Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba scooter Karbon kutusu hortumları nasıl bağlanır

Motovento
    REKLAM ALANI

Scooterım rks Sportini, karbon kutusu hortumları temizlemek için açtım şimdi bilemedim bağlantıyı nasıl yapmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karbon kutusu dediğin depodaki benzin buharının toplandığı kutumu (kanister) yoksa karter havalandırıcı boruların bağlandığı kutumu ? karbon kutusunu ilk defa duydum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Karbon kutusu dediğin depodaki benzin buharının toplandığı kutumu (kanister) yoksa karter havalandırıcı boruların bağlandığı kutumu ? karbon kutusunu ilk defa duydum..foto ekleyebilirsen illaki bilen biri çıkar

Evet o benzin deposundan çıkan benzin buharının toplandığı kutu, parça fotoğrafını Google lens ile bu ismi çıkardım tam çevirmemis herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

https://irfanoglumotor.com/product/karbon-kutusu-siesta/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Kendi resmi var ama buraya yapistır yapabirmiyim bilemedim

Motosikleti
    Kanister ise bir ucu deponun en üst noktasında biryere diğer ucu gaz kelebeği yada manifoltta bir yere bağlıdır..rölanti regülatörü varsa (küçük cc lerde genellikle bulunmuyor) üzerinede takılabilir..

Parçalar benzesiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Resimdeki üst çıkışlara bağlasam olurmu ince olan olurmu öyle

Motosikleti
    Linkte çıkan parçaya bakınca sanırım bu elektrikle değilde manifolt vakumu ile çalışıyor , küçük nipellere giren ince hortumlar varmıydı , içindeki valfi orta devirleri geçince vakumla açıyor olmalı , kalın olanlar benzin buharını emmeye taşır..

Biryeri benzin deposuna bagliydı digeride aşağı sarkıyordu önceden ama bu silindir parçanın yanlış yerine bağlamak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Sadece inceler var kalın boru yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Yok elektronik defil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Yok elektronik defil

Motosikleti
    Sistem karter havalandırması ile aynı mantık , birinde yağ buharını atmosfere vermek yerine silindire yönlendirip yakıyor , kanisterde toplanan benzin buharıda silindire girip yakılıyor , yani onunda bir ucu manifolta , hava filtre kabına vs biryere gitmeli..

Bitarafinda tank ve purge yazıyor diğer tarafında drain ve Air yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

YouTube ta da bulamadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)