Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250D
    Selamlar arkadaşlar 22 yaşımdayım ilk motorumu alıcam, daha önce scooter tarzında sürdüm denge konusunda sıkıntım yok ama vitesli motor hiç sürmediğim için bi ufak şüphelendirse de 3-4 yıldır da araba kullanıyorum 1-2 hafta da çözerim diye düşünüyorum.

Konuya gelecek olursam 120K TL civarına bir motor almayı düşünüyorum. Aklımda olan ilk motor CFMOTO 250NK 2022-2023 model, parça konusunda forumlarda ve çevrede gördüğüm kadarıyla fazla sıkıntı yaşanmıyor eskisi kadar sadece çin malı olması biraz kafamı bulandırıyor.

Bu fiyatlara 125CC sağlam marka bir motor almak mı daha mantıklı olur yoksa 250CC önerisi olan var mıdır?

250CC istememin sebebi malum ülkenin de durumu aldığım motoru uzun bi süre kullanırım diye düşünüyorum, 125CC bi yerden sonra yetmez verdiği keyif yetmez gibi 250CC de bi yerden sonra yükseltme istese bile 125CC den fazla kullanırım diye düşünüyorum.

250NK ile ilgili görüşlerinizi ve 120K TL civarı motor önerisi olan varsa yazabilir?

Teşekkürler, iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence güzel tercih. Ben de senin yaşında olsam ve bütçem senin aralığında olsa gözüme en hoş gelen, genç işi Nk 250'yi tercih ederdim. Sen yine de yedek parça işine dikkat et çünkü tuzlu tarafta.
    espresso ve erdemdal bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hafif, parçası bol, nispeten sorunsuz ve işletme maliyetleri ucuz olan Ns200 Ug modeline bakabilirsiniz.
    arndiol ve erdemdal bunu beğendiler.

lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Ben de yeni başladım ve ilk motor konusunda çok düşündüm. En sonunda 2023 Duke 250 aldım. CfMoto'nun parça sıkıntısı, Yamaha ve Honda'nın fiyatı, Bajaj'ın çirkinliği benim almama sebeplerimdi. Birde tanıdık KTM yetkili satıcısı olunca Duke almaya karar verdim.

Sürüşü falan biraz sert ama ben hiç zorlanmadım. Aslında biraz tedirgindim ama nedense gayet rahat kullandım. Hatta ilk 100 kmden sonra köprü falan geçtim. Zafer Akçay sağolsun çokça şey öğrendik, her yola çıkışımda da evet Zafer Hoca haklıymış dedim.

Bence 250cc segmentindeki en ideal motorlardan biri. Kaydırmalı debriyaj falan güzel özellikler. Ön fren falan sağlam. Çok sık bakım aralığı yok. Ben çok memnunum tavsiye de ederim.

Tek sıkıntısı top speed olarak sanırım max 145-150 arası görüyor. O da kime göre neye göre sıkıntı tartışılır.

Ama boyun kısaysa dikkat et motor her ne kadar küçük dursa da selesi rakiplerine göre yüksek kalıyor.
    erdemdal ve emre yokuş bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    bütçen yeterse 140bin lira civarına svatpilen 250 var.olmassa 250nk güzeldir.baska da 120-140 civarı alıncak naked motor yok diyebiliriz
    erdemdal bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende dükçü olarak bütçen yeterse duke 250 derim.
    lehibeny ve erdemdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 250D
    duke250 de baktığım bir motordu ama 120-130 aralığında anca 2016-2017 modellerine yetiyor, hem km nin düşük olması hem de daha yeni teknoloji olması açısından nk250 biraz daha mantıklı geliyor.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı erdemdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke250 de baktığım bir motordu ama 120-130 aralığında anca 2016-2017 modellerine yetiyor, hem km nin düşük olması hem de daha yeni teknoloji olması açısından nk250 biraz daha mantıklı geliyor.
    şahsi görüşüm 16 17 model motosikleti sadece geçmişini, nasıl kullandığını iyi bildiğim birisinden alırdım tabiki. cf motoya karşı hep bir ön yargım olmasına rağmen 2016 duke den daha iyi bir alternatif.
    Kazandibi, lehibeny ve erdemdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS RTR200
    ben bir ay boyunca triumph speed 400'ün gelmesini bekledim. sitesinde ocak ayında geleceği yazıyordu. ama baktım ki ocak sonu olmuş, hala korlastan ses seda yok tatava yapmadan tvs apache rtr 200 alıp geçtim. triumph speed 400'ün hala satış fiyatı ve ne zaman geleceği belli değil. artık başka bahara.
    erdemdal bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    şimdi aklıma başka bir alternatif daha geldi. Hero Xpluse 200. mis gibi motor.
    lehibeny ve erdemdal bunu beğendiler.

lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Aynen öyle Xpulse bence de on numara bir alternatif. Üst kapaktan yağ kaçırma falan duydum ama servis hemen hallediyormuş galiba. Bakımlarını da ayağınıza gelip yapıyormuş. Tam keyif motoru. Ben de duke almasaydım xpulse alacaktım.
    maximusti, ve erdemdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Bütçen gayet yeterli 125cc ye o kadar para verme. aynı yaştayız ben de 2 sene önce swartpillen 250 ile başladım. Söylentilere bakma gönül rahatlığıyla 250cc alabilirsin hemen alışırsın. Bir kaç kez nk250 kullandım çok güzel motor ama parça kalitesi biraz kötü gibi geliyordu bana (mondial kullanıyorum bunun kadar da değil), ama en son yeni kasasını kullanınca rengindenmidir nedir hiç dikkatimi çekmedi bu konu, yeni kasalar çok gösterişli duruyor anlamadım. Bence git bayiye otur bak sonra kararını ver. ,tek tavsiyem abs siz motor alma.
    lehibeny, erdemdal ve maximusti, bunu beğendiler.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Dominar 250D
    biraz daha araştırdıktan sonra nk250 den vazgeçtim, gerek parça tedariği(bizzat çevremde gördüm bir parça 2 ayda geldi) gerek kronik sorunları ama en büyük sorun motor bloğunda daha 3-4 aylık kullanımda bile paslanma yapıyor bu kritik bir sorun, bütçemi biraz daha arttırarak dominar 250 aldım herkese çok teşekkürler keyifli sürüşler
    maximusti,, lehibeny ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı erdemdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha araştırdıktan sonra nk250 den vazgeçtim, gerek parça tedariği(bizzat çevremde gördüm bir parça 2 ayda geldi) gerek kronik sorunları ama en büyük sorun motor bloğunda daha 3-4 aylık kullanımda bile paslanma yapıyor bu kritik bir sorun, bütçemi biraz daha arttırarak dominar 250 aldım herkese çok teşekkürler keyifli sürüşler
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler