasar bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seslı guldum ofıstekıler de bana güldü sayende
    DickName bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Maşallah çin çöplüğüne döndü ülke japonların karaborsa olmasından dolayu
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah çin çöplüğüne döndü ülke japonların karaborsa olmasından dolayu
    Yoruma katılmıyorum , hem Japon karaborsa diyorsunuz hemde gelene sitem ediyorsunuz , gelen gelsin ama sağlam distribütörle gelsin motorun arkasında dursun , Voge mesela Yuki değilde Borusan getirse alırım sonra ne Honda'ya nede Yamaha'ya bakarım..
    espresso, freasy ve computeus bunu beğendiler.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoruma katılmıyorum , hem Japon karaborsa diyorsunuz hemde gelene sitem ediyorsunuz , gelen gelsin ama sağlam distribütörle gelsin motorun arkasında dursun , Voge mesela Yuki değilde Borusan getirse alırım sonra ne Honda'ya nede Yamaha'ya bakarım..
    Millet artık kimin getirdiğine falan da bakmıyor. Son 1-2 yılda motosiklet satışları tavan yaptı, en çok kim satmış diye bak ilk 3 ya Çinli yada Hintli.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Türkiye kimsenin umrunda olan bir pazar değil, global olarak oluyor bu gelişmeler.
    Çinli firmalar hemen her alanda sözleşmeli üretimden kendi markalarını oluşturmaya geçiyorlar. Bugün burun kıvırabiliriz, zamanında da Japon otomobilleri bokum gibi otomobillerdi ama yapmayı kafaya koyunca yapıyorlar.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye kimsenin umrunda olan bir pazar değil, global olarak oluyor bu gelişmeler.
    Çinli firmalar hemen her alanda sözleşmeli üretimden kendi markalarını oluşturmaya geçiyorlar. Bugün burun kıvırabiliriz, zamanında da Japon otomobilleri bokum gibi otomobillerdi ama yapmayı kafaya koyunca yapıyorlar.
    Bizzat gittim gördüm deneyimledim. 5-10 sene içinde otomotivde Çin ne Almanya bırakır ne Japonya.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeye bok atmaktan bıkmadınız ya. İnsanların parası yok arkadaş, bunun gibi çin motorları onlar için güzel bir alternatif oluyor. Neden anlamak istemiyorsunuz bunu ? Herkes sizin gibi 2005 model hondaya binmek de istemiyor.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı KROSNO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeye bok atmaktan bıkmadınız ya. İnsanların parası yok arkadaş, bunun gibi çin motorları onlar için güzel bir alternatif oluyor. Neden anlamak istemiyorsunuz bunu ? Herkes sizin gibi 2005 model hondaya binmek de istemiyor.
    Kisitli butceli insanlar parasiyla rezil olmasin diye bok atiyoruz.

Bu kove denen marka gelsin, belli basli sehirlerde duzgun servis kursun, yedek parca bulundursun, malina sahip ciksin, bizde alkislayalim.

bu dediklerim gerceklesene kadar çöp. Motora hic bakmadim bile. servis varmi? yok usta varmi? yok. parcasi varmi? yok. Eee cöp iste cöp oglu cöp
    erensel, espresso, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakma afrika baya iddalı olmuş sıfır km afrka alamayan için güzel alternatif
    Ben de çakma Tenere 7 gibi gördüm onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modeller kağıt üzerinde güzel görünüyor ama bolca ??????? mevcut
    Umarım hem motorları sağlam ve kaliteli, hem de satış sonrası hizmetleri yeterli seviyede olur
    Kağıt üzerinde özelliklerin hiç önemi yok, önemli olan o özellikleri ne kadar düzgün sağlıyor.

En az 30-40 yıl kendilerini ispat etmeleri lazım. Belki düzgün kaliteli üretim yaparlarsa ve de tüketiciye karşı satış-servis vb. gibi hizmetleri de düzgün olursa, en azından avrupa standartlarında tüketinin hakkı yenmiyorsa o zaman belki alınabilir. BU halleriyle düzgün markalara parası yetmeyen ama şekil şukul olsun diyen gençleri kandırırlar, alanlar da ucuzdur ne yapalım diye çıkan sorunları kabul ede ede kullanmaya devam ederler ya da zararına satıp kurtarırlar kendilerini.

8 Yaşında yamaha motorum zar zor zaman bulduğum gezme zamanlarında köfte turuna çıkmadan önce kontağı çevirip marşa basıyorum sorun çıkarmadan gidiyor, depo dolu olduğu sürece sorun yok, bu en düşük kalite standardı olmalı, yani ucuz diye ufak tefek bile olsa can sıkacak ya da motor arızası gibi büyük sorunlar çıkarmamalı, ucuz olsa bile çinli ve hintli motorlarda duyduğumuz sorunlar kabul edilemez, eh o sorunlar çıkmayacak seviyede kalite kontrol işin içine girince de maliyet artıyor, japon/avrupalı fiyatlarına yaklaşıyor.

Ülke pakistana döndü, çin/hint malı dandik motosiklet çöplüğüne döndük malesef fakirlikten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Tam da bunu diyecektim. Voge güzel duruyor ama Yuki de ne, nasıl devamlılık ve güven olacak, Borusan getirse arkasında dursa alınır ama Korlas getirse almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte çinli markaların da bi toyota gibi olması için zaman lazım, şimdi başladılar ama biz görmeyiz, en azından ben görmem o hallerini.
    Burun kıvırdığımız Kore malları bile ne oldu, bi hyundai, bit kia japon markalarına yaklaştı kalite olarak, samsung, LG falan da aldı yürüdü. 90'ların başında iyisine param yetmedi diye bilgisayarıma cd sürücü olarak "Lucky Goldstar" marka dandik kore malı bir cd sürücü alıp takmıştım, o zamanlar marka LG şeklind edönüşmemişti, sandik kore malı parça işte diyorduk, çinliler de düzgün iş yaparlarsa 20-30 sene sonra güzel bir şey olur.
    voodevil, erensel ve Mr.wind bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Kara borsa olmasının sebebi insanların motorsikletleri a noktasından b noktasına götüren bir taşıt olmaktan ziyade bir kazanç aracı olarak görmesinden dolayı bence. Mesela bir kuryenin pcx almasını dio activa n max vb motorlar arstırmasını anlarım. Ama kahvede abi motoru 100e alalım 130 a alalım diyen batak masasındaki Murtaza gibi insanlar yüzünden piyasa bu hale geldi. Vespa bile kült bir motor olmaktan cıkıp al sata alet oldu. İnsallah bayilerde ince ince inceleyip, sürünün içinden koyun seçer gibi motorsiklet aldıgımız günlere tekrar döneriz.
    tommygun, DickName, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)